مدت زمان مطالعه
۴ دقیقه

اصلاح لبخند لثه ای

اصلاح لبخند لثه ای یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است ، در برخی از اشخاص زمان لبخند زدن بخشی از لثه ها دیده می شود که در اصلاح عام به آن لبخند لثه ای می گویند ، با پیشرفت فیلد های پزشکی و علم پزشکی می توان به اصلاح لبخند لثه ای پرداخته شود .

روش های درمان اصلاح لبخند لثه ای :

اگر تاج دندان ها کوتاه باشد در زمان صحبت کردن و لبخند زدن لثه ها نمایان شود با یک جراحی ساده لثه می توان به اصلاح این روش پرداخته شود .

اصلاح لبخند لثه ای با بی حسی موضعی و در مدت زمان کمی انجام می شود ، در برخی از مواقع نیاز است که با استفاده ونیر و یا درمان لامینیت به اصلاح طرح لبخند بپردازید .

در صورتی که لبخند لثه ای در اثر استخوان های صورت و وراثت فک ها باشد ، با بالا بردن فک و جراحی فک می توان به درمان این مشکل پرداخته شود .

مشکل لبخند لثه ای در اثر هایپراکتیو و کوتاهی لب بالا باشد با جراحی و تزریق بوتاکس و شل نمودن عضلات لب بالا به درمان این مشکل پرداخته شود .

دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی به روش های مختلف به درمان مشکل لبخند لثه ای می پردازد .

داشتن تخصص و تبحر دندانپزشک زیبایی در اصلاح لبخند لثه ای تاثیرگذار است زیرا این کار نیازمند دقت و تخصص خاصی است .

 

  • چه اشخاصی کاندید مناسب لبخند لثه ای هستند ؟

در صورتی که لثه های شما در زمان خندیدن نمایان می شود به گونه ای که لثه های شما بیش از حد برجسته می باشند ، شما جز دسته اشخاصی هستید که کاندید مناسب برای درمان لبخند لثه ای هستید .

در صورتی که شخص لثه هایش بیش از حد بالا می باشد به گونه ای که کم بودن بافت لثه سبب نمایان شدن دندان ها در زمان خندیدن می شوید کاندید مناسبی جهت اصلاح لبخند لثه ای هستید .

لبخند لثه ای چیست ؟

لبخند لثه ای که در اصطلاح پزشکی به آن Gummy smile می گویند زمانی اتفاق می افتد که شخص در زمان خندیدن لثه هایش به شکل کامل مشخص می گردد .

دلایل به وجود آمدن لبخند لثه ای :

  • بالا بودن فک بالاتر از حد نرمال
  • کوتاه بودن لب بالا
  • متحرک بودن بیش از اندازه لب بالا به گونه ای که قابل حرکت باشد .

لبخند لثه ای چیست ؟

دلایل دندانی که سبب ایجاد لبخند لثه ای دارند :

  • سایش دندان ها بنابریانی دندان های فک بالا به جلو می آیند
  • رشد زیاد دندان ها در نتیجه پایین آمدن لثه ها
  • رشد بیش از حد لثه در نتیجه ضعف تنفس دهان می شود .

دندانپزشک زیبایی پس از معاینه دقیق بیمار علت ایجاد لبخند لثه ای را مشخص و با توجه به علت آن به درمان آن می پردازد .

درمان های گوناگون برای درمان لبخند لثه ای :

ارتودنسی :

درمان ارتودنسی را زمانی می توان برای درمان لبخند لثه ای برگزید که این لبخند به شکل جزئی در دندان ها و فک دارای مشکل باشد .

جراحی لثه :

شکل دهی به لثه یا جراحی لثه را زمانی انجام میدهند که نه تنها مشکلات جدی در بافت داخل دهان وجود دارد بلکه بافت لثه نیز دارای مشکل است در این مواقع دندانپزشک زیبایی با استفاده از جینجیوکتومی به درمان لبخند لثه ای می پردازد .

جراحی فک :

یکی از روش های که برای درمان لبخند لثه ای بسیار موفق عمل کرده است ، جراحی فک است در این روش درمانی دندانپزشک زیبایی با انجام جراحی فک مشکل لبخند لثه ای را درمان می کند .

در این روش دندان فک بالا و دهان را به گونه ای تغییر می دهند که اندازه ای که استاندارد و نرمال است حاصل شود .

در این روش فک بالا را در ایده آل ترین حالت قرار می دهند و درنهایت اسکرو را انجام می دهند و صفحه ثابت می شود .

روش های مختلفی برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد بسته به مشکل هر شخص دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی روش مناسبی را انتخاب می نماید .

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لمینت دندان خرگوشی
جراحی دهان، دندان و لثه

لمینت دندان خرگوشی

این روزها تاثیری که دندان بر روی زیبایی افراد می گذارد، یک مورد انکار ناپذیر است. ممکن است دندان افراد به دلایل مختلفی پوسیده و

مراقبت های پس از ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

هزینه ایمپلنت دندان

فهرست مطالب۱ عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان۱.۱ نوع ایمپلنت۱.۲ تعداد ایمپلنت دندان۱.۳ کیفیت ایمپلنت۱.۴ تجربه دندان پزشک۱.۵ وضعیت دهان فرد۱.۶ هزینه های مربوط به

علت پس زدن ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

علت پس زدن ایمپلنت

فهرست مطالب۱ ساختار ایمپلنت دندان۲ شناخت علت پس زدن ایمپلنت دندان۲.۱ واکنش حساسیتی بدن به ایمپلنت۲.۲ رشد ناکافی استخوان اطراف ایمپلنت۲.۳ ایجاد عفونت بعد از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *