دکتر هومن عشقی / لامینت / کاندید مناسب لمینت
5/5 - (2 امتیاز)
۷ دقیقه
مدت زمان مطالعه

کاندید مناسب لمینت

اگر دندان های شما دارای پوسیدگی لکه و ناهمواری است، لمینت دندان می تواند یک راه حل مناسب برای شما باشد. لمینت‌ ها که از مواد نازکی برای پوشاندن دندان ها ساخته شده‌اند، گزینه‌ای عالی برای بازگرداندن لبخند زیبای شما هستند و ظاهری را که می‌خواهید به شما می‌دهند. لمینت دندان راهی سریع برای بهبود ظاهر دندان های شماست. لمینت یک درمان رایج برای اصلاح لبخند می باشد. لمینت ها پوسته های چینی بسیار نازکی هستند. دندانپزشک این پوسته های سفارشی را به سطح جلویی دندان ها می چسباند. انجام این کار باعث اصلاح لکه ها، تراشه ها و ترک های دندان می شود. اما چه کسانی کاندید مناسب لمینت هستند و اما چه کسانی نباید لمینت انجام دهند؟

لمینت دندان معمولاً روی سطح قابل مشاهده دندان های جلو اعمال می شود تا ظاهر هر دندان را بازیابی کند و از دندان ها در برابر آسیب یا لکه های بیشتر محافظت کند. لمینت ها فوق العاده نازک هستند، به این معنی که معمولاً قبل از استفاده نیازی به تغییر در مینای دندان ندارند. با این حال، اگرچه لمینت ها از مواد مناسبی ساخته شده اند، اما ممکن است در طول زمان خراب شوند. ماندگاری لمینت دندان تا حد زیادی به نحوه مراقبت شما از آنها بستگی دارد. لمینت برای افرادی که از ظاهر بد و نامناسب دندان های خود رنج میبرند روشی عالی و مناسب به حساب می آید. در ادامه این مطلب شما را با مزایای لمینت و اینکه چه افرادی کاندیدا مناسب برای لمینت هستند آشنا خواهیم کرد.

کاندید مناسب لمینت دندان

چه کسی کاندید مناسبی برای لمینت دندان است؟

لمینت دندان گزینه ای عالی برای بسیاری از مشکلات ظاهری دندان محسوب می شود.  اگر در دندان‌ های شما تغییر رنگ، شکستگی، فرسودگی، نامرتبی، ناهمواری و یا حتی فاصله وجود داشته باشد لمینت دندان یک درمان خوب و یک گزینه عالی برای شما محسوب می شود. به طور کلی، کاندید مناسب برای لمینت دندان شخصی است که دندان هایی داشته باشد که در ظاهر و لبخند او تأثیر منفی بگذارد. در ادامه شما را با 6 مورد از مشکلاتی که باعث می شود شخص به لمینت نیاز داشته باشد آشنا خواهیم کرد.

1. روکش های دندان چینی برای دندان هایی که به شدت داری لک است

معمولا افرادی که دندان‌هایشان به شدت لکه‌ دار است کاندیدای مناسبی برای لمینت کردن دندان های خود هستند. سفید کردن دندان برای افرادی که دندان هایشان لکه های خفیف تا متوسط دارند موثر است. در حالی که درمان ‌های مدرن سفیدکننده دندان در موارد خفیف و متوسط ​​مؤثر هستند، لکه ‌های تیره‌ تر به محصولات سفید کننده پاسخ نمی‌دهند. برای پوشاندن لکه های بزرگ مانند تغییر رنگ داخلی ناشی از پوسیدگی یا پرکردگی های قدیمی لمینت یک راه عالی محسوب می شود.

کاندید مناسب لمینت دندان

2.  لمینت دندان برای مشکلات جزئی زیبایی

روکش دندان های چینی در پنهان کردن دندان های بدشکل، ترک ها و شکستگی های کوچک بسیار موثر هستند. در حالی که باندینگ دندان نیز می تواند به رفع این مشکلات کمک کند، لمینت ها بهترین روش ممکن را ارائه می دهند.

3.در بین دندان های شما فاصله وجود دارد

لمینت کردن دندان همچنین در شرایطی که بین دندان های شما فاصله وجود دارد ایده آل است. در برخی موارد، این شکاف ها ممکن است به اندازه ای بزرگ باشند که باعث خجالت شما شوند یا نحوه لبخند زدن شما را تغییر دهند. لمینت کردن دندان یک راه عالی برای به دست آوردن لبخندی است که همیشه آرزویش را داشتید.

4. سلامت کلی دهان و دندان خوبی دارید.

قبل از انجام هر گونه درمان دندانپزشکی زیبایی، از داشتن لثه و دندان های سالم مطمئن شوید. کسانی که مینای دندان کافی دارند، کاندیدای عالی برای لمینت کردن دندان هستند. لمینت ها مستقیماً به مینای دندان می‌چسبند. دندانپزشک باید بخشی از مینای دندان را از بین ببرد تا فضایی برای روکش دندان های چینی ایجاد کند. با این حال، اگر مینای کافی نداشته باشید، روکش سطح کافی برای حفظ یک پیوند قوی را نخواهد داشت.

لمینت دندان
لمینت دندان

5 افرادی که دندان جلویی آسیب دیده دارند.

شکستگی یا بریدگی دندان عقب می تواند به اندازه کافی سخت و ناگوار باشد، اما شکستن دندان های جلویی می تواند حتی نگران کننده تر باشد. دندان آسیب دیده در جلو به راحتی برای افراد دیگر قابل مشاهده است. این امر می تواند باعث شود فرد اعتماد به نفس خود را ازدست بدهد و حتی ممکن است باعث شود که فرد از موقعیت های اجتماعی دوری کند. لمینت کردن دندان یک گزینه عالی برای پوشاندن این معایب است. یکی از ویژگی های خوب لمینت این است که به خوبی با دندان های دیگر ترکیب می شود.

6.لمینت دندان افرادی که دندان های فرسوده دارند

این یک واقعیت است که با افزایش سن، دندان ها به مرور زمان ساییده می شوند. دندان های فرسوده معمولاً باعث می شوند تا فرد احساس خجالت کند. اگر فردی دندان های خود را به طور مکرر به هم فشار دهد نوک دندان ها به مرور زمان صاف و کدر می شوند. این امر می تواند منجر به مشکلات دندانی قابل توجهی در صورت عدم رسیدگی به آن ها شود. برای بیمارانی که دندان‌هایشان به شدت فرسوده شده است، لمینت کردن دندان می‌تواند گزینه‌ی عالی باشد. روکش ها می توانند ظاهر دندان ها را ترمیم کنند و ثبات بیشتری برای جویدن غذا ایجاد کنند.

چه چیزی شما را به یک کاندید نامناسب برای لمینت تبدیل می کند؟

لمینت کردن دندان ها راه حلی عالی برای مقابله با طیف وسیعی از مشکلات دندانی هستند. با این حال، همه بیماران کاندیدای خوبی برای این درمان دندانپزشکی نیستند. در ادامه این بخش شما را با برخی از آن ها آشنا خواهیم کرد.

1.دندان های ناسالم

اگر بیمار دارای مشکلات جدی مانند بیماری های لثه، شکستگی های بزرگ دندان یا بیماری پریودنتال داشته باشد، کاندیدای مناسبی برای روکش دندان های چینی نیست. در این صورت دندانپزشک می تواند مشکلات دندانی قبلی که ممکن است بیمار داشته باشد را اصلاح کند. پس از انجام این کار، دندانپزشک قادر خواهد بود بدون هیچ مشکلی درمان لمینت کردن دندان را آغاز کند.

2.افرادی که دندان های خود را زیاد فشار می دهند

دندان قروچه

افرادی که به شدت دندان های خود را فشار می دهند یا به هم می سایند، کاندیدای مناسبی برای روکش دندان های چینی نیستند. در واقع، روکش ها از مواد خوب ساخته شده اند و واقعا بادوام هستند، اما به اندازه دندان های طبیعی محکم نیستند.

بنابراین، عادات بد مانند دندان قروچه می تواند لمینت ها را راحت تر از بین ببرد. برخی از بیمارانی که فقط در هنگام خواب به طور غیر ارادی دندان‌های خود را فشار می‌دهند یا می‌سایند، اگر هنگام خواب از محافظ دندان استفاده کنند، می‌توانند از لمینت استفاده کنند.

3. دندان های نامرتب

نامرتبی دندان ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در قرارگیری و موفقیت لمینت دندان  شود. دندان های نامرتب می توانند راحت تر ترک بخورند و در واقع فک در هنگام گاز گرفتن به آنها فشار وارد می کند. برای اصلاح نامرتبی دندان ها بهتر است ابتدا ارتودنسی انجام شود.

4.مینای دندان خوب

لمینت دندان ها به مینای سطح دندان می چسبند. اگر بیمار مقدار قابل توجهی از مینای دندان خود را از دست داده باشد، اثربخشی درمان ممکن است کاهش پیدا کند.

مینای دندان ضعیف

ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

لمینت دندان معمولاً ماندگاری بالایی دارند. لمینت های چینی بسیار محکم هستند و با مراقبت های مناسب طول عمرشان بیشتر می شود. بسته به نوع سایش یا آسیب وارد شده ممکن است به ترمیم یا تعویض گاه به گاه نیاز داشته باشند. در نهایت، این موضوع به خود شخص بستگی دارد که چگونه از لمینت ها محافظت کند.

سخن پایانی

لمینت دندانی می توانند به رفع مجموعه ای از عیوب و مشکلات مربوط به دندان کمک کنند. اگر به این روش زیبایی علاقه دارید حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند دندان ها و سلامت کلی دهان شما را ارزیابی کنند تا مشخص کنند که آیا شما کاندید مناسبی برای این نوع درمان هستید یا خیر.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درصد موفقیت ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

درصد موفقیت ایمپلنت دندان

چه عواملی بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر میگذارند؟ انتخاب پزشک متخصصی که بتواند عمل ایمپلنت دندان را با تخصص و دانش و علم خود و

حساسیت به ایمپلنت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان از جمله فاکتورهای شکست ایمپلنت می باشد، امروزه از این روش درمانی به طور گسترده در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می

ایمپلنت دندان جلو
کاشت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟ در بیشتر موارد، کاشت دندان جلویی هیچ عارضه‌ای ندارد و یک روش معمول است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *