دکتر هومن عشقی / کامپوزیت / پالیش کامپوزیت دندان
5/5 - (1 امتیاز)
۵ دقیقه
مدت زمان مطالعه

پالیش کامپوزیت دندان

پالیش کامپوزیت دندان یکی از  خدمات رایج در بین افرادی است که دندان های خود را کامپوزیت نموده اند. از مهمترین معایب کامپوزیت دندان می توان به افتادن سریع لکه روی آن اشاره کرد. لک شدن کامپوزیت ها از زیبایی ظاهر و شفافیت دندان های کامپوزیت شده می کاهد. برای رفع این مشکل باید مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان را به خوبی رعایت کنید. مراقبت های پس از کامپوزیت دندان به طور معمول شامل رژیم غذایی سالم می باشد. اگر کامپوزیت دندان های شما لک شد و زیبایی ظاهری آن از دست رفت می توانید از پالیش کامپوزیت دندان استفاده کنید.

پالیش کامپوزیت دندان در حقیقت جرمگیری دندان های کامپوزیت شده است که باعث می شود زیبایی و شفافیت کامپوزیت دندان را مانند روز اول به دست آورید. این کار علاوه بر زیبایی ظاهر بر سلامت ریشه دندان ها نیز تاثیر مثبت دارد. از این رو به منظور حفظ تداوم زیبایی دندان های کامپوزیت شده توصیه می شود هر چند ماه یک بار برای پالیش کامپوزیت دندان به دندانپزشک مراجعه نمایید.

پولیش کامپوزیت دندان

اهمیت پولیش کامپوزیت دندان

با انجام پالیش کامپوزیت دندان روی دندان های کامپوزیت شده سطوح صاف و براق ایجاد خواهند شد که از لحاظ زیبایی و سلامت دهان و دندان از اهمیت ویژه برخوردار می باشد. انجام صحیحح پالیش کامپوزیت اهمیت زیادی دارد زیرا در صورت عدم انجام این اقدام به صورت صحیح ممکن است با مواردی همچون سوزش لثه، سایش و پوسیدگی مکرر، تجمع پلاک و نقص طولانی مدت در کامپوزیت دندان های خود مواجه شوید. مهمترین مراحل کامپوزیت دندان کانتورینگ، فینیشینگ و پولیشینگ هستند که باعث افزایش دوام و طول عمر کامپوزیت های دندان می شوند. در حال حاضر پالیش کامپوزیت دندان با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و به روز انجام می شوند.

در صورتی که فینیشینگ دندان های کامپوزیت شده به نحو صحیح انجام نشوند با مشکلات متعدد بالینی همچون تجمع پلاک، تحریک لثه، سایش بالا و پوسیدگی های مکرر مواجه خواهید شد که در زیبایی دندان های شما تاثیر نامطلوب دارند. پالیش باکیفیت دندان زیبایی، دوام و طول عمر کامپوزیت ها را تضمین خواهد کرد.

پولیش کامپوزیت دندان

پالیش دندان های کامپوزیت شده چگونه انجام می شود؟

به طور معمول برای انجام پولیش کامپوزیت دندان از روش های تک مرحله و چند مرحله ای استفاده می شود. در روش تک مرحله از سیستم های دارای پولیشرهای الماس استفاده می شود. با استفاده از این سیستم ها می توان تمامی مراحل را با یک ابزار واحد تکمیل کرد. در صورتی که در روش چند مرحله ای دندانپزشک زیبایی برای انجام هر مرحله از ابزار مخصوص استفاده می کند.

مراحل پالیش کامپوزیت

برای انجام صحیح پالیش کامپوزیت دندان پزشک مورد نظر شما باید از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد. از این رو همواره توصیه می شود در انتخاب پزشک متخصص برای انجام این عمل نهایت دقت را به کار گیرید. مراحل پالیش کامپوزیت به ترتیب شامل موارد زیر هستند:

 • در مرحله نخست دندان های کامپوزیت شده توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا ایرادات موجود مشخص شوند.
 • در صورت انجام ترمیم کامپوزیت دندان به نحو صحیح و عدم وجود مشکل، پالیش کامپوزیت به راحتی انجام خواهد گرفت.
 • احتمال ایجاد مجموعه ای از مشکلات در مرحله لایه گذاری وجود دارد. به منظور دستیابی به دندان های یکنواخت و صاف پزشک متخصص باید از حداقل لایه ها استفاده کند.
 • به منظور بازسازی کامپوزیت دندان باید از یک لایه کامپوزیت استفاده شود. برای فرم  دهی دندان به بهترین نحو پزشک متخصص باید از ابزارهای پیشرفته استفاده کند.
 • برای پولیش کامپوزیت دندان پس از به پایان رسیدن فرم دهی باید از سندبلاست بالا استفاده شود.
 • در صورت سفت شدن کامپوزیت مرحله فینیشینگ نیز به اتمام خواهد رسید.
 • در نهایت پس از اتمام فینیشینگ از ابزارهای چرخشی پالیش استفاده خواهد شد تا مراحل پالیش کامپوزیت دندان به اتمام برسند.

پولیش کردن کامپوزیت دندان

مزایای پالیش کردن دندان های کامپوزیت شده

با پالیش کردن کامپوزیت دندان به مزایای قابل توجه بسیار زیادی دست خواهید یافت. در این بخش به بررسی این  مزایا خواهیم پرداخت:

 • کامپوزیت های دندان زیبا و شفاف خواهند شد
 • از مینای دندان به خوبی مراقبت خواهد شد.
 • میکروب های موجود در مینای دندان از بین خواهند رفت.
 • لبخند شما زیبا و سفید خواهد شد.
 • از ابتلا به بیماری های لثه پیشگیری خواهد شد.
 • لکه های موجود رویکامپوزیت حذف خواهند شد.

هزینه پالیش کامپوزیت دندان

هزینه پالیش کامپوزیت دندان در مقایسه با دیگر خدمات دندانپزشکی بسیار کمتر است. هزینه عصب کشی، جراحی لثه با لیزر، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و دیگر خدمات دندانپزشکی بدون بیمه برای شخص هزینه های زیادی در بر دارد. با پرداخت هزینه اندک پولیش کامپوزیت به دندان های صاف، درخشان و زیبا دست خواهید یافت. یکی از مهمترین مزایای پالیش کامپوزیت همین هزینه اندک آن می باشد. البته لازم به ذکر است که این هزینه به عوامل مختلف همچون مطب، تخصص دندانپزشک و دیگر موارد وابسته می باشد.

از مهمترین عوامل موثر در هزینه پالیش دندان های کامپوزیت شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلینیک دندانپزشکی مورد نظر برای پالیش کامپوزیت یکی از مهمترین عوامل موثر بر هزینه پالیش می باشد. به طور معمول پزشکان با توجه به خدمات، تجهیزات و متدهای مورد استفاده خود برای درمان بیماران هزینه های متفاوتی را اعلام می کنند.

از دیگر عوامل موثر بر هزینه پالیش می توان به تخصص و مهارت دندانپزشک مورد نظر اشاره کرد. میزان مهارت و  تجربه دندانپزشکان متفاوت است از این رو دستمزدی که برای خدمات ارائه شده دریافت می کنند نیز فرق دارد. در صورت مراجعه به دندانپزشک که از مهارت و تجربه بالایی برخورردار است باید هزینه بیشتری برای پالیش دندان های کامپوزیت شده پرداخت نمایید. البته در مقابل هزینه بیشتری که پرداخت می کنید به نتایج قابل قبول و مطلوب دست خواهید یافت.

.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درصد موفقیت ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

درصد موفقیت ایمپلنت دندان

چه عواملی بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر میگذارند؟ انتخاب پزشک متخصصی که بتواند عمل ایمپلنت دندان را با تخصص و دانش و علم خود و

حساسیت به ایمپلنت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان از جمله فاکتورهای شکست ایمپلنت می باشد، امروزه از این روش درمانی به طور گسترده در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می

ایمپلنت دندان جلو
کاشت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟ در بیشتر موارد، کاشت دندان جلویی هیچ عارضه‌ای ندارد و یک روش معمول است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *