دکتر هومن عشقی / جراحی دهان، دندان و لثه / بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان
مدت زمان مطالعه
۷ دقیقه

بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان

لمینت دندان یک نوع پوشش است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. پیشرفت‌های بسیار زیادی در علم دندانپزشکی صورت‌ گرفته است. لمینت دندان به‌ عنوان یک کار زیبایی شناخته‌ شده به حساب می‌آید که به‌ طور وفور افراد از آن استفاده می‌کنند به‌ همین دلیل اساسی‌ترین خصوصیاتی که یک متخصص لمینت باید داشته باشه اطلاعات به‌ روز و دانش زیاد است. لمینت باعث می‌شود که دندان‌ها ظاهری زیبا داشته باشد و از دوام خوبی هم برخوردار باشند. عمر لمینت دندان‌ حدود ده تا پانزده سال می‌باشد. بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان کاری می‌کند که در هنگام لبخند زدن بتوان طرح لبخند بسیار زیبایی را خلق کرد بدون این‌که نیازی به عمل جراحی برای اصلاح طرح لبخند داشت.

معمولاً بعد از انجام لمینت ها به‌ راحتی بر روی آن‌ها لک نمی‌افتد و در مقایسه با گذاشتن کلاهک و تاج دندان مینای کمتری برداشته می‌شود. از این‌رو باید بهترین دندانپزشک لمینت دندان انتخاب شود تا بتواند به‌ صورت حرفه‌ای دندان‌ها را لمینت کرد. بنابراین باید پزشکی انتخاب شود که مهارت کافی را داشته باشد و بتواند با کمترین هزینه و با کیفیت بالا دندان‌ها رو لمینت کند تا بیمار هیچ‌گونه دردی را احساس نکند. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان اقدام به لمینت کرد مثلا پوسیدگی دندان، دندان درد و …

بهترین دکتر لمینت دندان

اهمیت مراجعه به بهترین دندانپزشک لمینت دندان

در برخی موارد احتیاج است که برای از بین بردن مشکلاتی که در دندان و دهان خود وجود دارد به دندانپزشک زیبایی برای انجام لمینت دندان مراجعه کرد. از جمله دلایلی که وجود دارد که بیمار باید به دندان‌ پزشک برای لمینت کردن دندان مراجعه کند عبارت است از:

 • آسیب‌هایی که در دندان وجود دارد مانند لب پر شدن دندان‌ها
 • کج بودن دندان‌ها
 • داشتن دندان‌هایی با شکل و ظاهری غیر طبیعی
 • تغییر رنگ دندان یا لثه

بنابراین در صورتی‌که هر یک از دلایل و مشکلاتی که در قبل به آن اشاره شد را در دندان داشت ممکن است در هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن مشکلاتی برای فرد به وجود آید. از این‌رو اشخاص برای‌ این‌که مشکلاتی که در دندان‌های آن‌ها به‌ وجود آمده و باعث از بین رفتن اعتماد به‌ نفس آن‌ها شده را حل کنند از لمینت دندان استفاده می‌کنند. به همین دلیل نیاز است به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و بهترین دندانپزشک لمینت دندان را انتخاب کرد.

لمینت دندان
لمینت دندان
لمینت دندان

علت مراجعه به بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان

معمولاً افرادی که دندان‌ها و یا لثه‌های سالم‌تری دارد از لمینت دندان بهره می‌برند. البته افرادی که دندان‌های آن‌ها شکسته و یا ترک خورده هستند و یا از ظاهر دندان‌های خود راضی نیستند و علاقه‌مند هستند که دندان‌هایی سفیدتر داشته باشند از روکش‌های مختلف مثل پرسلین یا لمینت دندان استفاده می‌کنند. البته افرادی که قبلاً ونیرهای ضخیمی در دندان انجام داده‌اند و قصد ترمیم آن را دارند نیز می‌توانند از لمینت استفاده کنند. در صورتی‌ که بهترین دندانپزشک لمینت دندان را انتخاب کردید می‌تواند در موارد زیر کمک زیادی برای شما انجام دهد. این موارد عبارت است از:

 1. در صورت تغییر رنگ دندان در اثر عصب کشی و استفاده از فلوراید اضافه
 2. پر کردن دندان‌های عمیق
 3. ترمیم کردن دندان‌های شکسته شده یا فرسوده
 4. اصلاح کردن فاصله‌ای که در بین دندان‌ها وجود دارد
 5. مرتب کردن دندان‌ها که به حالت بدفرم یا نامنظم است و یا دندان‌هایی که به حالت کج هستند.
 6. بر طرف کردن لکه‌هایی که از طریق مصرف داروهایی همانند تتراسایکلین و دیگر داروها بر روی دندان ایجاد شدند.

ویژگی‌های بهترین دندان‌پزشک برای لمینت دندان

با توجه به این‌که لمینت دندان کاری پیشرفته است ممکن است برای بیماران هزینه‌های بسیاری را در پی داشته باشد و در صورتی‌که این کار به‌ صورت اشتباه انجام گیرد ممکن است بسیار خطرناک برای افراد باشد. از این‌رو باید برای انجام دادن لمینت از بهترین دندان‌ پزشک برای لمینت دندان استفاده کرد. البته باید دندان‌ پزشک یکسری خصوصیاتی داشته باشد که نشان از با اعتبار بودن و حرفه‌ای بودن آن می‌باشد. بنابراین باید قبل‌ از انتخاب کردن دندانپزشک متخصص بررسی کرد که آیا شرایط زیر را داراست یا نه؟

 • اهمیت دادن پزشک به درخواست‌ها و وضعیت بیمار
 • گذراندن دوره‌های تخصصی لمینت دندان
 • آگاهی و اطلاع یافتن از شیوه‌های نوین و به‌ روز لمینت و جراحی دندان
 • داشتن تجربه و سابقه کاری بسیار زیاد
لمینت دندان
لمینت دندان
لمینت دندان

تخصص‌های مورد نیاز بهترین دندان‌ پزشک برای لمینت دندان

قبل از انجام دادن لمینت دندان باید در مورد دندان‌پزشک به‌ طور کامل تحقیق کرد و اطلاعات لازم در مورد آن را بدست آورد و بعد از اطلاع یافتن از مهارت‌ها و تخصص او برای انجام لمینت اقدام کرد. دندانپزشک بعد از گذراندن دوره‌های عمومی و دوره‌هایی که جهت لمینت است باید مهارت‌های لازم در مورد لمینت ونیز را هم دارا باشد. تا اطلاعاتشان کامل و حرفه‌ای و به‌ روز باشد. در صورتی‌که دندانپزشک از تجربه و مهارت ارتباطی خوب برخوردار باشد می‌تواند به طور صریح با بیمار صبحت کند.

از جمله مهارت‌ها و تخصص‌هایی که باید پزشک داشته باشد عبارت است از:

 • داشتن مهارت تعاملی و ارتباطی خوب با بیمار
 • داشتن رفتاری حرفه‌ای و تخصصی برای انجام دادن کار به شکل و شیوه‌ای صحیح برای کاشت لمینت به صورتی منظم
 • آشنایی کامل با فرایندهای لازم جهت انجام لمینت
 • موادی که در لمینت استفاده می‌شود باید از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد تشکیل‌ شده باشد.
 • انتخاب‌ کردن یک کلینیک تخصصی برای اجرا، تولید و ساخت لمینت
 • انجام دادن معاینات لازم برای دهان و دندان قبل‌ از انجام لمینت
 • دقت کردن برای انتخاب رنگ لمینت تا به رنگ طبیعی دندان نزدیک باشد.

چگونه یک دندانپزشک خوب برای لمینت زیبایی دندان پیدا کنیم؟

۱- موتور های جست و جو

یکی از بهترین منابع برای جست‌و‌جو پزشکان موتور‌های جست‌و‌جو هستند. گوگل یکی از بهترین و پیشرفته ترین موتور‌های جست و جو است. شما میتوانید کلمات مختلفی را در گوگل جست‌وجو کنید تا بیش از ۱۰۰۰ نتیجه برای شما نمایش داده شود. لیستی از دندانپزشکان را تهیه کنید و تحقیقات خود را آغاز کنید و رزومه آن‌ها را مطالعه کنید.

۲- تالار های گفت و گو

چه قدر با انجمن های تبادل نظر آشنایی دارید؟ تالار های گفت‌و‌گویی وجود دارد که فضای مناسبی را برای تبادل اطلاعات بین کاربران فراهم کرده به صورتی که شما میتوانید تجربیات خود را در زمینه تجربه، اخلاق، محیط مطب و … هر پزشک در اختیار سایرین بگذارید. همچنین شما میتوانید سوالات خود را در این محیط مطرح کنید تا اطمینان یابید پزشک مورد نظر فرد مناسبی است یا خیر!

۳- پرس و جو از دوستان و آشنایان

پیش از آن که فضای اینترنت میان افراد متداول شود، هر فردی برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب از اطرافیان خود سوال میکرد. دوستان، همسایگان، همکاران و … میتوانند تجربیات خودشان را در اختیارتان بگذارند. شما میتوانید نمونه کار دندانپزشک را به صورت حضوری بر روی دندان آن‌ها ببینید و بسنجید که آیا مطابق با سلیقتان هست یا خیر!

۴- شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … از جمله شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر مخاطب هستند که هر پزشکی در آن یک اکانت دارد و اطلاعات مفیدی در مورد مسائل مختلف در حوزه پزشکی و نمونه کار‌هایشان ارائه می‌دهند.

۵- مراجعه به مطب

شما می‌توانید با در دست داشتن لیستی از دندانپزشکان به مطب آن‌ها مراجعه کرده و با بیماران به صورت حضوری گفت و گویی داشته باشید و نظرشان را بدانید.

جمع بندی

لمینت یک نوع روکش می‌باشد که برای اصلاح طرح لبخند، مشکلات در تغذیه، مشکلات دندان و رفع نواقصات دندان به حساب می‌آید. در صورت انتخاب کردن بهترین پزشک برای لمینیت دندان می‌توان دندان‌ها را بدون این که هیچ گونه عوارضی برای دندان‌ها پیش بیاید لمینت کرد تا بتوان به چهره‌ای زیبایی و جالب دست پیدا کرد. نتیجه‌ای که از لمینت برای فرد به‌ وجود می‌آید طولانی‌ مدت است و می‌توان تا حدود پانزده سال لمینت ها را بر روی دندان نگه‌ داشت.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

پولیش لمینت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

پولیش لمینت دندان

فهرست مطالب۱ پولیش لمینت دندان چیست؟۲ پالیش دندان بعد از لمینت چه اهمیتی دارد؟۳ با استفاده از پولیش چه لکه‌هایی از بین می‌روند؟۴ چرا لمینت

لمینت دندان بدون تراش
جراحی دهان، دندان و لثه

لمینت دندان بدون تراش

همان طور که ذکر شد این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی به شمار می‌رود. این امر نیز به دلایل مختلفی می‌باشد،

اصلاح فاصله بین دندان ها
جراحی دهان، دندان و لثه

اصلاح فاصله بین دندان ها

فهرست مطالب۱ علت ایجاد فاصله بین دندان ها۲ روش های اصلاح فاصله بین دندان۲.۱ ارتودنسی دندان۲.۲ ایمپلنت دندان۲.۳ کامپوزیت دندان۲.۴ روکش دندان و بریج۲.۵ لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *