دکتر هومن عشقی / لامینت / لمینت دندان | انواع لمینت دندان |بهترین نوع لمینت دندان
5/5 - (8 امتیاز)
مدت زمان مطالعه
۲۷ دقیقه

لمینت دندان | انواع لمینت دندان |بهترین نوع لمینت دندان

لمینت دندان یکی از بهترین و پرطرفدار ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند است، در واقع لمینت دندان برای اشخاصی که مشکلات ظاهری دندان دارند بسیار مناسب است، این روش امروزه می‌تواند در بعضی مواقع به جای ارتودنسی و سایر روش‌های قدیمی تر مورد استفاده قرار گیرد و تغییرات زیادی در ظاهر دندان در یک جلسه ایجاد کند. دندانپزشک زیبایی برای اصلاح طرح لبخند از لمینت دندان استفاده می‌کند، با لمینت دندان شما می‌توانید پس از رفع پوسیدگی دندان‌ها، بد فرمی و بد رنگی را اصلاح کنید. در لمینت دندان، دندانپزشک زیبایی لایه ای از مواد مخصوص را که همرنگ و هم‌شکل دندان‌ها است را بر روی دندان قرار می‌دهد که در ادامه مطلب به جزئیات بیشتری از این روش خواهیم پرداخت.

دسترسی آسان به مهم‌ترین بخش‌های مقاله

انواع لمینت دندان
نحوه یافتن دندانپزشک
سوالات متداول

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مقاله ندارید حتما خلاصه‌ای از آن را در پادکست زیر گوش دهید.

آناتومی دندان

دندان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. دندانپزشک زیبایی برای انجام لمینت دندان های جلویی معمولا بر روی بخش ظاهری دندان کار می‌کند. در زیر بخش‌های مختلف دندان را به شما معرفی کرده‌ایم. کافیست بر روی هر بخش کلیک کنید.

فهرست مطالب

لمینت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

معمولا لمینت دندان جلویی برای اصلاح طرح لبخند و رفع مشکلات ظاهری دندان‌ها با مشورت دندانپزشک زیبایی استفاده می‌شود. به طور کلی برای رفع مشکلات زیر از لمینت‌های سرامیکی و لمینت‌های کامپوزیتی استفاده می‌شود.

 • شکستگی دندان
 • بدرنگی دندان
 • ترک خوردگی
 • جایگزین ارتودنسی
 • کاهش فضای بین دندان
 • کجی و بدشکلی دندان
 • اصلاح سائیدگی
 • زیباسازی لبخند
عکس لمینت دندان
نمونه کار لمینت دندان
عکس قبل و بعد لمینت دندان

انواع لمینت دندان کدامند؟

لمینت دندان بر دو نوع است، هر یک از این لمینت‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که در زیر به معرفی هر دو و همچنین تفاوت آن‌ها خواهیم پرداخت.

لمینیت سرامیکی

لمینت سرامیکی که به آن روش غیر مستقیم نیز گفته می‌شود، موادی از جنس سرامیکی یا در زبان عامیانه موادی از جنس چینی هستند. این نوع از لمینت، زیبایی بی نظیری بر روی دندان‌ها دارد و مقاومت و ماندگاری رنگ آن نسبت به کامپوزیت ونیر بسیار بیشتر و طولانی تر است. به لمینت سرامیکی، روش غیر مستقیم می‌گویند زیرا مواد لمینتی بعد از قالب‌گیری هر دو فک بالا و پایین فرد، در لابراتوار ساخته می‌شود. به همین دلیل است که زمان و هزینه این نوع از لمینت دندان بیشتر از انواع دیگر است.

لمینت سرامیکی

انواع لمینت سرامیکی کدامند؟

لمینت‌ها هر کدام خصوصیات و مزایای مخصوص به خود را دارند که بسته به وضعیت دندان‌های بیمار و خواسته‌ی او پزشک یکی از انواع آن را انتخاب می‌کند. پیشنهاد ما این است که افرادی که قصد انجام لمینت سرامیکی دارند برای تصمیم‌گیری در رابطه با نوع آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنند تا در جلسات مشاوره با بیماران انواع لمینت را برای آن‌ها توضیح داده شود.

لمینت‌های سرامیکی خود انواع مختلفی دارند که این تقسیم‌ بندی بر اساس ترکیب سرامیک استفاده شده و روش ساخت انجام می‌شود.

 1. لمینت سرامیکی ایی ماکس
 2. لمینت سرامیکی زیرکونیا
 3. لمینت سرامیکی کاد کام
 4. لمینت سرامیکی لومینیرز
 5. لمینت سرامیکی بریلیانس
 6. لمینت سرامیکی ای پی اس ونیر
انواع لمینت سرامیکی

مراحل نصب لمینت سرامیکی چگونه است؟

معمولا برای کارگزاری لمینت‌های سرامیکی بین دو تا سه جلسه مراجعه به مطب نیاز است. در ادامه به طور کامل این مراحل توضیح داده شده است.

مراحل نصب لمینت سرامیکی

مرحله اول: مشاوره

قبل از هر چیز از اهمیت انتخاب یک دندانپزشک ماهر غافل نمانید و به دنبال یک دنداپزشک خوب باشید. سپس برای مشاوره به مطب مراجعه کنید تا دندانپزشک از نزدیک دندان‌های شما را معاینه کند. شما در این جلسه باید اهداف و انتظاراتتان را از لمینت دندان جلویی بیان کنید. دندانپزشک با توجه به شرایط دهان، فک و دندان‌های شما ممکن است یک یا چند روش زیبایی را پیشنهاد دهد. در این مرحله ممکن است پزشک از شما بخواهد یک عکس از دندان‌ها تهیه کنید تا بتواند دقیق تر بررسی‌های لازم را انجام دهد.

مرحله دوم: قالب گیری

پس از انتخاب روشی که برای دندان‌های شما مناسب تر است فرایند آغاز می‌شود. از آن جایی که لمینت جایگزین بخشی از مینای دندان است پس ابتدا باید مقداری از دندان تراش داده شود. قالب گیری دندان برای نصب لمینت سرامیکی پس از تراش دندان ها نیاز است، جهت تشخیص جایگاه دندان‌ها در فک از قالب گیری استفاده می‌شود و سپس با توجه به موقعیت دهان و دندان شکل لمینت‌ها را تعیین می‌کنند. سپس برای ساخت لمینت، قالب‌ها به بخش لابراتوار ارسال می‌شود تا مراحل ساخت انجام شود.

مرحله سوم: اتصال

در پایان و پس از آماده شدن لمینت‌ها، دندانپزشک زیبایی با مهارت و دقت بالا آن ها را در مکان خود قرار می‌دهد، چسب مخصوصی جهت نصب لمینت‌ها استفاده می‌شود، این چسب هیچ فاصله‌ای بین دندان ایجاد نخواهد کرد و به شکل دائمی بر روی دندان فیکس می‌شود.

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر به صورت مستقیم توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان گذاشته خواهد شد و نیاز به تراش کمتری در دندان‌ها دارد. در برخی از افراد که دندان‌هایشان دچار بی نظمی‌های خفیف یا فقط زردی رنگ است، نیاز به هیچ گونه تراشی نیست. کامپوزیت‌ها نیز دارای رنگ‌های مختلفی هستند و میتوانند دندان‌ها را بیشتر از دو درجه روشن تر کنند.

لمینت کامپوزیتی

مراحل نصب لمینت کامپوزیتی چگونه است؟

مراحل کارگزاری لمینت کامپوزیتی کاملا متفاوت با لمینت سرامیکی است. در زیر توضیحاتی در این مورد داده شده است:

مراحل نصب لمینت کامپوزیتی

مرحله اول: مشاوره

لازم است شما یک جلسه حضوری برای معاینه و بررسی دندان‌هایتان داشته باشید. در این جلسه دندان‌های شما به دقت بررسی می‌شود و دندانپزشک به شما خواهد گفت که این روش برایتان مناسب است یا خیر. در این حین اگر دندان‌های شما آسیب‌هایی مانند پوسیدگی داشته باشد باید در صدد رفع آن باشید تا بتوانیم بعد از آن کامپوزیت را انجام دهیم.‎

مرحله دوم: انتخاب رنگ و آماده سازی دندان

بیشتر افراد دوست دارند رنگ کامپوزیت دندانشان کمی روشن تر از دندان طبیعی خودشان باشد. پس ابتدا لازم است یک رنگ که مطابق با سلیقه شما و همچنین متناسب با رنگ پوستتان است انتخاب کنید. بعد از انتخاب رنگ باید سطح دندان‌ها کاملا تمیز و عاری از هرگونه جرم شود. سپس یک ماده ژل مانند در مدت زمان کوتاهی روی دندان گذاشته می‌شود و سپس پاک می‎شود تا دندان‌‌ها آماده کامپوزیت شوند.

مرحله سوم: گذاشتن کامپوزیت بر روی دندان

در این مرحله ماده کامپوزیتی به صورت مستقیم بر روی دندان گذاشته می‌شود و در حد یک ماده نازک بر روی سطح دندان پخش می‌شود سپس یک نور تابانده می‌شود تا مواد بر روی دندان فیکس شود و در نهایت فرم دهی انجام خواهد شد.

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

کانال آپارات دکتر عشقی

لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی چه تفاوتی دارد؟

 • جنس ماده استفاده شده در این دو روش کاملا با هم متفاوت است.
 • نحوه نصب و کارگزاری لمینت‌های سرامیکی و کامپوزیتی با هم متفاوت است.
 • معمولا لمینت‌های سرامیکی از نظر دوام و رنگ پذیری مقاوم‌تر از لمینت‌های کامپوزیتی هستند.
 • لمینت‌های سرامیکی بسیار ظریف تر و نازک‌تر از لمینت‌های کامپوزیتی هستند به همین دلیل طبیعی تر به نظر خواهند رسید.
 • لمینت سرامیکی نیاز به تراش بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد.
 • تعداد جلسات درمانی لمینت‌های سرامیکی بیشتر از کامپوزیتی است زیرا نیاز به ساخته شدن در لابراتور دارند.
 • لمینت سرامیکی نیاز به پالیش ندارد در حالی که لمینت کامپوزیتی باید در فاصله زمانی یکسال یا بیشتر پالیش شود.
 • در لمینت سرامیکی در صوت لب پریدگی امکان ترمیم وجود ندارد در حالی که لمینت کامپوزیتی را میتوان ترمیم کرد.
 • هزینه لمینت‌های کامپوزیتی کمتر از لمینت‎های سرامیکی است.

در فیلم رو به رو تفاوت مراحل کارگزاری لمینت‌ها ذکر شده است.

روکش دندان

لمینت و روکش دندان چه تفاوتی با هم دارند؟

به طور کلی مراحل ساخت و کارگزاری لامینت و روکش دندان با هم متفاوت است. روکش دندان برای دندان‌هایی که دچار آسیب، پوسیدگی و یا شکستگی بعد از عصب کشی شده اند کاربرد دارد. لمینت دندان جنبه ظاهری دارد و فقط سطح جلویی دندان را می‌پوشاند ولی روکش دندان دور تا دور سطح دندان را به صورت کامل می‌پوشاند. لازم به ذکر است هزینه روکش نسبت به لمینت دندان کمتر است.

لمینت و بلیچینگ چه تفاوتی دارند؟

لازم است بدانید مقایسه این دو روش اصلا صحیح نمی‌باشد. لامینت دندان و بلیچینگ هر دو راهی برای زیباتر و سفیدتر کردن دندان‌ها هستند، اما تفاوت اصلی این دو روش در تغییر حالت و شکل دادن فرم دندان‌ها است. در روش بلیچینگ فقط با استفاده از سفید کننده‌ها می‌توان رنگ دندان را تا چند درجه روشن‌تر کرد ولی نمیتوان شکل ظاهری و نامرتبی دندان‌ها را تغییر داد. این در حالی است که در روش لمینت دندان، علاوه بر سفید کردن دندان‌ها می‌توان با استفاده از مواد لمینت روکشی بر روی دندان‌ها قرار داد تا مشکل نامرتبی زردی و یا شکستگی‌های دندان‌های جلو اصلاح شود.

سفید کردن دندان

چه کسانی کاندید مناسبی برای لامینت دندان هستند؟

 • افرادی که دارای دندان‌های زرد رنگ و یا بد رنگ هستند. این تغییر رنگ در دندان‌ها ممکن است در پی مصرف سیگار، نوشیدن بیش از حد چای، قهوه و خوردن مواد غذایی که دارای رنگ دانه‌های زیادی هستند، رخ دهد.
 • افرادی که در اثر ضرب دیدن دچار شکستگی دندان یا لب پریدگی به خصوص در دندان‌های جلویی شده باشند و ظاهری نامناسب پیدا کرده اند.
 • افرادی که دارای دندان‌های بی نظم و به هم ریخته هستند یا بین دندان‌هایشان فاصله موجود است.
 • اشخاصی که جلوزدگی دندان و یا روی هم رفتگی دندان دارند می‌توانند با لمینت دندان این مشکل را حل نمایند.
 • دندان‌هایی که به طور مادرزاد دارای لک‌های سفید هستند.
 • دندان‌هایی که به صورت طبیعی کج رشد کرده اند.
 • افرادی که دندان‌هایشان بر اثر سائیدگی، کوتاه بلند و غیر تراز شده است.

آیا من کاندید مناسبی برای لمینت هستم؟

دندان

۱ / ۵

آیا دندان های شما کوتاه و بلند است؟

۲ / ۵

آیا یک یا چند دندان شما افتاده است؟

۳ / ۵

آیا دندان هایتان دارای ترک و یا لب پریدگی است؟

۴ / ۵

آیا دندان هایتان نامرتب و بین آن ها فاصله است؟

۵ / ۵

آیا دندان هایتان زرد است؟

برای مشاوره با دکتر هومن عشقی شماره خود را وارد کنید.

گران ترین دندانپزشک ایران

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

شاید با خودتان بگویید آیا من می‌توانم لامینت کنم یا خیر؟! لازم است بدانید همه افراد نمی‌توانند اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان را انجام دهند. اگر شما هم جزو افراد زیر هستید این کار به شما توصیه نمی‌شود.

 • افرادی که دارای دندان‌های بسیار خراب و پوسیدگی های شدید هستند.
 • افرادی که دندان‌های آن‌ها دارای بافت مینای کافی نیست.
 • افرادی که دچار اختلال دندان قروچه هستند. این کار باعث می‌شود که دندان‌های این افراد سریعا دچار شکستگی شود.
 • افرادی که سنشان بسیار کم است.
 • افرادی که عادت شدید به استعمال دخانیات و مصرف چای و قهوه دارند زیرا دندان‌هایشان بعد از لمینت به سرعت رنگ خواهد گرفت.
کاندید مناسب لمینت

طول عمر و ماندگاری لمینت دندان چه قدر است؟

همان طور که میدانید لمینت‌های دندان جزو طبیعی ترین روش‌های زیبایی هستند. این لامینت‌ها به طور کلی ماندگاری و طول عمر بالایی دارند اما باید بدانید طول عمر لمینت دندان میتواند با توجه به مراقبت های فرد از دندان هایشان کاهش و افزایش داشته باشد. همان طور که دندان‌های طبیعی ممکن است بر اثر عادت‌های غلط و یا حوادث دچار شکستگی و لب پریدگی شود، لمینت‌ها نیز ممکن است دچار این مشکلات شوند. در صورت هر گونه آسیب لمینت‌های سرامیکی تعویض و لمینت‌های کامپوزیتی باید ترمیم شوند.

توصیه می‌شود سالانه دو بار برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا وضعیت دندان ها بررسی شود و در صورت آسیب سریع تر درمان شود در این حین بهداشت دهان دندان را به خوبی رعایت کنید و از گاز زدن و جویدن خوراکی‌های سفید خودداری کنید.

آیا افراد باردار می‌توانند لمینت انجام دهند؟

پیشنهاد می‌شود خانم‌ها قبل و یا بعد از بارداری برای انجام خدمات زیبایی دندان‌ها اقدام کنند. در این دوران تنها خدمات اورژانسی آن هم در دوران خاص قابل انجام است. در واقع در سه ماهه اول بافت جنین در حال ایجاد است و ورود برخی مواد شیمیایی میتواند برای بدن مضر باشد. در این دوران تغییرات هورمونی صورت می‌گیرد که علاوه بر این که وضعیت را برای مادر دشوار می‌کند، احتمال التهاب لثه و خونریزی را افزایش می‌دهد. به مادران باردار پیشنهاد می‌شود عجله نکنند و فرایند لمینت دندان را به بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول کنند.

لمینت در بارداری

لمینت دندان چه مزایایی دارد؟

 • نقش اساسی لامینت دندان اصلاح طرح لبخند است، لبخند های ماندگار و زیبایی دندان از دیگر مزیت‌های لمینت ثابت دندان است.
 • پر شدن فضای خالی بین دندان‌ها با لمینیت دندان امکان پذیر است.
 • زردی دندان‌ها و بدرنگی دندان‌ها را با لمینیت دندان میتوان برطرف نمود.
 • ترتیب دندان ها و بر طرف کردن بهم ریختگی دندان‌ها با لمینیت فراهم می‌شود.
 • هیچ آسیبی به بافت دندان‌ها با لمینت دندان وارد نمی‌شود.
 • لمینیت دندان جایگزین مناسبی برای روش‌های قدیمی نظیر ارتودنسی است.
 • هزینه لمینیت‌های کامپوزیتی مناسب است.
 • میتوان در یک جلسه جلوه بسیار زیبایی به دندان‌ها داد و طول درمان کوتاهی دارد.
 • این روش نسبت به ارتودنسی درخشندگی و زیبایی دندان‌ها را فراهم می‌کند.
 • انتخاب میزان سفیدی دندان و رنگ دندان در این روش امکان دارد.

فکر میکنی کدوم سلبریتی ها دندوناشونو لمینت کردند؟

نمونه کار لمینت دندان

عکس لمینت دندان
نمونه کار لمینت دندان
عکس لمینت دندان
ویس رضایت یکی از زیباجویانی که لمینت انجام دادند.
نمونه کار های دکتر عشقی

لمینت دندان چه معایبی دارد؟

افتادن لمینت‌ها: اگر برای چسباندن لمینت‌های سرامیکی از چسب بی کیفیت استفاده شود و یا فرد مراقبت های کافی را انجام ندهد، امکان کنده شدن و افتادن لمینت‌ها وجود دارد.

تراشیدن دندان‌ها: دندان‌ها بعد از لمینت سرامیکی غیر قابل برگشت هستند زیرا برای انجام لمینت، دندان‌ها تراش داده می‌شود و لمینت‌ها چسبانده می‌شود به همین دلیل نمیتوان لمینت‌ها را دراورد.

آسیب رسیدن به دندان با گرما و سرما: سرما و گرما میتواند به لمینت‌های ثابت دندان آسیب برساند و باعث کنده شدن آن‌ها شود.

رنگ پذیری لمینت‌ها: رنگ پذیری لمینت دندان‌ها به دو عامل بستگی دارد. در درجه اول کیفیت کار و مواردی که دندانپزشک استفاده می‌کند بسیار مهم است زیرا ممکن است مواد استفاده باعث رنگ پذیری سریع تر شود. عامل دوم مراقبت‌هایی است که توسط فرد انجام می‌شود. مصرف موادی مانند چای و قهوه در سرعت رنگ پذیری نیز موثر است.

قیمت بالا: لمینت‌های سرامیکی به دلیل جنس، مراحل ساخت و نصب و همچنین دوام و ماندگاری هزینه نسبتا بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارند.

چه عواملی به لمینت دندان آسیب می‌رساند؟

 • جویدن ناخن
 • به هم فشار دادن فک‌ها
 • دندان قروچه
 • جویدن اشیا سخت
 • مسواک زدن نادرست
 • استفاده از خمیر دندان و دهان شویه غیر استاندارد
آسیب به دندان

لمینت دندان چه عوارضی دارد؟

اگر لمینت دندان توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود هیچ گونه عوارضی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. اما اگر این کار به درستی انجام نشود ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

التهاب لثه: معمولا لمینت‌های کامپوزیتی که به درستی بر روی دندان و مجاور لثه‌ها قرار داده نشده است و ایجاد حالت ناصاف و پل مانند کرده باشد می‌تواند بیماری و التهاب لثه را به وجود آورد.

بد بویی دهان: لمینت دندان مانند دندان‌های طبیعی هستند و نیاز به مراقبت دارند. اگر بهداشت دهان و دندانی به خوبی رعایت نشود و یا دندانپزشک لمینت‌های ثابت دندان را به خوبی کار نگذاشته باشد به طوری که باعث گیر غذایی شود ممکن است باعث ایجاد بوی بد شوند. پس این مساله میتواند به تکنیک و کیفیت کار دندانپزشک نیز بستگی داشته باشد.

تراش دندان: برای آن که دندان ظرافت و زیبایی طبیعی را داشته باشد دندانپزشک لایه ای بسیار نازک را از روی دندان بیمار می‌تراشد و مقداری از دندان‌های طبیعی فرد از بین میرود. پس اگر لمینت های سرامیکی بیافتند دندان ظاهر بدی خواهد داشت.

درد و حساسیت دندان: با توجه به اقداماتی که بر روی دندان‌ها انجام می‌شود درد و حساسیت موقت دندان‌ها طبیعی است. ممکن است تا مدتی هنگام خوردن خوراکی های سرد و گرم دندان‌ها کمی حساسیت نشان دهند که به زودی و با گذشت زمان برطرف خواهد شد.

پوریا پورسرخ
شهاب حسینی
رضا داوود نژاد
مجید مشیری
رضا یزدانی
نیکی کرمی
دندانپزشک بازیگران

آیا میتوانیم رنگ لمینت را خودمان انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ لمینت بسیار مهم و پر‌اهمیت است. برای انتخاب رنگ لمینت دندان باید به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ چشم، سن و جنسیت توجه کنید. ۴۴ رنگ برای لمینت‌ها وجود دارد که به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود.

 • گروه A رنگ قهوه ای مایل به قرمز
 • گروه B زرد مایل به قرمز
 • گروه C خاکستری
 • گروه D خاکستری مایل به قرمز

دندانپزشک چند رنگ متناسب با دندان شما را در کنار دندان هایتان قرار می‌دهد تا شما رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. اگر پوست تیره ای دارید حتما لمینت‌هایی با رنگ طبیعی را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ لمینت

اقدامات قبل از لمینت دندان

آیا میدانید قبل از لمینت دندان چه اقداماتی لازم است؟ به نکات زیر توجه کنید.

 • به دنبال یک دندانپزشک خوب باشید که مهارت و تخصص کافی داشته باشد.
 • نمونه کار های پزشک را به خوبی بررسی کنید تا ببینید مطابق سلیقه شما است یا خیر.
 • در مورد تکنیک و جنس موادی که دندانپزشک از آن استفاده می‌کند تحقیق کنید.
 • یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید تا نظرش را درباره دندان‌هایتان بدانید.
 • تصویر برداری‌هایی که لازم است را حتما انجام دهید تا وضعیت دندان‌هایتان مشخص شود.
 • قبل از انجام لمینت تمامی پوسیدگی‌های دندان و بیماری‌های لثه باید برطرف شود پس در صدد رفع این مشکلات باشید.

مشاوره با دکتر هومن عشقی

نام و نام خانوادگی
موبایل
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
دوباره تلاش کنید.

مراقبت‌های پس از لمینت دندان

یکی از دغدغه های اشخاص پس از لمینیت دندان مراقبت‌های پس از لمینت است که باید بیان شود جای نگرانی وجود ندارد زیرا با رعایت نکات ساده میتوان برای سالیان سال از داشتن لبخند زیبا لذت ببرید.

 • پس از انجام لمینت ممکن است دهان کمی بی‌حس باشد به همین دلیل باید در خوردن خوراکی‌ها در طی این چند ساعت دقت کنید تا دندان ها آسیب نبیند.
 • پس از انجام لمینت‌های کامپوزیتی ممکن است اصلاحاتی نیاز باشد که شما میتوانید بعد از چند روز اگر به این تغییرات عادت نکردید برای اصلاح به مطب مراجعه کنید.
 • پس از میل نمودن هر وعده غذایی مسواک کردن الزامی است. مسواک زدن مرتب به بهداشت آن‌ها کمک شایانی می‌کند.
 • استفاده از نخ دندان و شستن پشت دندان بسیار مهم است.
 • استفاده از خمیر دندان و دهان شویه های مخصوص بسیار اهمیت دارد زیرا خمیر‌ دندان نباید سایندگی زیادی داشته باشد.
 • پس از خوردن مواد خوراکی رنگی مانند چای، قهوه و پفک باید دهان به خوبی تمیز شود و مسواک زده شود.
 • به هیچ عنوان برای شکستن خوراکی های سفت از دندان استفاده نکنید.
 • بعد از انجام لمینت ثابت سعی کنید عادت‌های غلط را ترک کنید. دندان قروچه میتواند آسیب شدید به دندان‌ها وارد کند که برای درمان میتوانید یه یک روانپزشک مراجعه کنید یا با مشورت دندانپزشک محافظ دندان تهیه کنید.
 • برای پالیش های ساده و چکاپ بهتر است هر شش ماه یکبار با مراجعه به دندانپزشک انجام شود.

تغییر رنگ لمینت در صورت مصرف هر چه بیشتر موادی مانند چای، قهوه، سیگار ، قلیان و … نیز افزایش می‌یابد، به طور کلی توصیه می‌شود اشخاص تا حد ممکن موارد ذکر شده را کاهش دهند تا تغییر رنگ لمینیت کاهش یابد، همچنین عمر لمینیت نیز افزایش می‌یابد.

مراقبت های بعد از لمینت

قیمت و هزینه لمینیت دندان چه قدر است؟

بسیاری از مواقع سوالاتی در خصوص هزینه لمینیت پرسیده می‌شود، در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که هزینه لمینیت با توجه به روشی که انتخاب می‌شود، نیاز بیمار و نوع مشکلات دندان متفاوت است بنابراین به شکل قطع نمیتوان هزینه‌ای برای لمینیت بیان کرد. بهتر است در ابتدا به دندانپزشک مراجعه نمایید تا نیاز‌‌‌‌‌های شما را جویا شود و با توجه به شرایطی که دندان‌هایتان دارد هزینه لمینیت تعیین شود. به طور کلی قیمت لمینت دندان به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تعداد دندان‌هایی که باید لمینت شوند در هزینه بسیار تاثیر‌گذار است. برخی از افراد برای پرداخت هزینه کمتر فقط یک فک را لمینت می‌کنند.از دیگر عواملی که در هزینه تاثیر گذار است کیفیت و جنس مواد استفاده شده است. برخی از دندانپزشکانی که هزینه کمتری دریافت می‌کنند ممکن است از مواد بی‌کیفیت و بی دوامی استفاده کنند که به طبع هزینه بازسازی آن دندان‌ها در طولانی مدت برای بیمار بیشتر خواهد شد.
 • وضعیت دندان پیش از لمینت زیبایی دندان نیز در هزینه‌ها موثر است. همان طور که میدانید دندان‌هایی که قرار است لمینت برای آن ها انجام شود نباید دچار هیچ پوسیدگی باشند. در نتیجه باید هزینه‌هایی را برای درمان هآ اسیب دیده بپردازید.
 • تخصص دندانپزشک از جمله عواملی است که در می‌تواند یک لبخند زیبا و منحصر به فرد را به شما هدیه دهد. برخی افراد که تخصص زیبایی ندارند ممکن است این خدمت را ارائه داده ولی آن قدر که بیمار انتظار دارد نتیجه خوب دریافت نمی‌کند.
 • موقعیت جغرافیایی مطب از دیگر عواملی است که در هزینه موثر بوده زیرا این امری طبیعی است که هزینه‌ها در نقاط مختلف یک شهر و حتی در سایر شهر‌ها با هم متفاوت باشد.
 • هزینه لابراتوار
تماس با مطب دکتر عشقی

یک دکتر خوب برای لمینت چه ویژگی هایی دارد؟

 • یک دندانپزشک خوب برای لمینت زیبایی دندان باید در کار خود دقت و تمرکز بالایی داشته باشد.
 • دندانپزشک باید در کارش تخصص و تبحر داشته باشد.
 • این پزشک باید رزومه کاری قوی و درخشانی داشته باشد.
 • بهترین دکتر برای لمینت دندان کمترین آسیب‌ها را به دندان و دهان وارد می‌کند تا بهترین درمان برای شخص انجام شود.
 • باید تعداد زیادی از بیماران از او راضی باشند و کار طبق سلیقه زیباجویان انجام شود.
 • یک دکتر خوب برای لمینت باید پیش از هر چیز به فکر سلامت بیمار باشد و منفعت خودش را در نظر نگیرید.
 • دندانپزشک خوب باید خوش اخلاق باشد و با صبر و حوصله به خواسته بیمارانش گوش دهد.
 • دکتر لمینت باید تمامی عوارض و خطرات این کار به بیمارش بگوید تا خودش تصمیم نهایی را اتخاذ کند.
 • دندانپزشک خوب برای لمینت باید از بهترین و مرغوب ترین جنس برای لمینت استفاده کند تا طول عمر و ماندگاری لمینت ها زیاد شود.

شما عزیزان باید نهایت انتخاب را در داشته باشید، تخصص و تبحر پزشک به داشتن لبخند زیباتر کمک می‌کند.

دکتر هومن عشقی

 • دریافت اولین فلوشیپ لیزر از دانشگاه U OF T تورنتو
 • همکاری با خانه سینما ایران در سال ۲۰۰۰ میلادی
 • دریافت درجه MSC در رشته ایمپلنت از دانشگاه UCLA
 • گذراندن دوره های ایمپلنت پیشرفته (عجمان امارت المتحده)
 • مهندسی بافت نرم و پیوند بافت و پیوند بافت نرم (دانشگاه Dubrovnik)
 • جراحی بافت سخت و پیوند استخوان (دانشگاه میشیگان امریکا)
 • و ….
دکتر هومن عشقی

چگونه یک دندانپزشک خوب برای لمینت زیبایی دندان پیدا کنیم؟

۱- موتور های جست و جو

یکی از بهترین منابع برای جست‌و‌جو پزشکان موتور‌های جست‌و‌جو هستند. گوگل یکی از بهترین و پیشرفته ترین موتور‌های جست و جو است. شما میتوانید کلمات مختلفی را در گوگل جست‌وجو کنید تا بیش از ۱۰۰۰ نتیجه برای شما نمایش داده شود. لیستی از دندانپزشکان را تهیه کنید و تحقیقات خود را آغاز کنید و رزومه آن‌ها را مطالعه کنید.

۲- تالار های گفت و گو

چه قدر با انجمن های تبادل نظر آشنایی دارید؟ تالار های گفت‌و‌گویی وجود دارد که فضای مناسبی را برای تبادل اطلاعات بین کاربران فراهم کرده به صورتی که شما میتوانید تجربیات خود را در زمینه تجربه، اخلاق، محیط مطب و … هر پزشک در اختیار سایرین بگذارید. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در این محیط مطرح کنید تا اطمینان یابید پزشک مورد نظر فرد مناسبی است یا خیر!

۳- پرس و جو از دوستان و آشنایان

پیش از آن که فضای اینترنت میان افراد متداول شود، هر فردی برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب از اطرافیان خود سوال میکرد. دوستان، همسایگان، همکاران و … میتوانند تجربیات خودشان را در اختیارتان بگذارند. شما میتوانید نمونه کار دندانپزشک را به صورت حضوری بر روی دندان آن‌ها ببینید و بسنجید که آیا مطابق با سلیقتان هست یا خیر!

۴- شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … از جمله شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر مخاطب هستند که هر پزشکی در آن یک اکانت دارد و اطلاعات مفیدی در مورد مسائل مختلف در حوزه پزشکی و نمونه کار‌هایشان ارائه می‌دهند.

۵- مراجعه به مطب

شما می‌توانید با در دست داشتن لیستی از دندانپزشکان به مطب آن‌ها مراجعه کرده و با بیماران به صورت حضوری گفت و گویی داشته باشید و نظرشان را بدانید.

نتیجه گیری

انتخاب یکی دندانپزشک زیبایی با تجربه میتواند در نتیجه نهایی تاثیر‌گذار باشد. به همین دلیل در انتخاب دندانپزشک بسیار دقت کنید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

راه‌های ارتباطی با دکتر هومن عشقی

الهیه – تقاطع نلسون ماندلا و مریم غربی ساختمان نماد الهیه واحد۱۰۸ طبقه اول
۰۲۱۲۲۰۲۲۲۲۲
drhoomaneshghi

با این لوکیشن آدرس رو سریع پیدا کن!

آدرس مطب دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

فهرست مطالب۱ دلایل ایجاد بوی بد دهان بعد از کامپوزیت۲ تطابق نداشتن لمینت کامپوزیتی با لبه دندان۳ نوع مواد کامپوزیت عاملی مهم جهت جلوگیری از

بهترین سن برای لمینت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

بهترین سن برای لمینت دندان

 به طور کلی نصب لمینت دندان از سن ۱۶ سالگی برای خانم ها و سن ۱۸ سالگی برای آقایان مجاز می باشد.  البته اکثر دندانپزشکان

درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

درد و حساسیت دندان بعد کامپوزیت

فهرست مطالب۱ کامپوزیت دندان چیست؟۲ دلایل درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳ اشکال مختلف درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳.۱ درد و حساسیت

57 پاسخ

  1. خیلی مطالب مفید و آموزنده ای بود من خودم همیشه برام سوال بود که تفاوت کامپوزیت و لمینیت چی هست و با خوندن این مقاله به پاسخ اون پرسشهای همیشگیم رسیدم سپاسگزارم

  2. سلام وتشکراز دکتر هومن عشقی برای مقاله جامع ومفیدایشان که کاملا همه ی سوال های یک کاندید کامپوزیت یا لمینت رو توضیح دادند،دکتر عزیز کسی که چند جای خالی دندان داره پایان رپر کامپوزیت دچار مشکل نمیشه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.