دکتر هومن عشقی / جراحی دهان، دندان و لثه / آنچه که باید درباره ی ارتودنسی نامرئی بدانید
۲ دقیقه
مدت زمان مطالعه

آنچه که باید درباره ی ارتودنسی نامرئی بدانید

ارتودنسی نامرئی، یکی از پرطرفدارترین درمان‌های ارتودنسی بزرگسالان و کودکان به شمار می آید. درواقع هدف ارتودنسی صاف کردن دندان‌هایی است که داری کجی یا نا مرتب بودن دندان ها استفاده می شود. بر خلاف ارتودنسی که با  سیم کشی دندان ها صورت می گرفت در ارتودنسی نامرئی خبری از این سیم کشی هایی که سبب زشت شدن ظاهر افراد می شود خبری نسیت. ارتودنسی نامرئی، با بهره‌گیری از فناوری تصویربرداری ۳ بعدی ساخته و رو دندان ها قرار داده می شود.

آنچه که باید درباره ی ارتودنسی نامرئی بدانید

در این نوع ارتودنسی از چند ردیف کننده شبیه محافظ‌ دندان های ورزشی نازک به جای براکت و سیم‌های قوس‌دار رایج در ارتودنسی ها استفاده می شود و علت نام گذاری این نوع از ارتودنسی به کار گیری همین ردیف کننده‌ها پلاستیکی شفاف است.

مزایای ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک تحول در درمان ارتودنسی برای افراد محسوب می شود. این ارتودنسی برای کسانی که حاضر به استفاده از بریس‌ها به دلیل ظاهر زشت آن ها نبودند استفاده از ارتودنسی را قابل قبول کرده است. همچنین با استفاده از ارتودنسی نامرئی بهتر می‌توان بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد و با متحرک بودن آن ها به راحتی می توان از نخ دندان و مسواک استفاده کرد.

عملکرد ارتودنسی نامرئی

بیماری که از ارتودنسی نامرئی استفاده می کند تنها زمان خوردن، آشامیدن، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان می تواند پلاک را از دهان خارج کند. در این روند درمانی با تشخیص دندان پزشک زیبایی پلاک‌ها در فواصل زمانی مشخص شده عوض می‌شود تا در نهایتاً دندان ها مرتب شوند و در جای مناسب خود قرار بگیرد. این روند درمانی تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه می یابد. بیمار هر ۶ هفته یک بار یا بنا به شرایطش باید به دندانپزشک مراجعه کند.

هزینه ارتودنسی نامرئی

این هزینه به میزان مشکل دندان ها، نوع ارتودنسی و دستمزد دندانپزشک زیبایی بستگی دارد.

به دلیل استفاده از مواد خاص و فناوری سه بعدی هزینه ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتودنسی فلزی بیشتر است.

استفاده از ارتودنسی فقط جنبه زیبایی ندارد، چراکه با مرتب شدن دندان ها احتمال پوسیدگی در آینده کمتر خواهد شد. انواع ارتودنسی های از ارتودنسی ثابت ،نامرئی و ارتودنسی متحرک باید با نظر دندانپزشک زیبایی انجام شود.

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی به عنوان دندانپزشک خانه سینما با گذراندن دوره هایی نظیر ایمپلنت پیشرفته، مهندسی بافت نرم و پیوند بافت نرم، جراحی بافت سخت و پیوند استخوان، ایمپلنت ITI ، فلوشیپ سرامیک های زیبایی ،ایمپلنت های noble biocare و ... به ارائه کلیه خدمات زیبایی دندان میپردازد.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درصد موفقیت ایمپلنت
جراحی دهان، دندان و لثه

درصد موفقیت ایمپلنت دندان

چه عواملی بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر میگذارند؟ انتخاب پزشک متخصصی که بتواند عمل ایمپلنت دندان را با تخصص و دانش و علم خود و

حساسیت به ایمپلنت دندان
جراحی دهان، دندان و لثه

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان از جمله فاکتورهای شکست ایمپلنت می باشد، امروزه از این روش درمانی به طور گسترده در کلینیک های دندانپزشکی استفاده می

ایمپلنت دندان جلو
کاشت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می‌شود؟ در بیشتر موارد، کاشت دندان جلویی هیچ عارضه‌ای ندارد و یک روش معمول است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *