اردتودنسی به روش دایمون

اردتودنسی به روش دایمون

اردتودنسی به روش دایمون

اردتودنسی به روش دایمون  :

در اردتودنسی دایمون اصطحکاک بین دندان ها وبراکت کم می باشد و تعداد  دفعات مراجعه کمتر می باشد و نیاز به استفاده از کش ها ی کوچک نمی باشد.در این روش در براکت های معمول سابق از همان مواد فلزی استفاده شده است .یکی از مزایای استفاده از این براکت ها این است که ظاهر خیلی زیبایی دارند و بسیار پرکاربرد تر برای جوان ها می باشد .اندازه این براکت ها مشابه براکت های فلزی می باشد براکت های ارتودنسی از براکت های شفافی ساخته می  شوند  و ازجنس سرامیک می باشند  جنس براکت های دایمون از جنس فلز می باشند .

اردتودنسی به روش دایمون

چگونه داستگاه ارتودنسی دایمون عمل می کند ؟

دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی بیان می کنند که برای هدایت کردن دندان ها در محل صحیح خود در اردتودنسی دایمون به جای کش از گیره های مخصوصی استفاده می کنند .با استفاده از این گیره ها برای تنظیم دستگاه ارتودنسی  تعداد دفعات مورد نیاز به حداقل می رسد . همین طور  فشار وارد شده بر دندان ها با کمک این گیره ها کاهش می یابد.

در  روش دایمون دو نوع ارتودنسی به نام غیر فعال و فعال وجود دارد :

ارتودنسی فعال :

براکت های فعال برای کسب نتایج دائمی کنترل بیشتری ایجاد می کنند که یکی از مزیت های اردتودنسی دایمون می باشد. فشار بیشتری که بر روی دندان ها وارد می شود به خاطر این است که این براکت های فعال از وایرهای خیلی ضخیم تری استفاده می کنند.

ارتودنسی غیرفعال : برای کمک به حرکت دندان ها به سمت محل صحیحشان  از   براکت های غیر فعال در آغاز درمان استفاده می کنند. برای اینکه دندان ها  آزادانه حرکت کنند و اصطحکاک کمتری داشته باشند از وایرهای کوچکتری در این براکت ها استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ارتودنسی به روش دایمون:

در این روش دندانپزشک زیبایی به علت اینکه نیروی کمتری به دندان ها وارد می شود و اصطحکاک به حداقل می رسد برای بستن بریس های دیمون از نیروی کمتری استفاده می شود .

در این روش یک سیستم با اصطحکاک کم را به وجود می آورد و یک روش اثبات شده  می باشد که از وایرهای کالیبره  و پروتکل درمانی غیر تهاجمی و براکت های غیر فعال دایمون و ترکیبی از آنها می باشد. برای اینکه دندان های خود را ترمیم کنید با استفاده از این روش می توانید خیلی راحتتر و سریعتراین کار را انجام دهید و همین طور کمتر به پزشک خود مراجعه کنید  و یکی از کار آمدترین  و آسانترین روش درمانی در این سیستم می باشد.

برخی از خدمات دکتر هومن عشقی دندان پزشک زیبایی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =