تفاوت لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

تفاوت لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

تفاوت لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

تفاوت لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

همواره داشتن یک لبخند زیبا و دندان های قشنگ و سفید یکی از خواسته های مهم انسان ها به خصوص برای داشتن اعتماد به نفس بالاتر در روابط اجتماعی آنهاست. امروزه با پیشرفت سریع و بدون توقف علم پزشکی به خصوص در مبحث دندان پزشکی روش های مختلف و متنوعی برای رسیدن به این مهم ارائه شده است. سفید کردن دندان ها و ازبین بردن زردی آنها در طرح داشتن لبخندی زیبا تر نامی آشنا و پر کاربرد است. یکی از این روش های لمینیت و دیگری کامپوزیت است. در این مقاله سعی بر آن شد که تفاوت این دو را مطرح کنیم تا به بیماران برای انتخاب هرچه بهتر و دقیق تر روش های درمانی برای سفید کردن دندان کمک کنیم. دقت داشته باشید که مشاوره های یک دندانپزشک از هر عاملی می تواند در انتخاب روش درمان به شما بیشتر کمک کند.

تفاوت لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

لمینیت

به طور کلی لمینیت کردن دندان اضافه کردن یک لایه سفید به دندان ها است. اما در این دسته بندی لمینیت ها خود به دو دسته تقسیم می شوند: لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی

لمینیت سرامیکی

در این روش با قالب گیری دندانپزشک یک لایه سفید سرامیکی در لابراتوار برای بیمار ساخته می شود و سپس بروی آن قرار می گیرد. مقاومت لمینیت های سرامیکی بیشتر است و بالطبع هزینه بیشتری برای درمان مشکل دندان پزشکی بیمار دارد.دقت داشته باشید که این روش در دسته غیر مستقیم قرار میگیرد.پروسه و زمان درمانی این روش به طور کلی دو الی سه هفته زمان می برد دقت داشته باشید که کلیه روش های درمانی در افراد مختلف متفاوت می باشد.

کامپوزیت

در این روش برخلاف روش قبلی در دندانپزشکی می توان تراش کمتری به دندان ها داد و حتی در موارد خاص مدل دندان بیمار می توان این کار را بدون تراش انجام داد.در روش کامپوزیت عبور نوراز دندان بیشتر است و همچنین سطح اولیه دندان براق تر به نظر می رسد.هم چنین در کامپوزیت می توان به علت وجود رنگ های متنوع تر در انتخاب دقیق تر و هماهنگ تر رنگ دندان با رنگ کامپوزیت انتخاب شده دقت بیشتری نمود. طبیعتا این روش نسبت به روش قبلی ذکر شده ارزان تر می باشد.این روش در دسته روش مستقیم قرار می گیرد.
برای داشتن اطلاعات دقیق تر در ارتباط با سوالات متداولی ازقبیل کاندیدای مناسب برای سفید کردن دندان ها با این روش ها و همچنین توصیه های دندانپزشک مربوطه و اطلاع از قیمت ها می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه نموده ویا به صورت مستقیم با مطب دندانپزشک دکتر هومن عشقی در ارتباط باشید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =