مزیت های ارتودنسی

مزیت های ارتودنسی

یکی از درمان هایی که امروزه برای دندان ها بسیار مورداستفاده قرار می گیرد ارتودنسی و انواع آن می باشد که بدون محدودیت سنی قابل انجام برای تمامی افراد می باشد. ارتودنسی دارای سه ویژگی می باشد که این سه ویژگی باعث شده است که ارتودنسی در بین تمامی مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

مزیت های ارتودنسی

این ویزگی ها عبارتند از:

رعایت راحت تر بهداشت دهان

ارتودنسی دندان ها را صاف و مرتب می کند که این موارد علاوه بر اینکه ظاهری زیبا را به دندان ها می دهد  و باعث اصلاح طرح لبخند  میشود نظافت دندان ها  نیز راحت تر امکان پذیر باشد. زمانی که دندان ها ردیف می شوند راحت تر می توان با مسواک آنها را نظافت کرد و با مسواک زدن بهتر دیگر جایی برای رشد باکتری در بین دندان ها باقی نخواهد ماند. افرادی که دندان های نامرتب دارند نسبت به بیماری های لثه مستعدتر خواهند بود و برای ایجاد پوسیدگی و زخم حالت مستعد تری را دارند.

عملکرد دهانی مناسب

مناسب ترین روش برای رفع بی نظمی ها و اختلالات موجود در فک انجام ارتودنسی می باشد. انسان ها در روند زندگی خود به استفاده از غذا نیاز خواهند داشت که برای جویدن غذا سلامتی و نظم ماهیچه ها و مفصل فک و یا ردیف بودن و نبودن دندان ها تاثیر بالایی دارند و ردیف شدن و منظم شدن دندان ها باعث می شود که مفصل های فک در جای خود قرار داده شوند و از ایجاد مشکلاتی در جویدن و یا صحبت کردن جلوگیری شود.

حتی ارتودنسی به افرادی که در ادای کلمات دچار مشکل می باشند نیز کمک می کند.ارتودنسی های دوره کودکی کمک می کند که دندان ها در موقعیت صحیح و درست خود رشد کنند.

در برخی موارد که افراد دارای ناهنجاری فک می باشند با ارتودنسی کاملا قابل درمان است که با درمان آن می توان از عوارض جانبی آن ها مانند سردرد می توان جلوگیری کرد که این عمل با اصلاح موقعیت فک ها صورت می گیرد.

ظاهر زیبا

یکی از مهم ترین مزیت های استفاد هاز ارتودنسی ظاهر زیبایی می باشد که ارتودنسی برای افراد به ارمغان خواهد آورد که این امر در بالابردن اعتماد به نفس افراد نقش یسیار مهمی را ایفا می کند. این عامل در زندگی شغلی و شخصی افراد تاثیرات مثبت بالایی را خواهد داشت.این امر یکی از دلایل اصلی می باشد که ارتودنسی در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

دندان های زیبا از نظر روانی تاثیرات مثبت زیادی را بر فرد خواهد داشت.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *