مدت زمان مطالعه
۶ دقیقه

پولیش لمینت دندان

ممکن است شما نیز یکی از آن دسته افرادی باشید که بعد از لمینت کردن دندان‌های خود با زرد شدن رنگ لمینت‌های خود مواجه شوید. آیا تا به امروز با لکه‌هایی که بر روی دندان‌های لمینت شده خود مواجه شده‌اید که با مسواک زدن نتوانید آن‌ها را از بین ببرید؟ خبر خوب اینجا است که امروزه با استفاده از پولیش لمینت دندان می‌توان تمامی لکه‌های ایجاد شده را از بین برد و دندان‌های خود را مانند روز اول کرد. این لکه‌ها می‌تواند زردی ایجاد شده از باقی مانده غذا، لکه‌های ایجاد شده در اثر مصرف سیگار و…. باشد. بدون نگرانی می‌توانید با پولیش لمینت دندان درخشندگی را به لمینت‌های خود برگردانید.

پولیش لمینت دندان چیست؟

به صورت کلی می‌توان پولیش لمینت دندان را به این صورت معرفی کرد که باعث حفظ شدن برخی از خصوصیات لمینت می‌شود و علاوه بر این موضوع درخشندگی سطحی را به لمینت‌ها برمی‌گرداند. به زبان ساده‌تر این روش مانند جرم گیری عمل خواهد کرد که می‌توان علاوه بر آن که دندان‌هایی صاف و براق داشته باشید، سلامتی دهان و دندان‌های لمینت شده خود را دو برابر کنید.

پولیش لمینت دندان

پالیش دندان بعد از لمینت چه اهمیتی دارد؟

پولیش لمینت دندان می‌تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده باشد. برخی از اهمیت‌های این کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از پولیش دندان می‌تواند سطح لمینت‌های شما را صاف‌تر و براق‌تر کند و این امر باعث می‌شود که زیبایی آن‌ها دو برابر بیش از قبل باشد
 • باعث مراقبت از مینای دندان‌های بیمار می‌شود
 • پولیش لمینت دندان می‌تواند از بروز برخی از عارضه‌هایی اعم از سوزش لثه، سایش بیشتر آن، پوسیدگی‌های مکرر دندانی، جمع شدن پلاک‌های دندانی و … جلوگیری کند
 • این روش علاوه بر آن که به عنوان جرم گیری به شمار می‌رود، بلکه دارای تأثیرات بسیار مثبتی برای ریشه دندان‌ها خواهد داشت
 • از بروز بیماری‌های لثه‌ای جلوگیری می‌کند

با استفاده از پولیش چه لکه‌هایی از بین می‌روند؟

برای آن که بتوان این سؤال را به صورت دقیق برای شما پاسخ دهیم، در ابتدا باید بدانید که لکه‌هایی که بر روی دندان وجود دارند دو نوع هستند. نوع داخلی و نوع خارجی. لکه‌های درونی می‌تواند به دلایلی اعم از استفاده از داروهای خاص، بیماری و… به وجود آمده است که برای رفع این مشکلات باید عصب کشی دندان صورت گیرد! این در حالی است که لکه‌های بیرونی و یا خارجی به دلایلی اعم از رعایت بهداشت دهان و دندان، استعمال دخانیات، مصرف بیش از حد نوشیدنی‌ها و غذاهای رنگی و … خواهد شد. پولیش لمینت دندان به راحتی می‌تواند لکه‌های خارجی را از روی لمینت‌های شما از بین ببرد.

پولیش کردن لمینت دندان

چرا لمینت درخشندگی و زیبایی خود را به مرور از دست می‌دهد؟

در ابتدای کار بهتر است به این نکته توجه داشته باشید لمینت با آن که یک روش زیبایی درمانی در دندانپزشکی به شمار می‌رود، اما دائمی نخواهد بود و بعد از مدت زمانی نیاز به ترمیم خواهد بود! در صورتی که شما تمامی نکات مراقبتی بعد از لیمنت دندان را رعایت کنید می‌توانید طول عمری برابر با ۷ الی ۱۰ سال داشته باشید. با این حال برخی از عواملی هستند که باعث ایجاد خراش بر روی لمینت دندان‌ های شما خواهد شد که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم. بهتر است دیگر نگران این موارد نباشید، امروزه با استفاده از پولیش لمینت دندان می‌توانید تمامی این موارد را درمان کنید و تمامی لکه‌ها و خراش‌های دندان‌های خود را از بین ببرید:

 • استفاده از خمیردندان‌های ساینده

شما در این راه حتماً باید از خمیر دندان‌های مخصوصی که پزشک به شما توصیه می‌کند استفاده کنید تا از بروز خراش‌های متعدد جلوگیری کرده باشید

 • استفاده از مسواک‌های زبر

از دیگر مواردی که می‌تواند بر روی لمینت شما خراش  یا لکه به وجود آورد، استفاده از مسواک‌های زبر می‌باشد! برای آن که شما از این روند جلوگیری کنید بهتر است از مسواک‌هایی استفاده کنید که مویی نرم هستند.

 • پولیش با پودر پومیس

امروزه بسیاری از دندان پزشکان برای آن که دندان‌های شما براقی‌ات دو برابر داشته باشد، در انتهای کار خود از پودرهای مخصوصی استفاده خواهند کرد. این پودر به هیچ عنوان بر روی مینای دندان‌ها آسیبی وارد نخواهد کرد، اما می‌تواند باعث بروز لکه و یا خراش‌های متعدد بر روی لمینت دندان شود.

 • استفاده از دهان‌شویه حاوی الکل

دهان‌شویه‌هایی که الکل دارند می‌تواند باعث نرم شدن لمینت‌های دندان شوند، علاوه بر این موضوع می‌تواند بر روی سطح دندان لک‌های متعدد و خراش‌های زیادی به وجود آورد. بهتر است در خصوص استفاده از بهترین دهان‌شویه با دندان پزشک خود مشورت کنید.

زمان پولیش لمینت دندان

بدون شک این امر برای شما سؤال خواهد بود که چه زمانی باید برای پولیش لمینت دندان مراجعه کنیم؟ در ادامه زمان‌هایی که شما نیاز به پولیش لمینت دندان دارید را بیان کرده‌ایم:

 • مرحله آخر نصب لمینت دندان

هنگامی که شما برای اولین بار دندان‌های خود را لمینت می‌کنید، در مرحله آخر و انتهایی آن دندان پزشک موظف است تا دندان‌های بیمار را بعد از قرار دادن لمینت و شکل دهی آن اصلاح کند. در این شرایط با استفاده از پولیش لمینت دندان این امر را انجام می‌دهد.

 • حدود ۱ الی ۲ سال بعد از انجام لمینت

همان طور که در بالاتر به این امر اشاره کردیم، بعد از گذر زمان ممکن است لمینت دندان زیبایی خود را از دست بدهد. به این نکته توجه داشته باشید زمان این امر کاملاً به رعایت کردن نکات بهداشتی دهان شما برمی‌گردد. هر چه توجه بیشتری به این امر داشته باشید دوام لمینت‌های شما نیز دو برابر خواهد بود. اما با این حال درخشش و جذابیت لمینت ممکن است جذابیت خود را از دست بدهد و برای آن که شما بتوانید دوباره درخشان بودن آن را به دست آورید می‌توانید از پولیش لمینت دندان استفاده کنید.

نکات مراقبتی بعد از پولیش لمینت دندان

بعد از آن که شما پولیش لمینت دندان انجام داده‌ایم برای آن که از کدر شدن و یا ایجاد لک‌های متعدد جلوگیری کنید باید نکات زیر را با دقت انجام دهید:

 • بهتر است به سراغ استعمال سیگار و دیگر دخانیات دوری کنید
 • به صورت اصولی شما باید بهداشت دهان و دندان‌های خود را رعایت کنید؛ در طول روز باید حداقل دو بار مسواک بزنید و روزانه از نخ دندان استفاده کنید. علاوه بر این موضوع از دهان‌شویه‌ای که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید
 • استفاده از مسواک‌هایی که موی نرم دارند فراموش نشود
 • کاهش مصرف نوشیدن و یا غذاهای رنگی می‌تواند در این راه به شما کمک شایانی کند
 • بهتر است هر چند وقت یک بار برای بررسی وضعیت دندان‌های خود به دندان پزشک خود مراجعه کنید
 • بهتر است از دندان‌های خود به صورت ابزاری استفاده نکنید، به عنوان مثال از انجام کارهایی مانند نگه داشتن مداد با دندان، باز کردن درب بطری با استفاده از دندان و یا جویدن یخ دوری کنید.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

پولیش لمینت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

پولیش لمینت دندان

فهرست مطالب۱ پولیش لمینت دندان چیست؟۲ پالیش دندان بعد از لمینت چه اهمیتی دارد؟۳ با استفاده از پولیش چه لکه‌هایی از بین می‌روند؟۴ چرا لمینت

لمینت دندان بدون تراش
جراحی دهان، دندان و لثه

لمینت دندان بدون تراش

همان طور که ذکر شد این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی به شمار می‌رود. این امر نیز به دلایل مختلفی می‌باشد،

اصلاح فاصله بین دندان ها
جراحی دهان، دندان و لثه

اصلاح فاصله بین دندان ها

فهرست مطالب۱ علت ایجاد فاصله بین دندان ها۲ روش های اصلاح فاصله بین دندان۲.۱ ارتودنسی دندان۲.۲ ایمپلنت دندان۲.۳ کامپوزیت دندان۲.۴ روکش دندان و بریج۲.۵ لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *