روکش های زیبایی

روکش-های-زیبایی

روکش های زیبایی

روکش های زیبایی

هنگامی که برای درمان مشکلات دهان و دندان خود به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، دندانپزشک بر اساس وضعیت دهان شما از  روش‌های مختلفی جهت درمان استفاده می‌کند تا لبخندی زیبا و دندان های سالمی را برای شما ایجاد کند.روکش های زیبایی یکی از این روش ها ی زیبایی دندان ها است.در واقع یک سرپوش به شکل دندان است که روی دندان قرار می‌گیرد وآن را در مقابل آسیب ها محافظت می نماید ،  روکش دندان باعث می شود که شکل، اندازه، استحکام و ظاهر دندان بهبود بخشیده شود .

روکش های زیبایی روی سطح ایمپلنت یا دندان چسبانده می شوند و به راحتی قابل برداشتن نیستند ، به همین دلیل احتمال آسیب رسیدن و یا تخریب آن ها بسیار کم است.

روکش‌ها همچنین به اتصال بریج دندان، ترمیم دندانی که پیش از این شکسته شده است و به محافظت از دندان های عصب کشی شده کمک فراوانی می کند.

روکش های زیبایی دندان  همچنین برای پوشاندن ایمپلنت دندان نیزاستفاده می شود ،اما بیشترین کاربرداین روکش ها برای زیبا سازی ظاهر دندان ها است و کمک می کند تا دندان های سالم و مقاومی داشته باشیم.

روکش-های-زیبایی

انوع روکش های زیبایی

  • روکش های تمام فلزی

این روکش ها ساختارشان  از فلز ساخته شده است و معمولاً در مواردی استفاده می‌شود که به نیروی زیادی برای دندان نیاز است و زیبایی دندان اهمیت کمتری برای بیمار  دارد. برای مثال از روکش‌های تمام فلزی بیشتر ، برای دندان‌های آسیاب  که به قدرت بالایی نیاز دارند، استفاده می‌شود.

  • روکش‌های تمام سرامیکی

معمولا  روکش‌های تمام سرامیکی  همرنگ دندان ها هستند و شباهت زیادی با دندان های طبیعی دارند،همینطور از دوام مکانیکی پایین تری برخوردارهستند.

از روکش‌های تمام سرامیکی معمولاً در مواردی استفاده می‌شود که شکل ظاهری دندان اهمیت بیشتری نسبت به قدرت آن داشته باشد. از روکش های سرامیکی بیشتر برای ترمیم دندان های جلو استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که همانطور که می دانید دندانپزشکی زیبایی یک کار بسیار حساس و نیازمند به دقت و تبحر فراوانی می باشد ، دقت در انتخاب دندانپزشک زیبایی در آنچه از زیبایی دندان انتظار دارید بسیار موثر است.

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =