سوالات متداول کاشت نگین دندان

سوالات متداول کاشت نگین دندان

سوالات متداول کاشت نگین دندان

سوالات متداول کاشت نگین دندان

کاشت نگین دندان از جمله مواردی در دندان پزشکی است که جزء بخش درمانی محسوب نمی شود، بلکه کار زیبایی است. برخی افراد برای داشتن لبخندی زیباتر اقدام به کاشت نگین می کنند.

امروزه انواع مختلفی از روش های کاشت و همچنین انواع متفاوتی از نگین ها وجود دارد.

جنس نگین های استفاده شده در کاشت مهم هستند به صورتی که ایجاد حساسیت نکنن و خاصیت ضد آبی داشته باشند. قیمت و رنگ نگین ها بسته به نوع فلز به کار رفته در آن ها می باشند. مرغوب ترین آن ها نگین هایی از جنس کریستال برلیان یا طلا هستند که می توانند به صورت برجسته و با استفاده از چسب های مخصوص دندان پزشکی یا با ایجاد تراش کوچک روی مینای دندان که باعث می شود نگین نسبت به سطح دندان برجسته نباشد، روی دندان قرار گیرند. مزیت روش دوم، کاهش گیر کردن نگین دندان است. تقریباً این نوع کاشت، کاشتی دائمی است، اگرچه امکان برداشتن نگین به درخواست فرد وجود دارد.

سوالات متداول کاشت نگین دندان

نکته ای باید قبل از کاشت نگین آن را رعایت کرد این است که در صورت وجود پوسیدگی در دندان ها یا روکش بودن دندان و یا همچنین داشتن بیماری لثه و جرم، قبل از گذاشتن نگین لازم است درمان هایی را در راستای بهبود سلامت دندان هایتان انجام دهید و سپس با تایید دندان پزشکتان اقدام به گذاشتن نگین کنید. توصیه می شود قبل از کاشت نگین، چکاپی از دندان هایتان انجام دهید.

مدت زمانی که نگین روی دندان باقی می ماند، بسته به شرایط فرد دارد. به طور کل با استفاده از چسب های کامپوزیتی، نگین معمولاً دو سال یا بیشتر دوام دارد. البته دوام بعضی از نگین های کاشته شده کمتر مثل شش ماه هستند که می تواند به دلیل چسب به کار رفته و یا خواسته فرد مراجعه کننده باشد. دندان پزشک به راحتی می تواند نگین چسبانده شده را هر وقت فرد بخواهد بکند.

طبق نظر دکتر عشقی، دندانپزشک زیبایی، کاشت نگین به تنهایی عوارضی را در پی ندارد و مانعی برای مسواک زدن و استفاده از نخ دندان ایجاد نمی کند. بلکه عدم مراقبت کافی فرد از دندان سبب ایجاد جرم در در اطراف نگین می شود و در صورت ادامه این روند ممکن است باعث پوسیدگی دندان شود.

نگرانی که در رابطه با نگین های دندان وجود دارد امکان افتادن نگین و بلعیده شدن آن است. به طور کل نگین های دندان از فلزات مرغوبی ساخته می شوند و یا کریستال های کوچکی هستند که دارای لبه تیز نیستند و درصورت بلعیده شدن مشکلی را ایجاد نخواهند کرد؛ چون از بدن دفع خواهند شد.

برخی از خدمات دکتر هومن عشقی دندان پزشک زیبایی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی

 

 

 

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =