سوالات متداول در مورد لامینت

سوالات-متداول-در-مورد-لامینت

سوالات متداول در مورد لامینت

سوالات متداول در مورد لامینت

لامینت های دندانی از جمله انتخاب ها و روش ها برای زیبایی لبخند می باشد. اغلب در مورد لامینت سوالاتی برای افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند به وجود می آید. در اینجا به این سوالات پاسخ داده می شود.

 

سوالات-متداول-در-مورد-لامینت

  • لامینت درمانی برگشت پذیر می باشد؟

خیر چرا که برای لامینت چیزی حدود نیم میلی متر از قطر دندان های شما تراشیده می شود.

  • لامینت باید هم زمان برای فک بالا و پایین انجام شود و یا می توان فقط برای فک بالا یا پایین انجام داد؟

اغلب بیماران ترجیح می دهند فک بالا و پایین را لامینت کنند تا لبخند کامل تری را داشته باشند، اما در باره این موضوع پزشک با توجه به شرایط دندان های شما به شما کمک خواهد کرد و توصیه های لازم را عنوان می کند.

  • لامینت ها با دندان قروچه آسیب می بینند؟

افرادی که دندان قروچه دارند لازم است این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارند تا پزشک نیز محافظی برای دندان های آنها به وجود بیاورد که بیمار با قرار دادن محافظ در دهان خود (در هنگام خواب) از آسیب به دندان های خود جلوگیری کند.

  • ممکن است لامینت آسیب ببیند؟

لامینت دارای مقاومت بالایی می باشد که این مقاومت باعث می شود برای افرادی که دارای رژیم غذایی معمولی اند و فشارهای معمولی بر دندان ها دارند، لامینت هایشان دچار آسیبی نمی شود. اما در هر صورت لامینت شکننده می باشد. به همین دلیل به افراد توصیه می شود که با دندان های خود آب نبات و استخوان نشکنند.

  • لامینت دندان ها به چقدر زمان نیاز دارد؟

ساخت پرسلن لامینت ها به مدتی حدود یک هفته زمان نیاز دارد.پس ازیک هفته که لامینت ها جایگذاری شد، بیمار باید به مطب پزشک مراجعه کند که پزشک روند درمان را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.این مراجعه بسیار مهم است. چرا که در این جلسه نحوه پیش رویی درمان و واکنش لثه به لامینت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شما نیز می توانید سوالات خود را از دندانپزشک بپرسید.همچنین چکاپ های دوره را نیز باید به موقع انجام دهید.

  • در طی فرایند لامینت نیاز به بی حسی می باشد؟

آماده کردن دندان برای لامینت اغلب بدون بی حسی انجام می شود اما در بیمارانی که حساس هستند و یا عصبی اند بی حسی انجام می شود.برای جایگذاری لامینت هم انجام بی حسی ضروری نمی باشد.جایگذاری لامینت ها از آماده سازی دندان ها به زمان بیشتری نیاز دارد و این عمل با استفاده از رزین نازکی که با نور سفید می شود انجام خواهد شد.

دکتر هومن عشقی خدمات زیر را انجام می دهند :

شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارها به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مراجعه نمایید

 

 

 

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =