دکتر هومن عشقی / جراحی دهان، دندان و لثه / بهترین دندانپزشک زیبایی
5/5 - (23 امتیاز)
مدت زمان مطالعه
۲۵ دقیقه

بهترین دندانپزشک زیبایی

تاثیر لبخند بر چهره بسیار می باشد به گونه ای که امروزه اکثر اشخاص خواستار لبخند زیبا در جمع دوستانه و اجتماعی خود هستند، در برخی از اشخاص دندان های نامرتب یا زرد رنگ سبب می شود شخص در میان دوستان اعتماد به نفس کامل را نداشته باشد و یا از حضور در جمع اجتناب بورزد. در گذشته این امکان وجود نداشت که شخص بتواند دندان های خود را بازسازی کند اما امروزه خوشبختانه با روش های جدید دندانپزشکی می توان علاوه بر رفع مشکلات دندان، زیبایی خاصی را ایجاد کرد. دندانپزشک زیبایی با تلفیقی از علم و هنر درمان های بسیاری در جهت زیبایی دهان و دندان متقاضیان انجام می‌دهد و به آنها در اصلاح طرح لبخند کمک می‌ کند. بعضی از افراد به دلیل دندان های نازیبا، لبخند نمی‌زنند یا هنگام خندیدن سعی می‌کنند کسی دندانهایشان را نبیند. تمام این مشکلات با مراجعه به بهترین دندانپزشکی زیبایی قابل حل است.

دسترسی آسان به مهم ترین بخش ها

خدمات دندانپزشک
نحوه یافتن دندانپزشک
سوالات متداول

اگر فرصت مطالعه این مطلب را ندارید میتوانید خلاصه ای از آن را در پادکست زیر گوش کنید.

تاریخچه دندانپزشکی زیبایی

اهمیت زیبایی و تمیز بودن دندان ها از زمان های قدیم برای افراد مشخص بوده است به طوری که ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح افراد برای تمیز کردن دندان ای خود از چوب درخت استفاده می کردند. در اواخر دهه ۱۴۰۰ اولین مسواک از موی حیوانات ساخته شد که چندان بهداشتی نبود و در سال های بعد یعنی ۱۹۳۸ اولین مسواک وارد بازار شد.

مستندات زیادی در مورد اقدامات اولیه دندانپزشکی زیبایی وجود ندارد، اما ما می دانیم که برخی از تمدن های باستانی از موادی شبیه دندان برای جایگزینی و ترمیم استفاده می کردند. حتی گاهی دندان ها از مردگان گرفته می شد یا توسط اهداکنندگان زنده استخراج و فروخته می شد، اگر چه این پروتزهای به دست آمده بوی پوسیدگی می دادند و به سرعت خراب می شدند. تا سال ۲۰۰ پس از میلاد، از طلا به عنوان تاج دندان و بریج دندان استفاده می کردند. فرهنگ های دیگری که از دندانپزشکی زیبایی استفاده می کردند، مصریان باستان بودند که صدف های دریایی را به عنوان جایگزین دندان در لثه های خود می کوبیدند.

مصریان همچنین خمیر دندانی از سنگ پا و سرکه برای پاک کردن لکه‌ های دندان خود می‌ ساختند و رومیان اولیه از خمیر دندان حاوی ادرار استفاده می‌ کردند. اگرچه آمونیاک منزجر کننده به نظر می رسد، اما در واقع یک عامل سفید کننده طبیعی دندان است و انواع آن تا قرن ۱۸ مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۱۳۰ آرایشگران به عرصه دندانپزشکی پا گذاشتند و به دندانپزشکان کمک می کردند. آرایشگران دندان ها را سوهان می زدند و آنها را با اسید می پوشاندند تا سفیدتر شوند، اما اسید در نهایت مینای دندان را از بین برد و دندان ها را خورد کرد. حتی گاهی برای تزئین دندان‌ها از سنگ‌های قیمتی استفاده میشد.

منبع: https://www.1800dentist.com/about-dentistry/the-history-of-cosmetic-dentistry/

تاریخچه دندانپزشکی زیبایی

آناتومی دندان

یکی از سخت ترین ساختار ها در اعضای بدن دندان ها هستند، دندان ها وظیفه جویدن غذا، تلفظ مناسب و زیبایی دهان را بر عهده دارند. انسان ها به طور کلی دو نوع دندان دارند که شامل دندان های شیری و دائمی می شوند. دندان های شیری دندان های موقتی هستند که از زمان کودکی شکل می گیرند و معمولا در سن ۱۲ تا ۱۴ سالگی با دندان های دائمی جایگزین می شوند. دندان ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که در ادامه به توضیح در مورد هر بخش خواهیم پرداخت.

تاج
گردن
ریشه
مینا
لثه
استخوان
کانال ریشه
عاج

تاج دندان: تاج آن بخش از دندان است که بیرون لثه قرار می گیرد و در دهان قابل مشاهده است. تاج دندان از مینا پوشیده شده است و دارای شکل های متفاوتی است.

گردن: در بین تاج و ریشه، گردن دندان قرار دارد که شامل لثه، پالپ و حفره پالپ می شود.

ریشه دندان (root): ریشه دندان هم داخل لثه قرار گرفته است و قابل مشاهده نیست. ریشه دندان به کمک لثه در استخوان فک ثابت نگه داشته شده است. معمولا دندان های جلو یک ریشه دارند و دندان های آسیاب بیشتر از یک ریشه دارند.

مینای دندان: یکی از سخت ترین بخش های دندان، مینای دندان است که از مواد معدنی، آلی و آب تشکیل شده است. مینای دندان روی عاج دندان را میپوشاند و دارای ضخامت های مختلفی در بخش های متفاوتی از دندان است.

عاج دندان: یکی دیگر از بخش های دندان عاج است جزو بلند ترین بخش های دندان است و بین مینای دندان و سمنتوم و حفره پالپ قرار دارد. عاج دندان معمولا به رنگ زرد یا خاکستری است.

اهمیت مراجعه به دندانپزشک زیبایی

دندان ها در بخش مرکزی صورت قرار دارند و هنگام صحبت کردن و خندیدن مشاهده می شوند. حتی افرادی را دیده اید که هنگام خندیدن سعی میکنند لبخند خود را بدزند و یا به اصطلاحی لب های خود را جمع می کنند. وجود دندان های زرد، شکسته و نامرتب میتواند در اعتماد به نفس فرد تاثیر زیادی داشته باشد.

در فیلم رو به رو سلبریتی هایی را مشاهده خواهید کرد که تحت روش های زیبایی فرم و رنگ دندان های خود را اصلاح کردند.

تفاوت بین دندانپزشک زیبایی و دندانپزشک عمومی چیست؟

یک دندانپزشک زیبایی همان آموزش ابتدایی دندانپزشک عمومی را میبیند. دندانپزشکان زیبایی می توانند تمام اقدامات لازم را که یک دندانپزشک عمومی می تواند انجام دهد. هر دو دندانپزشک عمومی و زیبایی میتوانند خدماتی مانند بریج، پرکردن دندان و …. را انجام دهند.

تفاوت اصلی بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی این است که اگر نگران ظاهر دندان های خود هستید، مراجعه به دندانپزشک زیبایی با بالاترین کیفیت نتایج زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد. یک دندانپزشک عمومی به نیاز های اساسی دندان های شما رسیدگی می کند، در حالی که یک دندانپزشک زیبایی بیشتر روی زیبایی لبخند بیمار تمرکز می کند. هر دو دندانپزشک زیبایی و عمومی می توانند یک حفره را پر کنند. با این حال، دندانپزشک زیبایی بر روی ظاهر دندان‌ های شما پس از آن تمرکز می‌ کند و می‌ تواند از پر کردن کامپوزیت برای مطابقت با رنگ دندان‌ های شما استفاده کند.

دندانپزشک زیبایی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای مراجعه به دندانپزشک زیبایی هستند؟

شاید با خودتان فکر کنید که آیا من کاندید مناسبی برای مراجعه به دندانپزشک زیبایی هستم یا خیر… قبل از هر چیز لازم است بدانید که مهم ترین معیار برای انجام خدمات زیبایی داشتن دندان هایی سالم است. منظور از این جمله این است که ابتدا باید مشکلات اساسی دندان مانند پوسیدگی ها و عفونت ها رفع شود سپس برای خدمات زیبایی اقدام کرد. در زیر لیستی از افرادی که کاندیدای مناسبی برای مراجعه به دندانپزشک زیبایی هستند را تهیه کردیم:

 • افرادی که دندان هایشان زرد است و میخواهند رنگ دندانشان روش تر و براق تر شود.
 • افرادی که دندان هایشان نامرتب است و بین آن ها فاصله دارد.
 • افرادی که میخواهند شکل و فرم دندانشان را تغییر دهند.
 • افرادی که یک یا چند دندانشان را از دست داده اند.
 • افرادی که دندان هایشان کوتاه و بلند است.
 • افرادی که دندانشان شکسته است.

آیا لازم است به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنم؟

دندان

۱ / ۵

آیا دندان های شما کوتاه و بلند است؟

۲ / ۵

آیا یک یا چند دندان شما افتاده است؟

۳ / ۵

آیا دندان هایتان دارای ترک و یا لب پریدگی است؟

۴ / ۵

آیا دندان هایتان نامرتب و بین آن ها فاصله است؟

۵ / ۵

آیا دندان هایتان زرد است؟

اگر بازیگران دندان نداشتند!؟!

بازیگران بدون دندان

دندانپزشک زیبایی چه خدماتی ارائه می دهد؟

به طور کلی منظور از دندانپزشکی زیبایی هر گونه درمانی است که باعث شود یک دندان یا تمام دندان های فرد زیبا شوند. در این درمان علاوه بر ظاهر، سلامت دندان نیز بهبود می‌یابد. از جمله خدمات دندانپزشکی زیبایی سفید کردن دندان ها، مرتب کردن دندان ها یا جایگذاری دندان است. بعضی از بیماران تنها با یک درمان به لبخندی که همیشه آرزویش را داشتند، دست می‌یابند ولی برخی دیگر به بیشتر از یک درمان نیازمندند که در این زمینه دندانپزشک آنها را راهنمایی می‌ کند.

زمانی که شخص لبخند زیبایی داشته باشد، اعتماد به نفسش به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند، یک لبخند زیبا زندگی شخص را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و سبب موفق تر و شادتر شدن شخص می شود. لبخند هالیوودی باعث می شود لبخند شخص بسیار زیبا جلوه کرده علت این امر تغییراتی است که در لثه ها و نحوه قرار گیری دندان ها ایجاد می شود پ، دکتر هومن عشقی با جدیدترین تکنیک های روز دنیا این لبخند را ایجاد می کنند.

برای اصلاح طرح لبخند فرد، ابتدا دندانپزشک، دندان های او را معاینه می‌ کند تا مطمئن شود که تنها ایراد دندان ها ظاهر آن است و هیچ مشکل دیگری ندارند و نشانه‌های بیماری در دهان آنها مشاهده نمی‌ شود. در این حالت او روش های زیبا سازی لبخند را به فرد پیشنهاد می‌ کند و باتوجه به صلاحدید دندانپزشک، نظر متقاضی و نوع مشکل بیمار یکی از درمان های سفید کردن دندان، بلیچینگ دندان، کامپوزیت ونیر، لمینیت سرامیکی، ایمپلنت‌های دندانی یا … انتخاب می‌ شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خدمات دندانپزشک زیبایی

لمینت دندان

از جمله روش های زیبایی در دندانپزشکی که  در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است لمینت دندان است. در این روش میتوان ظاهر نامطلوب دندان مانند کجی، ترک خوردگی، شکستگی، زردی و … را با روکش لمینتی پوشاند و ظاهری جذاب را به دندان ها هدیه داد. قبل از لمینت دندان باید تمامی مشکلات دهانی و دندانی مانند پوسیدگی، عفونت لثه و … برطرف شود. نکته حائز اهمیت برای افرادی که عادت هایی مانند جویدن ناخن، دندان قروچه و … دارند این است که قبل از انجام لمینت باید آن ها را کنار بگذارند.

لمینت های سرامیکی مانند ناخن های مصنوعی هستند که باید بر روی دندان چسبانده شود. در لمینت های سرامیکی از پوسته چینی بسیار نازک استفاده می شود که برای تهیه، نیاز به صرف زمانی برای ساخت در خارج از مطب و لابراتور دارد یعنی پروسه لمینت در یک روز تمام نخواهد شد.

مرحل اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

مزایا لمینت دندان

 • لمینت ظاهری طبیعی دارد.
 • لمینت روشی کم تهاجمی است و نیاز به به تراش بخش زیادی از دندان نیست.
 • نسبت به کامپوزیت ها در برابر زرد شدن مقاوم هستند.
 • دوام و طول عمر لمینت ها بسیار زیاد است.
 • نتایج پس از نصب به سرعت قابل مشاهده است.

معایب لمینت دندان

 • لمینت ها دائمی و غیر قابل برگشت هستند زیرا دندان های شما تراش خورده است.
 • امکان حساس شدن دندان ها در برابر غذا و نوشیدنی وجود دارد.
 • برای کارگزاری لمینت ها نیاز به تراش دندان می باشد.
 • فرایند ساخت لمینت ها کمی زمان بر است.

بریج دندان

گاهی جای خالی یک دندان در دهان باعث زشت شدن لبخند و بسیاری از مشکلات می شود. از جمله شایع ترین دلایل از دست دادن دندان ها پوسیدگی، بیماری مادرزادی، بیماری لثه و آسیب دیدگی است که می تواند مشکلات زیادی مانند کاهش اعتماد به نفس، عدم توانایی در جویدن غذا و … را برای فرد به وجود آورد. بریج دندان معمولا برای افرادی مناسب است که یک یا چند دندان آن ها کشیده شده است و حال میخواهند این فاصله خالی را با یک یا چند دندان مصنوعی (کاذب) بپوشانند.

برای این کار از کارگزاری یک پل ثابت با کمک دو دندان کناری کمک گرفته می شود. بریج دندان میتواند از جنس پرسلن باشد که از نظر ظاهری مانند سایر دندان ها است. با کارگزاری بریج دندان مشکلات جویدن غذا، درد ناشی از فشار دندان ها، مشکل صحبت کردن و مشکل در گاز گرفتن حل خواهد شد و دندان شما زیبا تر خواهد شد. اگر از پل دندان به خوبی مراقبت کنید این وسیله می تواند سالیان سال در دهان فرد باقی بماند.

در فیلم رو به رو نحوه کارگزاری بریج را مشاهده خواهید کرد.

درمان لبخند لثه ای

لبخند لثه ای به حالتی گفته می شود که دندان ها و لثه های فک بالایی فرد هنگام خندیدن کاملا مشخص می شود و فرد نمیتواند آن را مخفی کند. در حالت عادی لثه ها هنگام خندیدن باید ۱ الی ۲ میلی متر نمایان باشد و در لبخند لثه ای، لثه ها تا ممکن است تا ۷ میلی متر نمایان شوند و در این صورت فرد ممکن است احساس زشتی کند. لبخند لثه ای به دلایل مختلفی همچون کوتاه بودن لب بالایی، کوچک بودن لب ها، کوتاه و کوچک بودن دندان ها و برخی مشکلات استخوان بندی به وجود می آید. لبخند لثه ای می تواند مشکلات متعددی را برای فرد ایجاد کند برای مثال هنگام مسواک زدن لثه ها دچار کمی آسیب و التهاب خواهند شد.

درمان لبخند لثه ای معمولا در دندانپزشکی به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود. از روش های دیگر درمانی میتوان به تزریق ژل و و بوتاکس نیز اشاره کرد.

لبخند لثه ای

کامپوزیت

کامپوزیت دندان زیر مجموعه ای از لمینت ها هستند که هدف از آن نیز اصلاح طرح لبخند و زیبا تر شدن دندان ها است. این کامپوزیت ها در رنگ و کیفیت های مختلفی ارائه می شود تا هر فردی با هر سلیقه ای بتواند از آن استفاده کند.

کامپوزیت چگونه گذاشته می شود؟

کامپوزیت دندان از ماده ای خمیری شکل که برای پر کردن دندان از آن استفاده می شود ساخته می شود و توسط دندانپزشک زیبایی توسط یک قلم مخصوص به طور مستقیم بر روی دندان گذاشته می شود. دندانپزشک زیبایی مانند یک مجسمه ساز باید به دندان شکل و فرم بدهد. در نهایت این مواد با دستگاه لایت کیور بر روی دندان سفت می شود. مزیت این روش آن است که نیاز به ساخت در آزمایشگاه ندارد و در یک روز گذاشته می شود.

مرحل اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

مزایا کامپوزیت دندان

 • روشی مناسب برای ترمیم دندان است.
 • هزینه کامپوزیت مقرون به صرفه است.
 • فرایند ترمیم کامپوزیت ارزان و سریع است.

معایب کامپوزیت دندان

 • کامپوزیت نسبت به لمینت رنگ پذیری بیشتری دارد.
 • استحکام و مقاومت کامپوزیت ها کمتر است.
 • طول عمر کامپوزیت ها کمتر از لمینت است.

روکش دندان

تاج دندان بخش سفیدی است که از لثه بیرون زده و میتوان آن را به راحتی مشاهده کرد. روکش دندان یک کلاهک شبیه تاج دندان است که وظیفه آن جویدن غذا به صورت راحت تر است. روکش دندان به طور کامل روی تاج قرار می گیرد و دور تا دور دندان را می پوشاند. معمولا روکش برای دندان هایی استفاده می شود که دیوارشان شکسته است و یا بیش از حد نازک شده است به طوری که احتمال شکستن آن بسیار زیاد است. برای دندان های عصب کشی شده نیز از روکش استفاده می کنند تا دندان ها دوباره مقاومت خود را به دست آورند و با فشار خورد نشوند. از روکش دندان با هدف زیبایی نیز انجام می شود.

روکش ها جنس های مختلفی دارند و شامل موارد زیر می شوند:

 • روکش تمام رزینی
 • روکش تمام سرامیکی
 • روکش استیل ضد زنگ
 • روکش فلزی
 • روکش سرامیک متصل به فلز

یک از این روکش ها بسته به نیاز و سلیقه بیمار نوع آن انتخاب می‌ شود.

تفاوت لمینت و روکش دندان

بلیچینگ دندان ها

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم دندان شامل دو بخش عاج و مینا است. با افزایش سن و مصرف خوراکی های دارای رنگ مانند چای، قهوه و … مینا دندان ها تغییر رنگ خواهند داد و با راهکاری هایی مانند مسواک زدن درمان نخواهد شد.

بلیچینگ دندان از دیگر روش های زیبایی دندان ها است که باهدف سفید کردن دندان ها و بهبود بد رنگی انجام می شود. برای درمان ابتدا باید بافت نرم لثه مورد بررسی قرار گیرد، اگر دندانپزشک زیبایی تشخیص دهد لثه از وضعیت خوبی برخوردار است میتواند درمان را شروع کند. این پروسه در مطب و با مواد شیمیایی غلیظ و لیزر انجام می شود و نتیجه ای فوق العاده به همراه دارد. متاسفانه بلیچینگ دندان دائمی نیست و ممکن است با توجه به مراقبت هایی که فرد انجام می دهد پس از مدتی دندان ها دوباره تغییر رنگ دهند.

در فیلم رو به رو نحوه سفید کردن دندان به روش بلیچینگ را مشاهده خواهید کرد.

ارتودنسی

ارتودنسی نوعی درمان در دندانپزشکی است که با هدف اصلاح شکل و ترتیب دندان ها انجام می شود. برای از بین بردن فاصله بین دندان ها و یا جفت کردن دندان ها ارتودنسی بسیار موفق عمل کرده است، در روش ارتودنسی هدف تغییر الگو و جهت رشد دو فک و تصحیح کردن موقیعت دندان ها می باشد. برای درمان ابتدا دندانپزشک تمامی دندان ها را به خوبی بررسی میکند و در صورت نیاز عکس رادیولوژی تجویز می شود. قبل از ارتودنسی باید مشکلاات دندانی مانند عفونت لثه، پوسیدگی دندان و … برطرف شود حتی گاهی نیاز است یک یا چند دندان کشیده شود.

این روش به دو تکنیک متحرک و ثابت انجام می شود.

ارتودنسی ثابت :

در این روش دندانپزشک نیازی به خارج کردن دستگاه از دهان ندارد، در این روش معمولا از براکت و سیم استفاده می شود، از مزیت این روش می توان به اشغال شدن حجم کوچکی از دهان اشاره کرد.

ارتودنسی متحرک :

در این روش در هنگام درمان بیمار می تواند آنها را از دهانش خارج نماید.

با توجه به وضعیت بیمار و صلاحدید پزشک یکی از این روش ها انتخاب می شود.

ارتودنسی

پرکردن دندان به وسیله کامپوزیت

دندان ها بر اثر پوسیدگی و یا شکستگی خالی می شود، برای پرکردن دندان های تو خالی می توان از کامپوزیت استفاده کرد و آنها را پر کرد.

پرکردن دندان را با دو رنگ سفید و نقره ای می توان انجام داد، مراجعه کنندگان تمایل دارند که بیشتر دندان هایشان با رنگ سفید پر شود، در برخی از موارد دکتر هومن عشقی با استفاده از روکش ترمیم دندان ها را انجام می دهد.

آپارات دکتر عشقی

مزایای دندانپزشکی زیبایی

افراد با مراجعه به دندانپزشک زیبایی از مزایای متعددی بهره مند خواهند شد. از جمله‌ این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع فواصل بین دندانی
 • تغییر سایز، فرم و ترتیب دندان ها
 • جایگزینی برای درمان ها و ترمیم‌های قدیمی
 • روشن یا سفید کردن دندان های زرد و بد رنگ
 • جایگذاری دندان به جای دندان های از بین رفته
 • ترمیم دندان های پوسیده، شکسته، دارای ترک و لب پر شده
مزایا دندانپزشک زیبایی

نمونه کار های دکتر هومن عشقی

نمونه کار لمینت
ویس رضایت یکی از زیباجویانی که لمینت انجام دادند.
نمونه کار های دکتر عشقی

ویژگی های بهترین دندانپزشک زیبایی

 • بهترین دندانپزشک زیبایی باید در رزومه کاری خود نتایج درخشان درمانی و زیبایی را داشته باشد، هم چنین در کار خود علاوه بر قدرت بالا، تمرکز بالا داشته باشد.
 • دندانپزشک خوب زیبایی باید تمام سعی خود را نماید که کمترین آسیبی به دندان و دهان وارد نشود، علاوه بر آن ها بهترین درمان برای شخص انجام شود.
 • داشتن تبحر و تخصص باعث می شود که بهترین روش برای درمان و زیبایی شخص انجام شود به گونه ای که شخص پس از پایان کار نهایت رضایت را از انجام کار دارد.
 • یکی دیگر از فاکتورهای که بتوانیم پزشک را بهترین دندانپزشک زیبایی بیان کنیم علاوه بر تخصص و تبحر داشتن ویژگی انسانی است، پزشک باید به منفعت و سلامت بیمار نیز دقت نماید.
 • اخلاق و ظرافت کاری و صبر و حوصله دندانپزشک زیبایی بسیار اهمیت دارد.
 • از دیدگاه علمی و انسانی بهترین دندانپزشک کسی است که منفعت بیمار را مد نظر قرار داده و با وجدان پاک خود سعی در رفع عوامل آزار دهنده و بیماری زا داشته باشد و اگر این کار سلامت بیمار را تهدید می کند از انجام آن منصرف شود.
 • لازم است دندانپزشک عواقب بیماری و عدم توجه به سلامت دندان و دهان را برای بیمار شرح دهد تا از گسترش بیماری در آینده پیشگیری شود. آموزش های لازم به جامعه تا حد توان، سعی در پیشگیری از فراگیر شدن بیماری های حوزه دهان و دندان با اطلاع رسانی مناسب، اتخاذ ایده آل ترین تصمیمات درمانی، افزایش دانش فردی و کارشناسی خود و ارتقا توانایی های پزشکی از دیگر خصوصیات بهترین دندانپزشک است.
 • یک دندانپزشک موفق را از کارنامه کاری او و ارتباطش با سایر بیماران می توان شناسایی کرد. برای کسب اطلاع و آشنایی با چنین دندانپزشکی مشاوره با بیماران وی و بررسی دوره درمان آن ها و پس از آن تا حد والایی شما را یاری خواهد کرد.
 • دندانپزشک زیبایی سعی می کند درمان او ماندگار و با کیفیت باشد و تا طولانی مدت برای بیمار کار کند تا اینکه تنها یک زیبایی موقتی خلق کرده و ابعاد اقتصادی این روش را مد نظر خویش قرار دهد. به این ترتیب خصوصیات تکنیکی و انسانی با تکمیل یکدیگر بر موفقیت دندانپزشک می افزاید.

شما عزیزان باید نهایت انتخاب را در داشته باشید، تخصص و تبحر پزشک به اصلاح طرح لبخند شما کمک شایانی می کند.

تاثیر دندانپزشکی بر بیماری قلبی

مدت زمان درمان های دندانپزشکی و دوران بهبودی

مدت زمان درمان و همچنین زمان بهبودی در انواع مختلف درمان های دندانپزشکی با هم متفاوت است و به نحوه درمان و میزان مشکل بستگی دارد. برای مثال ممکن است سفید کردن دندان، روکش و ونیر نیاز به دو جلسه درمانی باشد اما درمان های ارتودنسی مدت زمان بیشتری برای مشاهده نتیجه نهایی داشته باشد. گاهی ممکن است فرد پس از درمان دچار درد و حساسیت شود که چند روز ادامه دارد و برطرف می شود. معمولا دندانپزشک زیبایی توصیه های مراقبتی را به شما خواهد گفت.

هزینه زیبایی دندان در دندانپزشکی زیبایی

هزینه درمان های دندانپزشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمیتوان قیمتی واحد را بر همه آن ها در نظر گرفت همان طور که میدانید دنداپزشک زیبایی خدمات مختلفی را ارائه می دهد و این هزینه با توجه به نوع درمان، تعداد دندان ها، طول مدت درمان و … بسیار متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که در اکثر مواقع هزینه درمان های زیبایی در دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد. شما میتوانید به دفتر بیمه خود مراجعه کنید و در مورد این هزینه ها سوال کنید.

روش های انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی

۱- موتور های جست و جو

موتور های جست و جو مانند گوگل، بینگ و … به شما کمک می کند تا به هر نوع اطلاعاتی در فضای اینترنت دست یابید. شما کافیست کلمه “بهترین دندانپزشک زیبایی” را سرچ کنید تا لیستی از بهترین پزشکان در اختیارتان قرار گیرد. شما میتوانید در مورد سوابق هر پزشک به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

۲- تالار های گفت و گو

انجمن ها از جمله محیط هایی هستند که می توانند با تبادل اطلاعات شما را با نحوه کار پزشکان مختلف آشنا کنند. در این محیط شما میتوانید سوالات خود را مطرح کنید تا از تجربیات دیگران استفاده کنید و مطمئن شوید که پزشک مورد نظرتان فرد مناسب و قابل اعتمادی هست یا خیر!

۳- پرس و جو از دوستان و آشنایان

برای یافتن یک دندانپزشک زیبایی خوب کافیست کمی به اطراف خود دقت کنید و دندان های همکاران، دوستان و همسایگان را ببینید. ممکن است این افراد کار های زیبایی روی دندان هایشان انجام داده باشند همچنین ممکن است یکی از اطرافیانشان این کار را انجام داده باشند و بتوانند شما را راهنمایی کنند.

۴- شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … از جمله شبکه های اجتماعی محبوب و پر مخاطب هستند که هر پزشکی در آن یک اکانت دارد و اطلاعات مفیدی در مورد مسائل مختلف در حوزه پزشکی و نمونه کار هایشان ارائه می دهند.

۵- مراجعه به مطب

شما می توانید با در دست داشتن لیستی از دندانپزشکان به مطب آن ها مراجعه کرده و با بیماران به صورت حضوری گفت و گویی داشته باشید و نظرشان را بدانید.

دکتر هومن عشقی

 • فارغ التحصیل از دانشگاه شیراز در سال ۱۳۷۶
 • دریافت اولین فلوشیپ لیزر از دانشگاه U OF T تورنتو
 • همکاری با خانه سینما ایران در سال ۲۰۰۰ میلادی
 • دریافت درجه MSC در رشته ایمپلنت و زیبایی در دندانپزشکی از دانشگاه UCLA
 • گذراندن دوره های ایمپلنت پیشرفته (عجمان امارت المتحده)
 • مهندسی بافت نرم و پیوند بافت و پیوند بافت نرم (دانشگاه Dubrovnik)
 • جراحی بافت سخت و پیوند استخوان (دانشگاه میشیگان امریکا)
 • ایمپلنت ITI (دانشگاه زوریخ سوئیس)
 • فلوشیپ سرامیک های زیبایی (دانشگاه ژنوا ایتالیا)
 • فلوشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان
 • و ….
دکتر هومن عشقی

مشاوره با دکتر هومن عشقی

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
دوباره تلاش کنید.

نتیجه گیری

انتخاب یک دندانپزشک خوب و معتبر میتواند در کیفیت، ماندگاری و زیبایی دندان ها بسیار موثر باشد. اگر از مواد خوب و با کیفیت استفاده نشود ممکن است دندان ها بعد از مدتی دچار شکستگی و بد رنگی شوند پس در انتخاب دندانپزشک خود به خوبی دقت کنید و به خوبی تحقیق کنید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید

سوالات متداول

راه های ارتباطی با دکتر هومن عشقی

الهیه – تقاطع نلسون ماندلا و مریم غربی ساختمان نماد الهیه واحد۱۰۸ طبقه اول
۰۲۱۲۲۰۲۲۲۲۲
drhoomaneshghi

با این لوکیشن آدرس رو سریع پیدا کن!

آدرس مطب دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

فهرست مطالب۱ دلایل ایجاد بوی بد دهان بعد از کامپوزیت۲ تطابق نداشتن لمینت کامپوزیتی با لبه دندان۳ نوع مواد کامپوزیت عاملی مهم جهت جلوگیری از

بهترین سن برای لمینت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

بهترین سن برای لمینت دندان

 به طور کلی نصب لمینت دندان از سن ۱۶ سالگی برای خانم ها و سن ۱۸ سالگی برای آقایان مجاز می باشد.  البته اکثر دندانپزشکان

درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

درد و حساسیت دندان بعد کامپوزیت

فهرست مطالب۱ کامپوزیت دندان چیست؟۲ دلایل درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳ اشکال مختلف درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳.۱ درد و حساسیت

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.