روش ها و راهکارهای متفاوت در اصلاح طرح لبخند

روش ها و راهکارهای متفاوت در اصلاح طرح لبخند

روش ها و راهکارهای متفاوت در اصلاح طرح لبخند

روش ها و راهکارهای متفاوت در اصلاح طرح لبخند

برای زیبا ساختن لبخند اغلب از درمان های مختلفی به صورت همزمان استفاده می شود. مثلا از کامپوزیت ها،لامینت ها،ارتودنسی،روکش های زیبایی و بلچینگ ها استفاده می شود.

 

روش ها و راهکارهای متفاوت در اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی را برای زمانی به کار می برند که می خواهند مواردی مانند جفت شدن غلط و نازیبای دندان ها،ناهنجاری های موجود در فک و دندان و مواردی از این قبیل را از بین ببرند و یا زمانی که نیاز به ردیف کردن دندان باشد نیز از ارتودنسی در طرح لبخند استفاده می کنند. ناهنجاری های فکی و دندانی ممکن است به دلایل محیطی و عادات بد غذایی به وجود آمده باشد،مثلا خوردن پستانک در سنین بالا،جویدن جسم های سخت و ناخن  به وجود می آید.

از ارتودنسی در طراحی لبخند زمانی استفاده می شود که برای زیبا سازی و مرتب کردن لبخند به تغییر شکل و حجم دندان ها احتیاج باشد.

ایمپلنت در طراحی لبخند

به طور طبیعی از ایمپلنت برای طراحی لبخند استفاده نمی شود.اما دربرخی  موارد بیمار دندان های جلویی خود را از دست داده است و این موضوع در لبخند،غذا خوردن و صحبت کردن فرد موثر می باشد، دراین موارد برای طراحی لبخند نیاز به استفاده از ایمپلنت نیز وجود دارد.

ایمپلنت قطعه ای از جنس تیتانیوم است که به عنوان ریشه دندان عمل می کند و در داخل استخوان فک کاشته می شود تا بتوان روی آن یک روکش به عنوان دندان قرار داد.

بلیچینگ در طراحی لبخند

در بلیچینگ به وسیله مواد اکسید کننده دندان ها را سفید می کنند.در مواردی که افراد به مقدار زیاد از مواردی مانند قهوه، سیگار، چایی، سیگارو قلیان استفاده می کنند دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند. قابل ذکر است که لکه های دندانی متفاوت از جرم دندان هستند. برای برطرف کردن جرم دندان از روش جرم گیری استفاده خواهد شد اما برای برطرف کردن لکه های دندانی از بلیچینگ استفاده می شود.

لامینت در طراحی لبخند

در مواردی که در طراحی لبخند احتیاج به برطرف کردن مواردی مانند کجی دندان ها، ترک خوردگی،اصلاح شکستگی و یا بدرنگی دندان ها باشد از لامینت استفاده می شود. لامینت ها یک لایه بسیار نازک از جنس سرامیک و یا کامپوزیت می باشند که بر سطح بیرونی دندان ها قرار می گیرد.

لامینت های سرامیکی و کامپوزیتی باهم تفاوت هایی دارند. تفاوت مهم این دو در این است که لامینت سرامیکی نیاز به قالب گیری و تراشیدن لایه سطحی دندان دارد اما در لامینت کامپوزیتی نیاز به قالب گیری نیست و پس از قرار دادن کامپوزیت بر دندان با اشعه آن را تنظیم می کنند.

دکتر هومن عشقی خدمات زیر را انجام می دهند :

  • لمینیت دندان
  • ایمپلنت دندان
  • کامپوزیت های زیبایی
  • بلیچینگ و….

شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارها به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مراجعه نمایید .

 

منتظر نظرات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی

 

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =