دکتر هومن عشقی / بلیچینگ دندان / مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان
۳ دقیقه
مدت زمان مطالعه

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

با افزایش سن عاج دندان ها تیره و مینای دندان ها نیز نازک می شوند که عوامل مختلفی در روند پیشروی این موضوع می توانند دخیل باشند. عواملی مانند استعمال دخانیات،نوشیدنی های کافئین دار و مراقبت ناصحیح از دندان ها در بد رنگ شدن دندان ها تاثیرات فراوان دارد.البته برخی از افراد به خاطر موارد ژنتیکی دندان های زرد و بد رنگی را دارند.در مواردی که فرد دندان های زردی دارد باعث می شود که این زردی دندان ها زیبایی چهره و لبخند فرد را تحت تاثیر قرار دهد. برای برطرف کردن این موارد می توان با استفاده از بلیچینگ دندان ها به اصلاح لبخند و زیبایی و سفیدی دندان ها  پرداخت و لبخندی زیبا و دندان هایی درخشان و سفید را برای فرد به وجود آورد.

مراقبت-های-بعد-از-بلیچینگ-دندان

پس از اینکه بلیچینگ انجام شد یک سری مراقبت ها توسط فرد باید انجام شود که نتایج بلیچینگ ماندگاری بیشتری داشته باشند و نیازی به ترمیم در کوتاه مدت نباشد.برخی از این مراقبت ها عبارتند از:

  • در ساعات اولیه پس از بلیچینگ فرد باید لثه های خود را با استفاده از آب گرم شستشو دهد و برای اینکه در لثه التهابی ایجاد نشود لثه ها را باید ماساژ بدهد.
  • اجتناب از خوردن خوراکی هایی که حاوی رنگ دانه می باشند( به مدت 48 ساعت). و از برقراری تماس این خوراکی ها با دندان هایتان جدا خودداری کنید و اگر این مواد با دندان هایتان برخورد و تماسی داشتند سریعا برای شستشو دندان هایتان اقدام کنید.
  • کاهش دادن چایی پررنگ و قهوه و شکلات و نوشابه های رنگی در رژیم غذایی
  • پرهیز کردن از خوردن غذاهایی که سرد و اسیدی هستند.
  • رعایت کردن بهداشت دهان و دندان خود
  • اجتناب از استعمال دخانیات و کشیدن سیگار و یا کاهش در مقدار مصرف دخانیات
  • در روزهای اولیه پس از بلیچینگ در دندان ها حساسیت هایی به وجود می آید که پس از گذشت چند روز برطرف می شود. به افراد توصیه می شود که در این مدت از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده کنند.

اگر مایل هستید که سفیدی دندان هایتان درمدت بیشتری همراه شما باشد حتما باید  نکات مربوط به مراقبت های بعد از بلیچینگ را رعایت کنید.

اغلب افراد فکر می کنند که با یک بار بلیچینگ کردن دیگر نیازی به سفید کردن مجدد دندان ها نمی باشد، در صورتی که این تفکری غلط است و پس از مدتی دندان ها نیاز به ترمیم دارند. اما در مواردی که افراد مراقبت های بعد از بلیچینگ را رعایت کنند اغلب تا چندین سال نیازی به بلیچینگ مجدد نخواهد بود و بلیچینگ از ماندگاری بالاتری برخوردار خواهد بود.

نتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی جراح و دندانپزشک زیبایی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درصد موفقیت ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

درصد موفقیت ایمپلنت دندان

چه عواملی بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر میگذارند؟ انتخاب پزشک متخصصی که بتواند عمل ایمپلنت دندان را با تخصص و دانش و علم خود و

حساسیت به ایمپلنت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان از جمله فاکتورهای شکست ایمپلنت می باشد، امروزه از این روش درمانی به طور گسترده در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می

ایمپلنت دندان جلو
کاشت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟ در بیشتر موارد، کاشت دندان جلویی هیچ عارضه‌ای ندارد و یک روش معمول است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *