مدت زمان مطالعه
۵ دقیقه

سفید کردن دندان

سفیدکردن دندان یا همان بلیچینگ را در این بخش توضیح می دهیم ، دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی سفیدکردن دندان را با استفاده از مواد مخصوص دندان انجام می دهند

انتخاب دندانپزشک زیبایی بسیار مهم می باشد ، زیرا اگر دندانپزشک تبحر و تخصص کافی را نداشته باشد ممکن است آسیب جدی به دندان ها وارد نماید بنابراین توصیه می شود قبل از انجام سفید کردن دندان (بلیچینگ) از تبحر و تخصص دندانپزشک خود مطمئن شوید .

علت از بین رفتن سفیدی دندان

به مرور زمان و با مصرف برخی مواد غذایی مانند قهوه و چای، مصرف تنباکو، مصرف داروهایی نظیر آنتی هیستامین و یا داروهای فشار خون، آسیب به دهان یا لثه، سیگار کشیدن، عدم رعایت بهداشت دندان ها و مسواک نزدن، و هم چنین اثرات افزایش سن، رنگ دندان های شما تغییر می کند، و سفیدی و براق بودن خودشان را از دست می دهند. در چنین حالتی، بسیاری از افراد به دنبال راهی می گردند تا مجدد دندان های سفید و براق داشته باشند.

البته از بدو تولد اصولا دندان های همه افراد کمی رنگی هستند و بسته به وراثت هر فرد کم و بیش زرد یا خاکستری هستند .این رنگ به دلیل وجود دانتین  است که توسط مینای دندان به وجود می‌آید.ساییده شدن و از بین رفتن مینای دندان ها با افزایش سن، یکی از دلایل قانع کننده برای این تغییر رنگ است . مصرف بعضی از مواد غذایی نیز باعث کمک به رنگی شدن دندان ها می کند .

همه ی افراد از پیر تا جوان دوستدار دندان های سفید و تمیز هستند ،اما آیا راهی برای رسیدن به این زیبایی وجود دارد.دندان ها را با روش های مختلفی سفید می کنند .

انواع روش های سفید کردن دندان :

  • Home Bleachinig :

در این روش دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی برای هر شخص یک قالب مخصوص آماده می نماید ، در این روش ژل مخصوص سفید کردن دندان را که معمولا غلظت کمی دارد به بیمار همراه با قالب تحویل داده تا در منزل از آن استفاده نماید .

سفید کننده های حاوی پروکساید، به سفید شدن مینای دندان کمک می کند. شما می توانید نوارهای سفید کننده را بر روی دندان هایتان قرار دهید. میزان غلظت این مواد به مراتب کمتر از موادی است که دندان پزشک در مطب استفاده می کند.

قبل از اقدام به بلیچینگ ، دندان پزشک ابتدا پوسیدگی های دندان، را برطرف می کند، و اگر نیازی به پر کردگی باشد این کار را نیز انجام می دهد، چرا که این روش بر روی دندان های پوسیده و آسیب دیده شما تاثیری نمی گذارد

  • Office  Bleaching :

در این روش ژل مخصوص سفید کردن دندان دارای غلظت بیشتری است ، این روش سفیدکردن دندان را در مطب دندانپزشک انجام می شود و نسبت به روش قبلی موثرتر می باشد .در این حالت، دندان پزشک ژل محافظ را ابتدا بر روی لثه و پوشش دندان شما قرار می دهد. و سپس ژل را با غلظت های بالا بر روی دندان می گذارد.

بیشترین روش های سفید کردن دندان ها بر پایه استفاده از پروکسید هیدروژن و آب اکسیژنه می باشد .

داروهایی که دندانپزشکان برای سفید کردن دندان ها استفاده می کنند ،اغلب قوی هستند و روش های کار آنها بسیار اطمینان بخش و با نتیجه عالی می باشند .

یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان بر پایه استفاده از قطره ای که دارای ژل سفید کننده است و برای از بین بردن لکها کاربرد زیادی دارد می باشد .مدت زمان لازم برای این روش درمان یک ساعت  در مطب می باشد و بعد از آن بیمار باید این ژل را هر ۳-۴   روز در خانه با غلظت کمتری مصرف کنند .

بلیچینگ :

این روش که موثرتر و کارآمدتر نسبت به دو روش قبلی است ،در مطب دندانپزشک انجام می شود ، دکتر هومن عشقی با اشعه مخصوص سفیدکردن دندان و با روش خاصی سفیدکردن دندان را انجام می دهند

ماندگاری بلیچینگ :

هیچ روشی ماندگاری صد در صد ندارد اما با انجام مراقبت های می توان ماندگاری آن را بالا برد .streaming Beyond Skyline

اشخاصی که سفید کردن دندان را انجام می دهند باید برخی نکات را رعایت نمایند تا بلیچینگ ماندگاری بیشتری داشته باشد نظیر کم کردن مصرف چای پررنگ و قهوه ، عدم مصرف سیگار ، عدم نوشیدن مواد غذایی رنگی و یا نوشابه های گاز دار .

دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی توصیه می کنند اشخاصی که سفید کردن دندان را انجام داده اند تمامی مراقبت های پس از سفیدکردن دندان را با دقت انجام دهند.

میزان تاثیرگذاری بلیچینگ

میزان تاثیر بلیچینگ و سفید شدن دندان های شما، به میزان تغییر رنگ، رسوب موجود بر روی دندان شما و از همه مهم تر به جنس دندان های شما بستگی دارد. پس نمی توان، به طور قطع از میزان سفید شدن دندان ها بعد از بلیچینگ گفت. میزان موفقیت این روش در هر فرد متغیر می باشد.

افرادی که بلیچینگ را انجام می دهند، باید در مصرف مواد غذایی دقت بیشتری را داشته باشند، و بهداشت دهان و دندان را بیش از قبل رعایت کنند. البته این روش باید هر چند وقت یک بار تکرار شود، تا دندان ها به طور دائم و همیشگی سفید بمانند.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لق شدن کامپوزیت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

لق شدن و افتادن کامپوزیت دندان

فهرست مطالب۱ مهمترین دلایل لق شدن، افتادن و جدا شدن کامپوزیت دندان۱.۱ عدم دقت و دانش کافی دندانپزشک متخصص هنگام نصب۱.۲ استفاده از چسب و

غذا خوردن بعد از کامپوزیت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

غذا خوردن بعد از کامپوزیت

نحوه غذا خوردن( تغذیه) بعد از کامپوزیت دندان بر طول عمر آن تاثیر قابل توجهی دارد. به طور معمول پس از نصب کامپوزیت دندان، دندانپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *