لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان (اسنپ اسمایل)

لمینت متحرک دندان یک روش غیر ترمیمی است که برای بهبود ظاهر دندان‌ها به کار می‌رود. در این روش، پوسته‌های نازکی از مواد پورسلن یا رزین روی سطح دندان‌ها قرار داده می‌شوند تا اشکال و رنگ دندان‌ها را تغییر دهد. این روش بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. در واقع اسنپ اسمایل به عنوان یک راه حل موقت برای بهبود ظاهر دندان‌ها عرضه می‌شود.

لمینت دندان متحرک یا به عبارتی دیگر اسنپ آن اسمایل یکی از محصولاتی که امروزه طرفداران زیادی دارد و برای مصرف کوتاه مدت بسیار مناسب است. شما برای جلسات، مهمانی ها، قرار های کوتاه مدت و.‌.‌. می توانید از آن استفاده کنید.‌ این محصول کاربردهای متفاوتی دارد و مزایا و معایب آن متفاوت است، که در ادامه مطلب به آن می پردازیم. برای آشنایی کامل در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.‌

02:39
truncate dir-rtl

اسنپ آن اسمایل | لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک یا اسنپ آن اسمایل چیست؟

اسنپ آن اسمایل یا لمینت متحرک دندان نوعی روکش هستند که روی دندان ها قرار می گیرند. این مواد می توانند تمام ایراد و نقص های دندان شما را به صورت موقت از بین ببرند و آن را پوشش دهند. برای ساخت لمینت های متحرک از پلیمرهای خاصی استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از لمینت متحرک دندان فرم دندان های خود را اصلاح کنید و در زمان دلخواه تان آن را خارج کنید. 

لمینت متحرک دندان

کاربردهای لمینت متحرک دندان

این محصول کاربرد های زیادی دارد که در ادامه مطلب، می خواهیم به توضیح آنها بپردازیم. کاربرد های لمینت متحرک شامل:

1. افزایش زیبایی دندان 

یکی از مهمترین کاربرد های لمینت متحرک دندان، ترمیم کردن نقص های دندان و افزایش زیبایی دندان است. اگر دندان های شما شکسته اند یا نامنظم هستند، می توانید از این محصول استفاده کنید. اسنپ آن اسمایل دندان های شما را پوشش می دهد و دندان هایتان بی نقص و منظم جلوه می دهند. 

2. از بین بردن لکه و فاصله بین دندان ها

اگر دندان های شما دچار زردی یا لکه شده اند، میتوانید از اسنپ آن اسمایل استفاده کنید. لمینت های متحرک دندان سفید هستند و می توانند اعتماد به نفس شما را افزایش دهند. یکی از مواردی که با استفاده از اسنپ آن اسمایل می توان آن را ترمیم کرد، فاصله بین دندان ها است.‌ این محصول می تواند فاصله بین دندان های شما را پوشش دهد و طرح لبخند شما را اصلاح کند. 

3. اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند تاثیر زیادی در زیبایی چهره شما دارد، یک طرح لبخند بی نقص شامل: دندان‌های صاف و منظم، سفید، یکدست و بدون فاصله است.

لمینت متحرک دندان

معایب لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان مزایا و معایبی دارد که قبل از استفاده از آنها، باید با معایب این محصول آشنا شوید. 

1. ماندگاری

لمینت های متحرک دندان یک روش غیر دائمی برای اصلاح فرم دندان ها هستند. این محصول طول عمر و ماندگاری بالایی ندارد و به صورت دائم نمی توان از آنها استفاده کرد. 

2. کیفیت

اسنپ آن اسمایل توسط لابراتوار همراه با قالب گیری تولید می شود، این محصول مقاومت و کیفیت بالایی ندارد. به همین دلیل باید هنگام مصرف از آنها مراقبت کنید.‌ استفاده نادرست و عدم مراقبت و توجه به این محصول می تواند باعث شکستگی و ترک خوردگی آن شود که از مهمترین معایب آن است. 

3. نداشتن خاصیت درمانی

لمینت متحرک دندان هیچگونه خاصیت درمانی ندارد و نمی توان از آن برای درمان، پوسیدگی دندان، التهاب لثه و….. استفاده کرد. رعایت نکردن بهداشت هنگام استفاده از اسنپ آن اسمایل، می تواند آسیب شدیدی به دندان های شما وارد کند بنابراین برای حفظ سلامتی دندان هایتان، حتماً نکات بهداشتی را رعایت کنید. 

4. حساسیت 

این محصول از مواد خاصی تشکیل شده است که ممکن است بدن به آن حساسیت نشان دهد. در صورت بروز حساسیت اسنپ آن اسمایل را خارج کنید و به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. 

5. استفاده در زمان خواب

شما نمی توانید به صورت شبانه روزی از این محصول استفاده کنید و حتماً باید زمان خواب، آن را از دهانتان خارج کنید‌. 

6. عدم اطمینان از کیفیت

همانطور که گفتیم این تجهیزات توسط لابراتوار تولید می شوند و به فروش می روند به همین دلیل نمی توان از مواد و تجهیزات به کار رفته در آنها مطمئن شد. شما باید این محصول را استفاده کنید تا کیفیت آنها مطمئن شوید. 

7. اندازه

تمام لمینت های متحرک دندان با استفاده از قالب گیری تولید می شوند و دقت زیادی ندارند. این موضوع بزرگترین معایب اسنپ آن اسمایل محسوب می شود زیرا با تمام دندان ها مطابقت ندارند. 

8. نصب دشوار

نصب کردن لمینت متحرک دندان برای بار اول بسیار دشوار است، بسیاری از افراد برای نصب کردن این محصول به دندانپزشک مراجعه می کنند. اگر این محصول به صورت نادرست روی دندان نصب شود، خارج کردن آن بسیار دشوار است به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای نصب امن از دندانپزشک کمک بگیرید. 

لمینت دندان متحرک

چه کسانی نباید از Snap-On Smile استفاده کنند؟

کسانی که تعداد زیادی از دندان هایشان را از دست داده اند و افرادی که بیماری لثه ای دارند، نباید از لمینت متحرک دندان استفاده کنند. همچنین پیش از استفاده از این محصول پیشنهاد می کنیم پوسیدگی‌ دندان های خود را درمان کنید و مراقبت از آنها را فراموش نکنید.‌

آیا با لمینت متحرک دندان می توان غذا خورد؟

طبق گفته دندانپزشکان بهتر است برای حفظ سلامت و مراقبت اسنپ آن اسمایل، آن را هنگام خوابیدن و غذا خوردن خارج کنید. 

لمینت های متحرک روی دندان قرار می گیرند و به دندان چسبیده نمی شوند به همین دلیل ممکن است هنگام غذا خوردن بخشی از غذا در بین لمینت ها گیر کند. 

آیا اسنپ اسمایل برای کودکان قابل استفاده است؟

با توجه به سن کودک، ممکن است هنگام استفاده از لمینت متحرک دندان، با عوارض لمینت متحرک مواجه شوند. 

قالب گیری لمینت دندان متحرک به چه صورت است؟

برای ساخت اسنپ آن اسمایل دقیق از روش قالب گیری استفاده می شود، قالب گیری این روش کمی زمان می برد اما نسبت به روش های دیگر آسان تر است. برای ساخت لمینت متحرک دندان، از مواد خاصی برای قالب گیری استفاده می شود‌ و روی دندان های مراجعه کننده قرار می گیرد.‌ پس از گرفتن قالب، این مواد به لابراتوار فرستاده می شوند تا لمینت متحرک ساخته شود. 

مطالب مرتبط
5 پاسخ
  1. طرز استفاده از لمینت متحرک دندان چه جوریه؟ باید درش بیاریم بعد مهمونی؟ یا دائمیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *