اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) +طرح لبخند قبل و بعد

اصلاح طرح لبخند روشی است که این روز ها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع منظور از لبخند هالیوودی استفاده از مجموع روش های زیبایی است تا در نهایت فرد لبخندی زیبا داشته باشد. در این اقدامات تمامی مشکلات دندان با روش هایی همچون روکش دندان، ایمپلنت دندان، سفید کردن دندان و … برطرف می شود و فرد می تواند تغییراتی همچون بهبودی رنگ دندان و هماهنگ شدن دندان های خود را مشاهده کند.

لبخند هالیوودی

اصلاح طرح لبخند چیست؟

افراد بسیاری هستند که از طرح لبخند خود رضایت کافی ندارند و میخواهند اصلاحاتی را ایجاد کنند. در حوزه دندانپزشکی زیبایی شما می توانید مشکلات مربوط به دندان های خود را مطرح کنید و با مشاوره با دندانپزشک زیبایی با تجربه بهترین روش برای شما در نظر گرفته می شود و سلامتی، ظاهر و عملکرد دندان ها تجدید می شود که به دنبال آن زیبایی صورت و اعتماد به نفس باز می گردد. در واقع لبخند زیبا اولین تصویری است که اطرافیان از چهره شما به یاد خواهند داشت و می تواند نقش زیادی را در بالا بردن اعتماد به نفس به چهره خود و روابط اجتماعی داشته باشد.

نمونه اصلاح طرح لبخند
نمونه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با چه هدفی انجام می شود؟

اصلاح طرح لبخند روش های مختلفی دارد و هر فرد با توجه به مشکلی که دارد آن را انجام می دهد پس ممکن است هدف از اصلاح طرح لبخند برای هر فرد متفاوت باشد.

اصلاح موقعیت دندان ها

برای اصلاح طرح لبخند یکی از اقدامات مهم، مرتب کردن دندان های به هم ریخته است. اگر دندان های فرد درگیر به هم ریختگی شدید و نامرتبی باشد بر لبخند اثر منفی گذاشته و حین صحبت و برقراری ارتباط، جذابیت فرد را زیر سوال می برد. پس از اصلاح موقعیت دندان ها و بهبود وضعیت آنها سایر اقدامات تکمیلی نیز انجام خواهد شد می توان این عارضه را تنها در یک جلسه درمان نمود به این ترتیب تنها ارتودنسی راه حل درمان نیست. بنابراین دندان های کج و ناهماهنگ که ابعاد استانداردی ندارند می توانند با کمک روش اصلاح طرح لبخند درمان شوند.

اصلاح نقاط فاقد دندان

نبود دندان و خالی بودن جای آن ها زیبایی لبخند را به شدت تحت تاثیر قرار داده و از مجذوبیت چهره می کاهد. حوادثی که منجر به شکستگی دندان می شوند، کشیدن دندان، افتادگی آن ها و . . . عواملی هستند که موجب از دست دادن دندان می شوند این مشکل به غیر از بروز اختلال در جویدن غذا، خطر پوسیدگی دندان های مجاور را نیز به همراه می آورد و زیبایی چهره را به کل مخدوش خواهد کرد. به کمک تکنیک هایی همچون بریج دندان و یا ایمپلنت، می توان دندانی زیبا، کارآمد و با ظاهری طبیعی داشت به این ترتیب جای خالی دندان با جایگزینی مناسب پر می شود.

سفید کردن دندان

دندان های زرد میتواند چهره فرد را شلخته نشان دهد، بعضی افراد با وجود آن که مسواک می زنند اما دندان هایشان زرد است و برای درمان آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند. برای زیبا ساختن لبخند و سفید کردن دندان ها اغلب از درمان های مختلفی به صورت همزمان استفاده می شود. مثلا از کامپوزیت ها، لامینت ها، روکش های زیبایی، بلچینگ ها و … استفاده می شود.

فاکتورهای در نظر گرفته شده در اصلاح طرح لبخند

پیش از اینکه شما اقدام به اصلاح طرح لبخند کنید دندانپزشک زیبایی المان های زیر را در نظر می گیرد:

 • به طور کلی چهره و صورت فرد آنالیز می شود زیرا رنگ پوست، رنگ مو ها و همچنین ترکیب اجزای صورت و تناسب آن ها با یکدیگر همگی در لبخند شما نقش به سزایی را ایفا می کنند.
 • اینکه دندان شما  از لحاظ پهنا، طول و نمای ظاهری چگونه است.
 • ساختار لثه ها چگونه است و لثه ها در هنگام لبخند چه نمایی دارند.
 • لب ها هنگام لبخند چگونه کنار هم قرار می گیرند.

برای داشتن لبخند زیبا و طراحی آن باید تمامی این فاکتورها در نظر گرفته شود تا لبخنده ایده آل به  بهترین شکل ممکن ایجاد شود. با این تفاسیر روش های در نظر گرفته شده برای هر شخص با توجه به ویژگی های مختلف وی با یکدیگر متفاوت خواهد بود و به صورت سفارشی برای هر شخص انجام می گیرد.

لبخند هالیوودی

زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد؟

پیش از هر چیز دندان های شما باید سالم باشند و هر گونه مشکلی که در رابطه با سلامت دندان شما وجود دارد باید برطرف شود برای مثال پوسیدگی دندان های جلو در زیبایی بسیار تاثیر گذار هستند و در برخی اوقات با  پوسیدگی طول دندان ها کوچکتر می شود. در زیر به تعدادی از این عوامل به صورت خلاصه اشاره می کنیم:

طول دندان

در صورتی که طول دندان ها متناسب باشد ظاهر فرد شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد. در اصلاح طرح لبخند در بیشتر موارد در صورت کوتاه بودن دندان ها طول آنها افزایش داده می شود این امر به خصوص در مورد دو دندان جلویی اهمیت بیشتری پیدا می کند. کسانی که دارای لبخند لثه ای هستند، دندانپزشک زیبایی درمان هایی در رابطه با اصلاح خط لثه را با استفاده از روش های دندان پزشکی با لیزر انجام می دهد تا به بلند کردن ظاهر دندان منجر شود. همچنین ممکن است از روکش دندان برای افزایش طول عاج دندان استفاده شود.

افزایش طول دندان
خط لبخند

خط لبخند

منظور از خط لبخند، لبه دندان فوقانی شما است که از یک سمت صورت تا سمت دیگر ادامه پیدا می کند. همچنین منظور منحنی ایجاد شده در لب پایین است زمانی که تعریفی استاندارد برای خط لبخند وجود داشته باشد دندانپزشک زیبایی می تواند میزان بلندی مورد نیاز برای دندان های شما را تشخیص داده و متناسب با صورت شما لبخند را طراحی کند.

تناسب دندان

این امر بستگی به علاقمندی شما و همچنین نظر دندانپزشک شما دارد که البته پیشنهاد می شود در صورت مشاوره با دندانپزشک خود راهنمایی های وی را مد نظر قرار دهید زیرا با توجه به تجربه بالا بهتر می توانند نتیجه را متناسب با صورت شما پیش بینی کنند به گونه ایی که علاقمندی شما نیز تا حد زیادی در نظر گرفته شده باشد. به عنوان مثال برخی ها معتقدند که دو دندان جلویی می تواند لبخند را بسیار متفاوت و زیبا جلوه دهد و نسبت طول و عرض آن اهمیت دارد. به هر حال دندان ها که در لبخند شما نمایان می شوند باید در اندازه ای باشد که با یکدیگر هماهنگی داشته باشد.

تناسب دندان
دندان های از دست رفته

 دندان های از دست رفته

در صورتی که یک یا چند تا از دندان های شما از دست رفته باشد تاثیری بسیار منفی بر روی زیبایی شما خواهد گذاشت و باید برای آن ها جایگزینی در نظر گرفته شود که امروزه یکی از نوین ترین روش ها برای این مشکل کاشت دندان به روش ایمپلنت است که دیگر جایگزین دندان های مصنوعی و پل های دندانی شده است.

رنگ دندان ها

رنگ دندان و سایه آن از موضوعات با اهمیت در حین مراحل ارزیابی و آماده شدن برای استفاده از روش های مختلف همچون روکش های دندانی و پرسلین، تعیین اندازه طول دندان با عاج گذاری، پل گذاری، بستن دندان با مواد کامپوزیت و ایمپلنت می باشد. بی رنگی و یا تیرگی دندان ها می تواند با افزایش سن بیشتر شود و داشتن لبخند زیبا ملزم به داشتن دندان های سفید و به رنگ طبیعی است. روشنی دندان ها موجب داشتن ظاهری جوان و شاداب خواهد شد. رنگ دندان به علاقه بیمار بستگی خواهد داشت اما باید بدانید که سایه و رنگی که دندان پزشک زیبایی برای روکش کردن و سفیدی دندان های شما در نظر می گیرد متناسب با ملاحظات خاص مربوط به نوع و رنگ پوست صورت و نیز موی شما است و قاعدتا رنگی طبیعی تر و سفیدی متناسب برای شما انتخاب خواهد شد.

رنگ دندان
هماهنگی بین دندان ها

هماهنگی بین دندان ها

به هم ریختگی های دندانی که شامل دندان های کج، دندان های رو هم رفته و هم چنین فاصله های زیاد بین دندانی می باشد با ارتودنسی که روشی بلند مدت است قابل برطرف کردن است. همچنین می توان با استفاده از روکش های دندانی و یا لمینیت وضعیت دندان ها را بهبود بخشید.

بهتر است متخصصی  که برای زیبایی دندان خود در نظر می گیرید این توانایی را داشته باشد که نتیجه لبخند شما را به شکلی طبیعی طراحی کند و از روش های گوناگون به شکلی استفاد شود که ترکیب چهره زنانه و یا مردانه فرد متوازن باشد و به اطرافیان احساس دندان های طبیعی را بدهد. برای مثال شاید دیده باشید که دندان های فوق العاده سفید ممکن است حس طبیعی بودن دندان ها را به شما منتقل نکند.

روش های استفاده شده در اصلاح طرح لبخند

خوشبختانه دندانپزشکی در حوزه زیبایی آنقدر پیشرفت کرده است که افراد برای زیبایی سازی دندان ها و اصلاح طرح لبخند گزینه های زیادی پیش رو دارند. به طور کلی روش های زیادی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که دکتر هومن عشقی با توجه به وضعیت دندان های شما بهترین راه را پیشنهاد خواهد داد.

بشنویم ویس رضایت یکی از زیباجویان را:

در زیر به معرفی تعدادی از این روش ها خواهیم پرداخت:

اصلاح طرح لبخند با لمینیت

کلمه لاتین Laminate که به آن لامینیت و یا لمینیت دندان نیز گفته می شود به معنای پوشش دادن یک سطح صاف با مواد است که در واقع  استفاده از هر ماده ایی برای این پوشش امکان پذیر می باشد. در واقع لمینیت روکشی است که تمامی دندان را نمی پوشاند بلکه تنها بر روی سطح بیرونی دندان ها و با استفاده از مواد سرامیکی  و یا هر ماده مستحکم دیگری جهت زیبایی دندان ها استفاده می شود. در حوزه دندانپزشکی زیبایی معمولا  از دو نوع لمینیت سرامیکی و کامپوزیتی استفاده می شود، لامینت های سرامیکی و کامپوزیتی باهم تفاوت هایی دارند. تفاوت مهم این دو در این است که لامینت سرامیکی نیاز به قالب گیری و تراشیدن لایه سطحی دندان دارد اما در لامینت کامپوزیتی نیاز به قالب گیری نیست و پس از قرار دادن کامپوزیت بر دندان با اشعه آن را تنظیم می کنند. در زیر با جزئیات بیشتری به معرفی هر دو روش می پردازیم:

لمینیت های کامپوزیتی (کامپوزیت ونیر)

در صورتی که شما به دنداپزشک زیبایی خود مراجعه کنید، بعد از اینکه دندان های شما به مقدار کمی تراش داده شود مواد ترمیمی که به رنگ دندان شما شباهت دارد بر روی دندان ها قرار داده می شود که در واقع همان کامپوزیت می باشد.

مرحل اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

در این روش فرد می تواند بلافاصله نتیجه تغییرات دندانی خود را مشاهده کند و اقدامات لمینیت کامپوزیتی و یا رزینی پایان یافته است. طول عمر کامپوزیت ونیر به عوامل مختلفی مانند جنس دندان ها، رعایت بهداشت و عادت غذایی بستگی دارد. در صورتی که کامپوزیت ونیر به درستی صورت گیرد و پس از آن توسط بیمار مراقبت های لازم صورت گیرد می توان گفت که کامپوزیت ونیر جزو یکی از با دوام ترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی به حساب می آید.

در رابطه با هزینه این روش باید گفت که کامپوزیت ها دارای انواع مختلف آلمانی، سوییسی و یا آمریکایی هستند که به همین دلیل هزینه خدمات دندانی را متغیر خواهد کرد. نوع کامپوزیت دندان استفاده شده در ماندگاری و درخشندگی آن تاثیر گذار خواهد بود.

ونیر کامپوزیت

لمینیت های سرامیکی

در این روش بعد از اینکه دندان های بیمار تراش داده می شود از دندان ها قالب گرفته می شود و سپس قالب های دندانی به لابراتوار فرستاده می شود و بر روی آن ها  پوشش سرامیکی گذاشته می شود و لابراتوار با توجه به خواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ مورد نظر، آن را فرم می دهد. در نهایت دوباره به دندانپزشک زیبایی تحویل داده می شود و پزشک آنها را بر روی دندان های شما می گذارد. به شکل مختصر می توان گفت لمینت سرامیکی یک لایه نازک حدود ۳/۰ تا ١ میلیمتری از جنس پرسلن یا همان چینی یا سرامیکی خاص است که بر روی دندان ها گذاشته می شود. به این روش پرسلن ونیر نیز گفته می شود.

مرحل اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

در رابطه با هزینه باید گفت به دلیل اینکه جنس آن سرامیکی است هزینه بیشتری را خواهد داشت.

لمینت

ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی را برای زمانی به کار می برند که می خواهند مواردی مانند جفت شدن غلط و نازیبای دندان ها، ناهنجاری های موجود در فک و دندان و مواردی از این قبیل را از بین ببرند و یا زمانی که نیاز به ردیف کردن دندان باشد نیز از ارتودنسی در طرح لبخند استفاده می کنند. ناهنجاری های فکی و دندانی ممکن است به دلایل محیطی و عادات بد غذایی به وجود آمده باشد، مثلا خوردن پستانک در سنین بالا، جویدن جسم های سخت و ناخن. از ارتودنسی در طراحی لبخند زمانی استفاده می شود که برای زیبا سازی و مرتب کردن لبخند به تغییر شکل و حجم دندان ها احتیاج باشد. ارتودنسی نیز دارای انواع مختلفی است که پزشک با توجه به صلاحدید خودش بهترین روش را برمی گزیند.

اصلاح لبخند لثه ای

لبخند لثه ای حالتی است که در آن دندان ها و لثه ها در هنگام خندیدن مشخص می شود. گاهی برخی افراد از این حالت احساس زشتی و خجالت می کنند. لبخند لثه ای به دلایل مختلفی مانند کوتاه بودن لب بالایی، کوچک بودن لب ها، کوتاه و کوچک بودن دندان ها به وجود می آید. لبخند لثه ای می تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد کند برای مثال خونریزی و التهاب در هنگام مسواک زدن.

اصلاح لبخند لثه ای

بلیچینگ در طراحی لبخند

در بلیچینگ به وسیله مواد اکسید کننده دندان ها را سفید می کنند. در مواردی که افراد به مقدار زیاد از مواردی مانند قهوه، سیگار، چایی، سیگار و قلیان استفاده می کنند دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند. قابل ذکر است که لکه های دندانی متفاوت از جرم دندان هستند. برای برطرف کردن جرم دندان از روش جرم گیری استفاده خواهد شد اما برای برطرف کردن لکه های دندانی از بلیچینگ استفاده می شود. بلیچینگ روشی بی خطر است که نسبت به روش های دیگر هزینه کمتری دارد.

در فیلم رو به رو نحوه سفید کردن دندان به روش بلیچینگ را مشاهده خواهید کرد.

ایمپلنت در طراحی لبخند

به طور طبیعی از ایمپلنت برای طراحی لبخند استفاده نمی شود. اما در برخی موارد بیمار دندان های جلویی خود را از دست داده است و این موضوع در لبخند، غذا خوردن و صحبت کردن فرد موثر می باشد، در این موارد برای طراحی لبخند نیاز به استفاده از ایمپلنت نیز وجود دارد. ایمپلنت قطعه ای از جنس تیتانیوم است که به عنوان ریشه دندان عمل می کند و در داخل استخوان فک کاشته می شود تا بتوان روی آن یک روکش به عنوان دندان قرار داد. ایمپلنت نیز انواع مختلفی دارد که در زیر به معرفی آن میپردازیم:

از رایج ترین نوع ایمپلنت میتوانیم به اندواستیل اشاره کنیم که بیشتر افراد میتوانند از آن استفاده کنند. این ایمپلنت پیچی شکل به کمک دریل در استخوان فک کار گذاشته می شود. سپس استخوان رشد کرده و به سطح ایمپلنت جوش میخورد.

ایمپلنت ساب پریو استیل داخل استخوان کار گذاشته نمی شود.. در واقع این نوع ایمپلنت روی استخوان و در زیر لثه گذاشته می شود و دارای یک یا چند میله است. بعد از جوش خوردن لثه، این پروتز در جای خود فیکس می شود سپس دندان های مصنوعی روی پایه هایی که از لثه بیرون زده اند، متصل می شوند. لازم به ذکر است فقط زمانی از ایمپلنت ساب پریوستیل استفاده می شود که استخوان فک فرد برای نگه داشتن ایمپلنت معمولی مناسب نباشد.

یکی از کم کاربرد ترین و پیچیده ترین انواع ایمپلنت است که در استخوان گونه گذاشته نمی شود و نه فک! این ایمپلنت فقط در موارد خاص یعنی زمانی که استخوان فک کافی برای ایمپلنت داخل استخوانی وجود نداشته باشد استفاده می شود.

ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند با روکش های دندانی

معمولا از روکش دندان برای مشکلات کوچک استفاده می شود و می تواند مشکلات غیر جدی را حل کند و ایراداتی مانند ترک های دندانی، فاصله های بین دندانی و مشابه آن ها را برطرف خواهد کرد. این روش از لحاظ ظاهری به مانند دندان می باشد  و ضخامت کمی دارد که می تواند ایرادهای دندانی را برطرف کرده و شکلی منظم و یکنواخت به دندان ببخشد.

روکش های دندانی جلو یکی از روش های متداول برای اصلاح طرح لبخند می باشد. روکش ها خود به  انواع  روکش pfm، روکش ipsو روکش زیرکونیا دسته بندی می شود. روکش های دندانی می توانند تمام چهار وجه دندانی را بپوشانند اما روکش هایی که برای زیبایی دندان ها استفاده می شود در واقع تنها سطح بیرونی دندان را ترمیم می کنند.

چه اشخاصی از اصلاح طرح لبخند می توانند استفاده کنند؟

در ذیل مشخصات اشخاصی که می توانند از اصلاح طرح لبخند استفاده نمایند را بیان می کنیم:

 • اشخاصی که دندان های خود را از دست داده اند.
 • اشخاصی که دندان های کجی دارند.
 • اشخاصی که با پوسیدگی دندان مواجه شده اند.
 • اشخاصی که تمایل به داشتن لبخند زیبا دارند.
 • افرادی که دارای دندان های زرد رنگ و یا بد رنگ هستند. این تغییر رنگ در دندان ها ممکن است در پی مصرف سیگار، نوشیدن بیش از حد چای، قهوه و خوردن مواد غذایی که دارای رنگ دانه های زیادی هستند، رخ می دهد.
 • افرادی که در اثر ضرب دیدن دچار شکستگی دندان به خصوص در دندان های جلویی شده باشند.
 • افرادی که دارای دندان های بی نظم هستند یا بین دندان هایشان فاصله موجود است.
 • دندان هایی که به طور مادرزاد دارای لک های سفید هستند.

و…

اصلاح طرح لبخند در تهران در مراکز مختلفی انجام می شود که دکتر هومن عشقی این کار را برای بیماران عزیز انجام می دهد.

آیا لازم است برای اصلاح طرح لبخند اقدام کنم؟

دندان

1 / 5

آیا دندان های شما کوتاه و بلند است؟

2 / 5

آیا یک یا چند دندان شما افتاده است؟

3 / 5

آیا دندان هایتان دارای ترک و یا لب پریدگی است؟

4 / 5

آیا دندان هایتان نامرتب و بین آن ها فاصله است؟

5 / 5

آیا دندان هایتان زرد است؟

سلبریتی هایی که اصلاح طرح لبخند انجام دادند!

بهترین سن برای اصلاح طرح لبخند

زیبایی و مرتب بودن دندان ها در همه سنین اهمیت دارد و هیچ محدودیت جنسی ندارد. بسیاری از نوجوانان خواستار دندان های زیبا هستند اما نمیدانند که آیا سن آن ها مناسب این خدمات زیبایی است یا خیر. همان طور که در قبل اشاره کردیم روش های مختلفی برای اصلاح طرح لخند وجود دارد معمولا از سنین کودکی باید به نحوه رشد دندان ها و ترتیب آن ها توجه کرد. اگر فرد بخواهد ارتودنسی انجام دهد میتواند از سن 10 سالگی درمان را آغاز کرد ولی برای درمان های دیگری مانند ایمپلنت، کامپویت و لمینت بهتر است کمی صبر کنید تا دندان ها به اندازه کافی رشد کنند و فک شکل بگیرد. بلیچینگ نیز به افراد کم سن و سال توصیه نمی شود زیرا مقاوت دندان آن ها در برابر مواد شیمیایی کم است.

تعداد جلسات برای اصلاح طرح لبخند چه قدر است؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که هر کدام با توجه به مشکلات دندان شما انتخاب می شود و تعداد جلسات ممکن است به مانند لمینیت در یک جلسه و  یا با ارتودنسی تا چندین ماه ادامه داشته باشد.

پوریا پورسرخ
شهاب حسینی
رضا داوود نژاد
مجید مشیری
رضا یزدانی
نیکی کرمی
نمونه کار های دکتر عشقی

عوارض اصلاح طرح لبخند

هر یکی از این روش های زیبایی که در پاراگراف های قبل به آن اشاره کردیم ممکن است علاوه بر مزایا دارای عوارضی نیز باشند. در زیر به تعدادی از عوارض این روش ها به صورت خلاصه خواهیم پرداخت.

 • در روش لمینت، کامپوزیت و بلیچینگ ممکن است دندان ها به سرما و گرما حساس شوند.
 • اگر اقداماتی مانند لمینت و کامپوزیت به خوبی انجام نشود ظاهر دندان ها غیر طبیعی به نظر میرسد.
 • اگر فردی که ارتودنسی انجام می دهد تخصص و مهارت کافی نداشته باشد ممکن است به لثه ها آسیب وارد شود. گاهی حتی ارتودنسی می تواند باعث پوسیدگی و زرد شدن دندان شود.
 • گاهی نیز سفید کردن دندان باعث کاهش استحکام مینای دندان می شود.
 • اگر بهداشت دهانی توسط توسط بیمار انجام نشود ممکن است شاهد عفونت لثه و تورم باشد.
 • گاهی ممکن است پس از انجام لمینت در هنگام گاز زدن و جویدن غذا احساس درد داشته باشید.

چگونه عوارض اصلاح طرح لبخند را کاهش دهیم؟

انتخاب یک دندانپزشک زیبایی خوب که تجربه زیادی دارد میتواند خطرات و عوارض را به حداقل برساند. سعی نکنید به دلیل پرداخت هزینه کمتر به دندانپزشکان بی تجربه و تازه کار مراجعه کنید همچنین حواستان باشد گول تبلیغات را نخورید و حتما قبل از انجام خدمات زیبایی به خوبی تحقیق کنید.

عوارض اصلاح طرح لبخند

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

 • دندانپزشک زیبایی ممکن است برای اصلاح طرح لبخند از بی حسی استفاده کند، پس از خروج از دندانپزشکی دهان ممکن است تا 3 الی 4 ساعت بی حس باشد در این مدت مراقبت باشید تا به زبان، لب و گونه هایتان آسیب نرسانید. همچنین در این مدت از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های داغ بپرهیزید.
 • در صورت احساس درد با دندانپزشک خود مشورت کرده و خودسرانه مسکن استفاده نکنید.
 • پس از اصلاح طرح لبخند از خوردن و شکستن مواد غذایی سفت مانند آجیل، آبنبات و … با دندان هایتان اجتناب کنید.
 • به بهداشت دهان و دندان خود بیش از قبل اهمیت دهید و از مسواک نرم و دهان شویه استفاده کنید. همچنین استفاد از نخ دندان را فراموش نکنید.
 • خوردن غذاها و نوشیدنی های رنگ دار مانند چای و قهوه را به حداقل برسانید.
 • هر چند وقت یکبار برای معاینه و چکاپ به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه درمان های اصلاح طرح لبخند به عومل مختلفی بستگی دارد که رد زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • نوع درمان
 • عیوب دندان
 • تعداد جلسه درمانی
 • مواد و ابزار های استفاده شده
 • محل دندانپزشکی
 • میزان تجربه و مهارت پزشک

آیا اصلاح طرح لبخند تحت پوشش بیمه قرار میگیرد؟

معمولا بیمه هایی مانند تامین اجتماعی، هزینه کشیدن و پرکردن دندان با مواد سیاه را در بعضی مراکز خاص برعهده می گیرند. از آنجایی که لبخند هالیوودی جزو روش های زیبایی محسوب می شود بیمه هزینه آن را برعهده نمی گیرد اما شما میتوانید برای اطمینان بیشتر از این موضوع به دفتر بیمه خود مراجعه کرده و در این مورد سوال کنید.

تماس با مطب دکتر عشقی

ویژگی های بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکان زیادی هستند که کار اصلاح طرح لبخند را انجام می دهند اما نمیتوان به تجربه و مهارت آن ها اطمینان کرد و همیشه باید به دنبال بهتین دکتر بود تا درصد خطا به کمترین حد خود برسد. یک دندانپزشک خوب برای اصلاح طرح لبخند ویژگی های زیر را دارد:

 • یک دندانپزشک خوب باید برای بیمارانش به اندازه کافی وقت بگذارد و هر بیمار را دقیق معاینه کند و فقط به فکر ویزیت تعداد بیمار بالا نباشد.
 • دندانپزشک باید حس آرامش را به بیمار منتقل کند و در صورت استرس و اضطراب با او صحبت کند و علت را جویا شود.
 • دندانپزشک خوب باید قبل از شروع خدمات دندان ابتدا در مورد بیماری های خاص فرد و سابقه جراحی و تشنج از او سوال کند.
 • دندانپزشک زیبایی نباید به فکر منافع شخصی خودش باشد و باید بهترین روش درمانی را به بیمار پیشنهاد دهد.

مشاوره با دکتر هومن عشقی

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
دوباره تلاش کنید.

نحوه پیدا کردن بهترین دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند

برای یافتن یک دندانپزشک خوب می توانید راه و روش های مختلفی را امتحان کنید. در زیر به تعدادی از این راه ها اشاره شده است.

1- موتور های جست و جو

با سرچ در موتور های جست و جویی مانند گوگل و بینگ می توانید به لیستی از دندانپزشکان زیبایی دست یابید و تحقیق در مورد آن ها را آغاز کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ کنید.

2- تالار های گفت و گو

انجمن و تالار های گفت و گو محیطی را برای افراد ایجاد کرده تا بتوانند نظر و تجربیاتشان را در اختیار افراد دیگر قرار دهند و تبادل نظر کنند.

3- پرس و جو از دوستان و آشنایان

ممکن است در دوستان، همسایگان و آشنایانتان افرادی را دیده باشید که به تازگی دندان هایشان را لمینت، کامپوزیت و … کرده باشند. شما می توانید در مورد میزان رضایت آن ها سوال کنید.

نتیجه گیری

در نکته آخر باید گفت شما برای اینکه روشی برای اصلاح طرح لبخند خود انتخاب کنید بهتر است از تمامی تکنیک ها اطلاعات لازم را داشته باشید و با دندانپزشک زیبایی خود مشورت کنید تا بهترین روش برای شما در نظر گرفته شود. پزشک می تواند با توجه به سن، دندان و همچنین اجزای صورت شما بهترین راه حل را به شما ارائه دهد تا علاوه بر اینکه ماندگاری برای شما داشته باشد بتواند لبخند زیبایی را برای شما فراهم کند.

سوالات متداول

مطالب مرتبط
56 پاسخ
 1. دکتر کارشون جالب و زیباست دسترسی به مطب اسان و برخورد بی نهایت عالی دکتر عزیز سپاس .

 2. سلام خسته نباشید اگر یه فک کامپوزیت بشه و فک پایین فقط بیلیچنگ انجام بشه اختلاف رنگش زیاد میشه یا نه؟

 3. سلام برادر من 36سال دارد و از کودکی چون شیطون بود یکی از دندون های از ریشه کنده شد و دوباره با جراحی سر جایش گذاشتیم ولی کل فر م دندوناش بهم ریخته الان باید دوباره جراحی انجام بده

 4. سلام دکتر عزیز ممنون از مقاله ی خیلی خوب و توضیحات واطلاعاع رسانی خوب تون ،دکتر عزیز آیا جرم گیری بهتر از بلچینگ است؟؟

 5. سلام دکتر عزیز ممنون از مقاله ی خیلی خوب و توضیحات واطلاعاع رسانی خوب تون ،جناب دکتر برای کامپوزیت کردن قبل از اون باید دندان های خراب رو اصلاح کرد؟

 6. آقای دکتر برای کامپوزیت کردن قبل از این باید دندان های خراب رو اصلاح کرد❔❓❓❔❓

 7. درود دکتر خسته نباشین دکتر میخواستم بدونم بلیچینگ بهتره یا جرم گیری ؟ یا هردو و قبل از بلیچینگ حتما جرم گیری لازمه؟

 8. سلام آقای دکتر دو تا از دندونای من جلو هستند اگه کامپوزیت کنم جلوتر نمیاد ؟

 9. من دوماهه باردارم بخاطر عروسی برادرم مجبورم کامپوزیت کنم مشکلی نداره ‌؟؟

 10. دکتر عزیز سلام،خواهش میکنم مزایا و معایب لمینیت رو بفرمایید. و آیا روی دندان روکش شده هم میشه لمینیت کرد؟ متشکرم ازتون🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *