مدت زمان مطالعه
۶ دقیقه

لمینت دندان خرگوشی

این روزها تاثیری که دندان بر روی زیبایی افراد می گذارد، یک مورد انکار ناپذیر است. ممکن است دندان افراد به دلایل مختلفی پوسیده و یا سیاه شود. برای حل این مشکل راه حل های مختلفی وجود دارد. یکی از محبوب ترین راه ها برای حل زشت بودن دندان ها، استفاده از لمینت می باشد. لمینت یکی از روش های نوظهور است که بسیاری از اشخاص از آن برای زیبایی بخشیدن به دندان ها استفاده می کنند.

برخی از اشخاص به دلایل مختلفی ممکن است دندان هایی خرگوشی شکل را داشته باشند. افرادی که دندان هایی خرگوشی شکل را دارند، ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که آیا امکان لمینت کردن دندان های خرگوشی وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ سوال خود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

منظور از دندان خرگوشی چیست؟

شاید بسیاری از افراد با این موضوع که دندان خرگوشی چیست، آشنا نباشند. در علم پزشکی زمانی که فک بالایی جلوتر از فک پایینی قرار داشته باشد، به دندان های بالایی خرگوشی می گویند. وجود همچین مشکلی باعث می شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست دهد. دندان پزشکان برای این که بتوانند این مشکل را حل کنند، دندان های شخص را لمینت می کنند.

بسیاری از افراد این تصور را دارند که هیچ راه حلی برای لمینت دندان خرگوشی وجود ندارد. این یک تصور کاملا اشتباه است. برای این که بتوان دندان های خرگوشی را لمینت کرد نیاز است تا در ابتدا دندان پزشک دندان های فرد را معاینه و بررسی کند. بعد از معاینه دندان پزشک می تواند در این خصوص که آیا می توان دندان ها را لمینت کرد یا خیر تصمیم گیری کند. در برخی مواقع نادر در صورتی که شدت خرگوشی بودن دندان ها زیاد باشد، شاید نتوان دندان ها را لمینت کرد.

دلایل خرگوشی شدن دندان ها چیست؟

متخصصان بر این باورند که دلایل بسیار زیادی برای خرگوشی شدن دندان ها وجود دارد. شناخت دلایل خرگوشی شدن دندان ها می تواند کمک بسیار زیادی را به دندان پزشک برای درمان آن ها و همچنین استفاده از روش های مختلفی مانند لمینت دندان کند.

مکیدن انگشت شست دست را می توان از دلایل خرگوشی شدن دندان ها دانست. بسیاری از کودکان بین ۲ الی ۴ سالگی عادت به مکیدن انگشت شست دست خود دارند. مکیدن انگشت شست باعث می شود تا به دندان ها فشار وارد شود و دندان ها به صورت صاف رشد نکنند.

استفاده از پستانک در سنین کودکی از دیگر عوامل خرگوشی شدن دندان ها می باشد. مکیدن انگشت شست باعث می شود تا به دندان های بالایی فشار وارد شد. نتیجه همچین فشاری باعث می شود دندان ها در هنگام رشد تغییر زاویه دهند.

دلیل سوم خرگوشی شدن دندان ها را می توان ژنتیک دانست. برخی از افراد با فک هایی کوچک متولد می شوند. کوچک بودن فک باعث می شود تا دندان ها نتوانند به صورت طبیعی و البته صاف رشد کنند.

دندان های اضافی و نهفته را می توان چهارمین عامل خرگوشی شدن دندان ها دانست. در صورتی که دندانی نهفته و یا اضافه درون دهان وجود داشته باشد، باعث می شود تا سایر دندان ها نتوانند در مسیر مشخص خود رشد کنند.

لمینت دندان خرگوشی چگونه صورت می گیرد؟

برای لمینت کردن دندان های خرگوشی نیاز است تا در ابتدا دندان های فرد به دقت بررسی شود. در این بررسی دندان پزشک می تواند به وضعیت دندان ها پی ببرد. بعد از این مورد نوبت به لمینت کردن دندان ها می رسد. در ابتدا نیاز است تا دندان ها تراشیده شوند. دندان ها به این علت تراشیده می شوند که در صورت قرار گرفتن لمینت ها بر روی آن ها، دندان ها حجیم نشوند و حالت تصنعی نداشته باشند. بعد از تراشیده شدن دندان ها، دندان پزشک دندان ها را اندازه گیری می کند. اندازه گیری به این علت صورت می گیرد که قالب های لمینت در آزمایشگاه ساخته شوند.

بعد از ساخته شدن قالب نیاز است تا مجدد فرد به مطب دندان پزشکی مراجعه کرده و لمینت بر روی دندان ها قرار بگیرد. زمانی که لمینت بر روی دندان ها نصب شود، دندان پزشک برای خوش فرم کردن دندان ها و بر طرف کردن کجی آن ها شروع به تراشیدن لمینت ها می کند.

مزایای لمینت دندان خرگوشی

از مهم ترین مزیت های لمینت دندان خرگوشی می توان به مقاومت و البته طول عمر بالای آن ها اشاره کرد. به صورت کلی طول عمر لمینت های خرگوشی بین ۴ الی ۵ سال است. در صورتی که فرد بتواند از لمینت دندان های خود به خوبی مراقبت کند، طول عمر آن ها ۱۰ سال خواهد بود.

لمینت دندان خرگوشی هیچ دوران نقاهتی را ندارد. فرد بلافاصله بعد از قرار دادن لمینت بر روی دندان های خود می تواند به کارهای روزمره خود برسد.

در زمان انجام لمینت نیاز به استفاده از هیچ گونه داروی بی حسی وجود ندارد. استفاده نکردن از داروی بی حسی بدان معناست که فرد متوجه هیچ دردی در ناحیه دندان و لثه خود نخواهد شد.

معایب لمینت دندان خرگوشی

فرد برای انجام این روش نیاز دارد تا هزینه زیادی را بپردازد. همین موضوع باعث می شود تا هر کسی توانایی انجام این روش را نداشته باشد.

بعد از لمینت دندان نیاز است تا فرد از دندان های خود به خوبی مراقبت کند.

هیچ راه بازگشتی بعد از انجام این روش وجود ندارد و در صورت خراب شدن لمینت دندان ها نیاز است تا فرد مجدد اقدام به ترمیم لمینت های خود نماید.

عوارض این روش

هر روش زیبایی دندان در کنار تمام مزایایی که دارد، ممکن است عوارضی را نیز داشته باشد. از مهم ترین عوارض دندان های خرگوشی می توان به ترک خوردگی و یا ساییده شدن دندان ها اشاره کرد. از دیگر عوارض این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که ممکن است در مفصل فک فرد مشکلاتی به وجود آید. همین موضوع سبب می شود تا فرد احساس درد در ناحیه فک و یا سر خود داشته باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله از ۰ تا ۱۰۰ در مورد لمینت دندان خرگوشی صحبت شد. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت بهره را برده باشید و توانسته باشید اطلاعاتی مفید را به دست آورید.   

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لمینت دندان خرگوشی
جراحی دهان، دندان و لثه

لمینت دندان خرگوشی

این روزها تاثیری که دندان بر روی زیبایی افراد می گذارد، یک مورد انکار ناپذیر است. ممکن است دندان افراد به دلایل مختلفی پوسیده و

مراقبت های پس از ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

هزینه ایمپلنت دندان

فهرست مطالب۱ عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان۱.۱ نوع ایمپلنت۱.۲ تعداد ایمپلنت دندان۱.۳ کیفیت ایمپلنت۱.۴ تجربه دندان پزشک۱.۵ وضعیت دهان فرد۱.۶ هزینه های مربوط به

علت پس زدن ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

علت پس زدن ایمپلنت

فهرست مطالب۱ ساختار ایمپلنت دندان۲ شناخت علت پس زدن ایمپلنت دندان۲.۱ واکنش حساسیتی بدن به ایمپلنت۲.۲ رشد ناکافی استخوان اطراف ایمپلنت۲.۳ ایجاد عفونت بعد از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *