دکتر هومن عشقی / لامینت / سوالات متداول لمینت دندان
مدت زمان مطالعه
۴ دقیقه

سوالات متداول لمینت دندان

به منظور سفید و جذاب نمودن دندان، لمینت یا لمینیت دندان به کار گرفته می شود. لمینت دندان خود به دو گروه عمده تقسیم می شود، لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت ونیری

سوالات متداول لمینت دندان

هزینه لمینت دندان چقدر می باشد؟

یکی از دغدغه‌های فکری متقاضیان به منظور لمینت یا لامینت قیمت و هزینه آن می باشد که خواهان آگاهی از آن می باشند. قیمت آن را دندانپزشک زیبایی براساس موقعیت دندان ، تعداد دندان هایی که خواهان لمینت و نوع لمینت متغیر می باشد که دندانپزشک زیبایی حاذق به بررسی دندان می پردازد و سپس تعیین می نماید. برای دانستن از هزینه لمینت دندان حتما باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه شود.

علل لمینت دندان چه می باشد؟

 • رفع شکستگی دندان
 • بهبود بد رنگی دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • در برخی مواقع جایگزین مناسب به جای ارتودنسی
 • درمان ترک خوردگی های دندانی
 • اصلاح کجی و بد شکلی دندان

طول و عمر ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

 • عمر و ماندگاری لمینت دندان به مراقبت های بعد از قرار دادن آن بستگی دارد.
 • مهارت و خبرگی دندانپزشک نقش مهمی را در طول عمر لمینت ایجاد می نماید.
 • عدم گاز زدن مواد غذایی سفت و سخت تا از شکستگی آن خودداری شود.
 • با رعایت بهداشت دهانی و دندانی می توان در ماندگاری آن تاثیر بسزایی گذاشت.

شایان ذکر است که لمینت دندان طوری طراحی شده که اگر آسیب یا صدمه ببیند، امکان ترمیم آن توسط دندانپزشک زیبایی با تجربه ممکن می باشد و جای نگرانی ندارد.

پروتز دندان چیست؟

به دندان هایی که جایگزین دندان اصلی فرد می شود، پروتز دندان گفته می شود که در واقع دندان مصنوعی  به شمار می آید. پروتز دو نوع است؛ پروتز ثابت (غیر قابل حرکت ) و پروتز متحرک

چه مشکلاتی از دندان با لمینت برطرف می شود؟ 

لمینت ها به منظور زیبا سازی دندان ها استفاده می شود . برای اینکه دندان ها را از حالت بد رنگی در آورده شود و آن ها را منظم و فاصله بین دندان ها برطرف شود از لمینت دندان استفاده می نمایند . البته باید گفت که برای هر کدام از این مشکلات روش های درمانی دیگری هم دارد که این بستگی به بررسی و صلاح دید دندانپزشک زیبایی دارد .مثلا برای رفع کجی دندان از ارتودنسی دندان استفاده می نمایند.

سوالات متداول در مورد لامینت

لامینت های دندانی از جمله انتخاب ها و روش ها برای زیبایی لبخند می باشد. اغلب در مورد لامینت سوالاتی برای افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند به وجود می آید. در اینجا به این سوالات پاسخ داده می شود.

سوالات-متداول-در-مورد-لامینت

 • لامینت درمانی برگشت پذیر می باشد؟

خیر چرا که برای لامینت چیزی حدود نیم میلی متر از قطر دندان های شما تراشیده می شود.

 • لامینت باید هم زمان برای فک بالا و پایین انجام شود و یا می توان فقط برای فک بالا یا پایین انجام داد؟

اغلب بیماران ترجیح می دهند فک بالا و پایین را لامینت کنند تا لبخند کامل تری را داشته باشند، اما در باره این موضوع پزشک با توجه به شرایط دندان های شما به شما کمک خواهد کرد و توصیه های لازم را عنوان می کند.

 • لامینت ها با دندان قروچه آسیب می بینند؟

افرادی که دندان قروچه دارند لازم است این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارند تا پزشک نیز محافظی برای دندان های آنها به وجود بیاورد که بیمار با قرار دادن محافظ در دهان خود (در هنگام خواب) از آسیب به دندان های خود جلوگیری کند.

 • ممکن است لامینت آسیب ببیند؟

لامینت دارای مقاومت بالایی می باشد که این مقاومت باعث می شود برای افرادی که دارای رژیم غذایی معمولی اند و فشارهای معمولی بر دندان ها دارند، لامینت هایشان دچار آسیبی نمی شود. اما در هر صورت لامینت شکننده می باشد. به همین دلیل به افراد توصیه می شود که با دندان های خود آب نبات و استخوان نشکنند.

 • لامینت دندان ها به چقدر زمان نیاز دارد؟

ساخت پرسلن لامینت ها به مدتی حدود یک هفته زمان نیاز دارد.پس ازیک هفته که لامینت ها جایگذاری شد، بیمار باید به مطب پزشک مراجعه کند که پزشک روند درمان را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.این مراجعه بسیار مهم است. چرا که در این جلسه نحوه پیش رویی درمان و واکنش لثه به لامینت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شما نیز می توانید سوالات خود را از دندانپزشک بپرسید.همچنین چکاپ های دوره را نیز باید به موقع انجام دهید.

 • در طی فرایند لامینت نیاز به بی حسی می باشد؟

آماده کردن دندان برای لامینت اغلب بدون بی حسی انجام می شود اما در بیمارانی که حساس هستند و یا عصبی اند بی حسی انجام می شود.برای جایگذاری لامینت هم انجام بی حسی ضروری نمی باشد.جایگذاری لامینت ها از آماده سازی دندان ها به زمان بیشتری نیاز دارد و این عمل با استفاده از رزین نازکی که با نور سفید می شود انجام خواهد شد.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

فهرست مطالب۱ دلایل ایجاد بوی بد دهان بعد از کامپوزیت۲ تطابق نداشتن لمینت کامپوزیتی با لبه دندان۳ نوع مواد کامپوزیت عاملی مهم جهت جلوگیری از

بهترین سن برای لمینت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

بهترین سن برای لمینت دندان

 به طور کلی نصب لمینت دندان از سن ۱۶ سالگی برای خانم ها و سن ۱۸ سالگی برای آقایان مجاز می باشد.  البته اکثر دندانپزشکان

درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت
کامپوزیت

درد و حساسیت دندان بعد کامپوزیت

فهرست مطالب۱ کامپوزیت دندان چیست؟۲ دلایل درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳ اشکال مختلف درد و حساسیت دندان بعد از کامپوزیت۳.۱ درد و حساسیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.