تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها

تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها

تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها

تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها

شکاف لب و کام چیست ؟

یکی از شایعترین بیماریهای افراد تازه متولد شده به صورت مادرزادی است این عارضه در اوایل دوران باردای ایجاد می شود و شکل لبها و کام دهان به صورت ناقص تشکیل                    می شود.  کودکان شانس بهبودن یافتن بسیاری دارند با روشهای درمان مناسب و شدت این بیماری بسیار گوناگون است اینگونه که همراه با یکدیگر یا به طور جدا مشادهده می شود .

 

تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها :

 

این بیماری می تواند تاثیر زیادی بر روی موقعیت  دندان های شیری و شکل و اندازه وهمینطور تعداد آنها بگذارد و باعث مشکلاتی در فرد شود .در این قسمت از این عارضه با ایجاد شکاف بین دندان  نیش و دندان لترال باعث آسیب دندان ها می شود. آرایش غیر طبیعی دندان ها در قسمت شکاف ایجاد می شود درصورتیکه فرد دندان لترال ندارد.

تاثیر شکاف کام یا لب بر روی دندان ها

برای درمان شکاف لب و کام چه باید کرد ؟

 

برای رفع  و درمان این بیماری از  گفتا ردرمانی ، ارتودنسی  ، جراحی پلاستیک ، جراحی ارتودنسی استفاده می شود و هدف ما ترمیم و بستن شکاف کم و لب و درمان آن می باشد.  برای بهبود وضعیت شنوایی  و همچنین کارآیی مناسب دندان ها ، لب ها و فک ها برای اینکه کودکان بتواند صحبت کند  بهتر این درمان در بین سنین ۲ تا ۹۹ سالگی باشد.

در این درمان از معاینات دندانپزشکی توسط پزشکان متخصص کودکان در سنین یک سالگی  استفاده می شود و همچنین  در سنین هشت تا یازده سالگی و در زمان رشد کردن آنها  برای ترمیم کام و پیوند استخوان می باشد.  گاهی اوقات به منظور درمان عارضه های جدی تر فک از  جراحی ارتودنسی استفاده می کنند و در سن ۱۲ سالگی  ارتودنسی شزوع می کنند.

توصیه ها  و مراقبت های ارتودنسی و دندان برای کودکان  مبتلا به شکاف لب  و کام :

 

کودکانی که دارای شکاف لب و کام هستند باید زودتر مورد معاینه و تحت  معالجه  قرار بگیرند و مشکلات خود نظیر نامرتب بودن دندان ها و بدشکلیشان را زودتر برطرف کنند

 

مراقبت از دندان ها

 

برای مراقبت از دندان ها بایداز تغذیه مناسب استفاده کرد و فلوارید به دندانها زد و به خوبی آنها را تمیز کرد و از یک مسواک مناسب و نرم برای مسواک زدن استفاده کرد .می توان راهکارهایی پیشگیری  را برای بهداشت دهان و دندان استفاده کرد در سنین ۱۱ سالگی کودک شروع به معاینه  دهان و داندانش شود که درصورت مشاهده هر گونه علائم غیر عادی سریعتر درمان شود.

 

درمان اردتودنسی :

متخصص ارتودنسی برای کودک  دوره درمانی طولانی مدت برای اصلاح رابطه فک پایین و بالا پیشنهاد ی می دهد دراین زمان پزشک رشد دندان ها  وصورت را در نظر دارد .

برخی از خدمات دکتر هومن عشقی دندان پزشک زیبایی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =