دکتر هومن عشقی / جراحی دهان، دندان و لثه / تفاوت لمینیت و ارتودنسی
۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه

تفاوت لمینیت و ارتودنسی

تفاوت لمینیت ارتودنسی را در این بخش قرار می دهیم تا بیشتر با این روش روش زیباسازی طرح لبخند آشنا شوید .

لمینیت و ارتودنسی ، هر دو برای زیبا سازی و ترمیم دندان ها  مورد استفاده قرار می گیرند. اما هر کدام از آن ها کاربرد های متفاوتی داشته و تحت شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای بیان تفاوت آن ها ابتدا باید با مفهوم هر کدام از آنها آشنا شویم . یکی از مهم ترین عوامل چهره ی جذاب ، داشتن لبخند زیبا است. برای رسیدن به این هدف ،می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که هرکدام ویژگی های خاص و جنبه های مثبت و منفی فراوانی دارند. که با مراجعه و مشورت با دندانپزشک متخصص می توان بهترین گزینه را متناسب با شرایط بیمار انتخاب کرد.

اصلاح طرح لبخند

برای داشتن دندان هایی مرتب وزیبا می توان از روش های مختلفی نظیر اصلاح نامرتبی دندان با ترمیم های همرنگ دندان ، روکش کردن دندان کج ، لمینیت و ارتودنسی استفاده کرد. که متناسب با وضعیت دندان های بیمار ، بهترین گزینه توسط ذندانپزشک انتخاب می شود.

تفاوت لامینیت و ارتودنسی

تفاوت لمینیت و ارتودنسی

از لحاظ پزشکی و تخصصی ، ارتودنسی و لمینیت هر کدام برای درمان مشکلات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ولی برای برخی از بیماران در مقایسه با سلامت دهان و دندان، زیبایی در اولویت قرار داشته و در مواجهه با آن راه ارزان تر و راحت تر را انتخاب می کنند.

روش ارتودنسی :

روش ارتودنسی ، برای رفع و درمان  نامرتبی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که دندان یا دندان هایی در محل درست خودقرار نگرفته باشند ، مطمئن ترین روش برای اصلاح و درمان آن روش ارتودنسی است و روش هاای دیگر نمی توانند جایگزین این روش شوند.

روش لمینیت :

لمینیت روشی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد تادرمانی. زمانی که دندان ها کوچک باشند ویا روی آنها  لک یا بدرنگی دیده شود ، لمینیت ها وروکش ها از بهترین گزینه های ترمیمی محسوب می شوند. برای مثال برای بیمارانی که دندان هایشان کوچک بوده و بین آن ها فضای اضافی به چشم می خورد ، لامینت یک گزینه بسیار راحت برای ترمیم آن است.

تفاوت ارتودنسی و لمینیت :

تفاوت ارتودنسی و لمینیت چیست ؟ در این مقاله به بیان این موضوع می پردازیم ، زیرا یکی از سوالات متداول بیماران اصلاح طرح لبخند همین امر می باشد .

جهت از بین بردن بهم ریختگی دندان ها نیاز است که روش مناسبی را به کار برد ، برای انتخاب اصلاح بهم ریختگی ها عوامل ذیل تاثیر گذار هستند :

  • میزان آسیب دیدگی دندان ها
  • موقیعت دندان ها
  • سن شخص

دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی با بررسی دقیق دندان ها بهترین روش را برای بیمار انتخاب می نماید ، با انجام این روش ها نه تنها اعتماد به نفس شخص افزایش می یابد بلکه نکات ذیل در زمان خندیدن شخص ایجاد می شود :

  • اصلاح طرح لبخند
  • دندان های ردیف شده
  • برطرف نمودن مشکلات دندان

و…

تفاوت ارتودنسی و لمینیت

ارتودنسی دندان چیست ؟

با ارتودنسی دندان می توان مشکلات بهم ریختگی دندان ها را برطرف نمود ، در دندانپزشکی زیبایی روش های مختلفی برای زیباسازی لبخند وجود دارد از جمله لمینیت ، بلیچینگ و… که در ایده آل ترین حالبت با ارتودنسی دندان می توان بهم ریختگی دندان ها را برطرف نمد سپس با به کارگیری روش های نظیر لمینیت شکل و رنگ دندان ها را با یکدیگر موزون کرد .

در برخی از موارد اشخاص برای اصلاح بهم ریختگی دندان های خود از روش ارتودنسی استفاده نمی کنند بلکه با لمینیت یک لایه جدید بر روی دندانهای خود قرار داده و اصلاح طرح لبخند را با این روش انجام می دهند .

در خصوص تفاوت ارتودنسی و لمینیت باید بیان کرد مهم ترین تفاوت این روش ها مدت زمان اصلاح طرح لبخند است ، در روش ارتودنسی شخص نیاز به یک تا دو سال زمان جهت ترمیم و اصلاح بهم ریختگی دندان ها دارد در حالی که در روش لمینیت نیاز به حداکثر دو جلسه است که لبخند زیبایی را ایجاد کرد .

اشخاص نباید به شکل خودسرانه یک روش را برگزینند بلکه با راهنمایی و مشورت با دندانپزشک زیبایی جهت اصلاح طرح لبخند روش زیبایی را انتخاب نمایند .

لازم به ذکر است ارتودنسی و لمینیت هر یک کاربردهای مختلفی در دندانپزشکی دارند و این دندانپزشک زیبایی است که با بررسی دندان روش صحیح  و کاربردی جهت اصلاح طرح لبخند را برمی گزیند .

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درصد موفقیت ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

درصد موفقیت ایمپلنت دندان

چه عواملی بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر میگذارند؟ انتخاب پزشک متخصصی که بتواند عمل ایمپلنت دندان را با تخصص و دانش و علم خود و

حساسیت به ایمپلنت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان از جمله فاکتورهای شکست ایمپلنت می باشد، امروزه از این روش درمانی به طور گسترده در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می

ایمپلنت دندان جلو
کاشت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟ در بیشتر موارد، کاشت دندان جلویی هیچ عارضه‌ای ندارد و یک روش معمول است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *