مزایا ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت ها بیشمار است که همین موضوع باعث شده بهترین گزینه برای افراد باشد. در این مقاله به بررسی مزایای ایمپلنت دندان می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

ظاهری مشابه دندان

ایمپلنت از همه لحاظ مشابه دندان های طبیعی هستند و هیچ گونه تداخلی با جویدن غذا، خندیدن، و یا صحبت کردن نخواهد داشت و در ضمن آسیبی به استخوان وارد نمی کند. دندانپزشک زیبایی معمولا به نحوی این کار را انجام میدهد که با سایر دندان ها تفاوتی نداشته باشد.

مزایا ایمپلنت دندان

محافظت از سلامت دندان

ایمپلنت در قسمت استخوان فک قرار می گیرد، درست در جایی که ریشه دندان از دست رفته است. این کار هیچ گونه آسیبی به سلامت بافت دندان وارد نمی کند و در ضمن از دندان های مجاور نیز محافظت می کند.

نگه داشتن دندان در جای خود

دندان های مصنوعی، هنگام غذا خوردن، خنده، روبوسی، صحبت کردن و یا سرفه از جای خود تکان می خورند، در حالیکه با ایمپلنت ، دندان ها در استخوان فک فیکس می شوند و نیازی به جاسازی مجدد ندارند.

بهبود گفتار

به دلیل ثابت شدن ایمپلنت، فرد هیچ مشکلی در هنگام صحبت کردن نخواهد داشت. هر یک از افراد در طول روز با تعداد زیادی از مردم در ارتباط هستند. گفتار یکی از اعمال همیشگی انسان است و زندگی روزمره انسان با دهان، دندان و صحبت نمودن مرتبط می‌باشد. داشتن دندان‌هایی مرتب و زیبا به منظور گفتگو با افراد بسیار اهمیت دارد و به ادا شدن درست کلمات کمک می‌کند. استفاده از ایمپلنت‌ها در بهبود گفتار افراد موثر است و تکلم را به آسانی امکان پذير می‌کند.

مزایا ایمپلنت دندان

محافظت از سلامت استخوان

فضای خالی میان دندان ها، مشکلاتی از قبیل آسیب استخوان های فک را در پی خواهد داشت. در صورت عدم حفاظت از دندانه های طبیعی، استخوان فک نیز دچار آسیب می شود و استحکام خود را از دست می دهد. ایمپلنت ، تنها راه ترمیم و تقویت دندان های طبیعی است، که علاوه بر رشد استخوان، از آسیب استخوانی نیز جلوگیری می کند.

حفظ شکل ظاهری صورت و لبخند

صورت بدون دندان، فرو رفته می شود و فرد غمگین و گرفته به نظر می رسد. ایمپلنت ، به حفظ شکل و ظاهر طبیعی صورت و لبخند شما، کمک می کند.

ماندگاری طولانی مدت

پل هایی که جهت محافظت از دندان مورد استفاده قرار می گیرند، تنها برای چند سال دوام و ماندگاری دارند (حدودا ۵ تا ۷ سال، با مراقبت بسیار خوب نهایتا ۱۰ سال)، و در برخی مواقع نیاز به جاسازی مجدد نیز دارند. اما ایمپلنت ، در صورت جاسازی صحیح و مراقبت خوب، همیشگی و دائمی خواهد بود.

ظاهری طبیعی و زیبا

ایمپلنت، دندان از دست رفته را به گونه‌ای که ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشد، باز می‌گرداند. ایمپلنت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که دندان‌های خود را در جایی که به آنها تعلق دارد، یعنی در دهان خود نگه دارید زیرا ایمپلنت، حالت طبیعی دندان را دارد و دیگر لازم نیست نگرانی‌های مربوط به دندان‌های مصنوعی نظیر لیز خوردن یا افتادن دندان را داشته باشید.

مزایا ایمپلنت دندان چیست

 از مزایای ایمپلنت دندان این است که می‌توانید غذاهایی را که دوست دارید بدون تردید بچشید و لذت ببرید. شما می‌توانید تقریباً طعم هر چیزی را که می‌خواهید امتحان کنید و برخلاف پروتزهای متحرک، می‌توانید طعم کامل غذایی را که می‌خورید با ایمپلنت‌های دندانی نیز تجربه کنید.

فرآیند تسهیل در بهداشت دهان ودندان

فضای‌ خالی دهان ممکن است منجر به تجمع مواد و باقی مانده‌غذا‌ها بر روی دندان‌ شود. هر روز به تمیز کردن و مراقبت از دندان، لثه و دهان خود ادامه دهید. سعی کنید به تمامی دستورالعمل‌های پزشک عمل کنید تا فرآیند تسهیل دربهداشت دهان و دندان به خوبی ایجاد گردد. داشتن دندان‌هایی زیبا و سالم مستلزم رعایت بهداشت دهان می‌باشد.

جلوگیری از تحلیل استخوان

 استفاده از راهکار‌های مختلف برای بازیابی دندان از دست رفته می‌تواند منجر به زوال استخوان دندان شود و در صحبت کردن، لبخند زدن و سایر فعالیت‌های روزمره اختلال ایجاد کنند، اما ایمپلنت‌‌ها برای ماندگاری ساخته شده‌اند. باقی ماندن فضاهای خالی در دهان در هنگام از دست دادن یک یا چند دندان، می‌تواند منجر به مشکلاتی دیگر مانند از دست دادن و زوال برخی از استخوان فک شود. ایمپلنت تنها گزینه ترمیم دندان است که استخوان طبیعی را حفظ می‌کند و در واقع به جلوگیری از تحلیل استخوان کمک می‌نماید.

از کج شدن دندان‌های دیگر جلوگیری می‌شود

 کج شدن دندان‌ها ممکن است مشکلات بسیاری را در این زمینه به همراه داشته باشد و باعث ایجاد بی نظمی در دندان‌ها شود. حرکت دندان جایگزین در جابه‌جایی سایر دندان‌ها موثر است. ایمپلنت مانع از بروز این مشکل در میان افراد می‌شود. ایمپلنت از جابجایی دندان‌های سالم و مجاور جلوگیری می‌کند و حالت مرتب آن را به خوبی حفظ می نماید. به این معنی که دندان‌های جایگزین شما حرکت ندارند و از کج شدن دندان‌های دیگر جلوگیری می‌شود.

متقارن ماندن صورت

 پروتزهای مصنوعی ممکن است هنگام غذا خوردن، صحبت کردن، خندیدن، خمیازه کشیدن یا سرفه دچار لغزش شوند به طوری که مجبور شوید آنها را برای بازگشت به جای خود در دهان تغییر دهید. ایمپلنت‌ها در جای خود ثابت می‌شوند و به طور طبیعی با استخوان فک شما تطابق می‌یابد. در تاج ترمیم شده با ایمپلنت، حفره ایجاد نمی‌شود و حالت تقارن صورت به خوبی حفظ می‌شود اما با این حال، همچنان باید طبق برنامه به دندانپزشک خود مراجعه کنید. ایمپلنت، سعی در جلوگیری از تحلیل استخوان و متقارن ماندن صورت دارد.

افزایش اعتماد به نفس

دندان‌هایی که با ایمپلنت‌ ترمیم می‌شوند شکل طبیعی صورت را حفظ می‌کنند و موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شوند. یکی از مزیت های ایمپلنت دندان این است که به شما امکان می دهد، شکل طبیعی صورت و لبخند خود را حفظ نمایید و به راحتی با افراد ارتباط برقرارکنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط