ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ممکن است بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام ارتودنسی دندان دارند ، اصطلاح ارتودنسی ثابت را شنیده باشند . اما دقیقا ندانند که ارتودنسی ثابت چیست و چه تفاوتی با سایر ارتودنسی ها دارد . دکتر هومن عشقی  در پاسخ به این افراد می گوید که در ارتودنسی ثابت از براکت های ارتودنسی سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود. این براکت های کوچک بعد از چسبانده شدن روی دندان های بیمار ، با سیم های فلزی باریکی به هم متصل شده و به وسیله های حلقه کشی در جای خود فیکس می شوند. با گذشت زمان ، سیم ها به منظور صاف کردن دندان ها و اصلاح محل فک ، باید تنظیم شوند .

ارتودنسی ثابت

 

دلیل نام گذاری این نوع از ارتودنسی این است که دستگاه ارتودنسی در دهان این بیماران ثابت بوده و بیمار نمی تواند آن را از دهان خود خارج نماید. در این نوع از درمان ارتودنسی در سقف دهان بیمار صفحه پلاستیکی گذاشته نمی شود ، از این رو بیمار مشکلی در غذا خوردن یا صحبت کردن نخواهد داشت.

 

مزایای استفاده از ارتودنسی ثابت

دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی بیان می کنند که از مزایای روش ارتودنسی ثابت می توان به صاف و مرتب شدن ردیف دندان ها ، آسان تر شدن نظافت دندان ها ، کمک به ظاهر دندان ها ، افزایش بهداشت دهان و دندان ها و امکان برگشت پذیری بسیار پایین دندان ها به محل اولیه خود اشاره نمود. یکی دیگر از مواردی که در ارتودنسی ثابت بسیار مهم است ، نیاز نداشتن دندانپزشک به همکاری بیمار است . چرا که بیمار نمی تواند هر وقت که خواست دستگاه ارتودنسی ثابت را از دهان خود خارج نماید و این دستگاه همیشه در محل خود بوده و انجام وظیفه می نماید.

 

مدت زمان درمان ارتودنسی ثابت

دندانپزشک زیبایی این نوع از درمان ارتودنسی برای مرتب نمودن ردیف دندان ها به حدود ۶ تا ۲۲ ماه زمان نیاز دارد که بستگی زیادی به پیچیدگی تنظیمات مورد نیاز برای صاف کردن دندان های بیمار دارد. بعد از نصب براکت های ثابت در محل خود ، بیمار باید هر ۴ تا ۸ هفته برای تعویض سیم های دستگاه ارتودنسی به ارتودنتیست خود مراجعه نماید. بعد از طی شدن دوره درمان و برداشته شدن براکت های ارتودنسی ، بیمار باید از نگهدارنده پلاستیکی در دندان های خود استفاده نماید تا از استقرار دندان ها در محل جدید خود اطمینان داشته باشد. ممکن است در اوایل کار نیاز باشد تا بیمار دائما از این نگهدارنده استفاده نماید ولی بعد از گذشت مدتی ، زمان استفاده از آن کاهش خواهد یافت.

برخی از خدمات دکتر هومن عشقی دندان پزشک زیبایی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر هومن عشقی دندانپزشک زیبایی 

 

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =