دکتر هومن عشقی / لامینت / هزینه لمینت دندان چه قدر است؟
5/5 - (1 امتیاز)
مدت زمان مطالعه
۶ دقیقه

هزینه لمینت دندان چه قدر است؟

به منظور مرتب کردن و جذاب نمودن دندان، روش های زیادی وجود دارد. متقاضی با مشورت دندانپزشک زیبایی حاذق اقدام به انتخاب نمودن یکی از روش های زیبایی می نماید. یکی از روش های مناسب و بی خطر لمینت دندان می باشد که هیچ گونه عوارض جانبی بعد از قرار دادن در دندان به همراه ندارد. لمینت دندان به دو گروه عمده تقسیم می شود، لمینت سرامیکی (روش غیر مستقیم) و لمینت کامپوزیت ونیری (روش مستقیم) که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. در ادامه به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد و تفاوت قیمت ها را با توجه به شرایط مختلف بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

علل لمینت دندان

شاید با خودتان بگویید لمینت به چه منظوری انجام می شود و چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت هستند. در زیر به تعدادی از مشکلاتی که افراد را نیازمند انجام لمینت میکنند اشاره شده است:

 • رفع شکستگی دندان
 • به منظور فرم بخشیدن و منظم جلوه دادن دندان
 • بهبود بد رنگی دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • در برخی مواقع جایگزین مناسب به جای ارتودنسی
 • درمان ترک خوردگی های دندانی
 • اصلاح کجی و بد شکلی دندان ها
لمینت دندان

ماندگاری لمینت دندان

ماندگاری لمینت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد. شما باید پس از لمینت این نکات را بدانید و مراقبت های لازم را انجام دهید تا دچار مشکلی نشوید.

 • ابتدا باید ذکر کرد که ماندگاری لمینت دندان به مراقبت های بعد از قرار دادن آن، بستگی دارد. برای مثال نحوه میل کردن خوراکی های مختلف و پیگیری برای چکاپ های دوره ای در این امر بسیار تاثیر گذار است.
 • مهارت و خبرگی دندانپزشک زیبایی نقش مهمی را در طول عمر لمینت ایفا می کند. همچنین موادی که دندانپزشک استفاده می کند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد.
 • عدم گاز زدن مواد غذایی سفت و سخت مانند آجیل میتواند در ماندگاری موثر باشد زیرا باعث شکستگی آن می شود.
 • با رعایت بهداشت دهانی و دندانی مانند مسواک زدن به موقع می تواند در ماندگاری آن تاثیر بسزایی بگذارید.
 • به منظور طول ماندگاری بیشتر لمینت دندان، دندانپزشک زیبایی حاذق برخی از دستور العمل ها را به متقاضی بعد از نصب، ذکر می نماید.

لمینت دندان طوری طراحی شده که چنانچه آسیب یا صدمه ببیند، امکان ترمیم آن توسط دندانپزشک  زیبایی با تجربه ممکن می باشد. ممکن است که بعد از قرار دادن لمینت در روی دندان در روزهای نخست، مقداری حساسیت  ایجاد شود که برای رفع این عارضه بهتر است از خمیر دندان های ضد حساسیت تا زمان بهبودی استفاده شود.

دندانپزشک مهدی ماهانی
دندانپزشک امیر عباس گلاب
دندانپزشک آرمان درویش

قیمت لمینت دندان چه قدر است؟

یکی از دغدغه‌های فکری متقاضیان به منظور لمینت یا لامینت قیمت و هزینه آن می باشد که خواهان دانستن آن هستند. باید گفت که قیمت آن را دندانپزشک زیبایی با توجه به موقعیت دندان ها، تعداد دندان هایی که خواهان لمینت  است و نوع لمینت محاسبه می کند که از فردی به دیگری معمولا متغیر می باشد. دندانپزشک زیبایی حاذق  ابتدا به بررسی دندان می پردازد و سپس تعیین می نماید.

عوامل موثر در هزینه لمینت دندان

در زیر به طور مختصر به عوامل موثر در هزینه لمینت دندان اشاره شده است:

نوع لمینت: با توجه به این که شما درخواست لمینت سرامیکی دارید و یا لمینت کامپوزیتی قیمت متفاوت است. زیرا جنس مواد این دو نوع لمینت با هم متفاوت است. پس بهتر است ابدا در جلسات مشاوره و قبل از آن در مورد نوع لمینت به خوبی فکر کنید و بهترین انتخاب را داشت باشید.

تعداد دندان: هر واحد لمینت دارای هزینه ای است. بعضی افراد فقط یک فک و بعضی دیگر هر دو فک را لمینت می کنند که با توجه به بالا رفتن تعداد دندان ها هزینه افزایش خواهد یافت. بیشتر افراد ۸دندان جلویی را لمینت می کنند.

عوامل موثر در هزینه لمینت دندان

وضعیت دندان: همان طور که میدانید دندان هایی که قرار است لمینت شوند نباید به هیچ عنوان دچار پوسیدگی باشند پس اگر نیاز به ترمیم دندان باشد شما باید هزینه ای هم بابت آن بپردازید. معمولا اگر دندان شما دچار پوسیدگی باشد دندانپزشک زیبایی برای لمینت آن اقدام نخواهد کرد زیرا در آینده مشکلاتی ایجاد خواهد کرد که شما باید هزینه چند برابری پرداخت کنید.

تخصص دندانپزشک: تخصص دندانپزشک بسیار اهمیت دارد. هیچ گاه دندان های خود را به فردی که در این زمینه تخصص کافی ندارد نسپارید. اگر دندان خود را به دندانپزشک بی تجربه بسپارید هزینه های ترمیم و درمان بعد آن چند برابر خواهد بود.

موقعیت جغرافیایی: جدا از موادی که دندانپزشک برای دندان ها استفاده میکند میتوان موقعیت جغرافیایی را از دیگر عوامل موثر در هزینه دانست. هزینه دندانپزشکی در شهرستان ها ممکن است کمی متفاوت با شهر های بزرگ باشد.

هزینه لابراتوار: از آن جایی که لمینت ها نیازمند قالب گیری و ساخته شدن در لابراتوار هستند فرایندی متفاوت را با نصب کامپوزیت طی خواهند کرد که زمان بر و هزینه بر تر است.

دستمزد متخصص: هر پزشک ممکن است با توجه به میزان تخصص، سال های کاری و تجربه ای که دارد دستمزد متفاوت دریافت کند. توصیه می شود در مورد دندانپزشک خود به خوبی تحقیق کنید و رزومه او را مطالعه کنید تا از سوابق او مطلع شوید.

هزینه های جانبی لمینت دندان

هزینه های جانبی: هزینه های جانبی ممکن است شامل ترمیم پوسیدگی، جرمگیری، جراحی لثه ، لیفت لثه، برداشتن کامپوزیت قبلی و … شود

دلیل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی

همانطور که در مقاله تفاوت لمینت و کامپوزیت گفته شد این دو روش با هم تفاوت زیادی دارند. مدت زمان ماندگاری، کیفیت و مواد استفاده شده و همچنین روش نصب و کارگزاری در این دو روش با هم متفاوت بوده در نتیجه هزینه آن ها با هم متفاوت است. معمولا هزینه لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت است. در مورد انتخاب نوع لمینت بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

آیا رنگ لمینت تاثیری بر قیمت آن دارد؟

یکی از مراحل لمینت انتخاب رنگ لمینت است که در تعیین هزینه هیچ نقشی ندارد.

آیا امکان پرداخت قسطی هزینه لمینت دندان وجود دارد؟

در این مورد باید با دندانپزشک خود صحبت کنید. برخی دندانپزشکان به دلیل آن که لمینت را در چند جلسه انجام می دهد ممکن است هزینه را در چند جلسه بگیرند.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را پرداخت میکند؟

اگر فکر می کنید بیمه ممکن است هزینه لمینت دندان را پرداخت کند سخت در اشتباهید. لمینت دندان جزو خدمات زیبایی در حوزه دندانپزشکی است به همین دلیل تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. اما شما میتوانید در این مورد با دفتر بیمه خود صحبت کنید تا از شرایط خدمات دندانپزشکی بیمه خود اطلاع یابید.

برای اطلاع از هزینه دقیق لمینت دندان با مطب دکتر هومن عشقی تماس بگیرید.

 

dreshghi

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

مطالب مرتبط

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان چه قدر است؟

هزینه‌ کامپوزیت ونیر در افراد متفاوت است. کامپوزیت دندان روشی نسبتاً ارزان جهت ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده است. عوامل زیادی بر هزینه‌ی کامپوزیت دندان مؤثرند  از

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان چه قدر است؟

فهرست مطالب۱ علل لمینت دندان۲ ماندگاری لمینت دندان۳ قیمت لمینت دندان چه قدر است؟۴ عوامل موثر در هزینه لمینت دندان۵ دلیل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

فهرست مطالب۱ موارد استفاده از لایه رزین بر روی دندان ها۲ مراقبت های قبل از کامپوزیت دندان۲.۱ انتخاب کلینیک و دندانپزشک جهت ترمیم و زیباسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.